Ziraat Bankası Personel Alacak Mı?

Ziraat bankası Türkiye’nin en eski ve en büyük bankasıdır. Ülke içinde ve dışında önemli bankalardan biridir. Yapısında binlerce kişi çalıştıran bu banka her geçen gün büyümektedir. Bu yüzden de elbette yeni personellere ihtiyaç duymaktır. Her yıl emekli olan ya da işten ayrılan kişilerin yerine geçilmesi; yeni açılan şubede olan personel eksikliği yüzdenden yeni personeller almaktadır. 2019 senesinde Ziraat bankası servis görevlisi alacağını duyurması beklenmektedir.

Ziraat Bankası 2019 Alımları

Ziraat bankasında personel olmak için bazı koşullar gerekmektedir. Bu koşullar her personel için, her iş alanında geçerlidir. Ziraat bankası 2018 yılında servis görevlisi ve diğer bölümlerden eleman alması söz konusudur.  Ancak bu iş için başvuru da bulunmak için gerekli koşullar vardır. Bu koşullara değinecek olursak:

  • T.C vatandaşı olmak
  • Üniversite ya da yüksekokulların ilgili bölümlerinden birinden mezun olmak
  • Yasalarca ceza almamış olmak ( 6 aydan uzun ya da devlete karşı işlenmiş bir suç )
  • Erkekler için askerliği yapmış olmak
  • Türk Ceza Kanununun 53. maddesi içeriğince belirtilen haklardan mahrum olmamak
  • Noter onaylı diploma
  • Doktor onaylı sağlıklı olduğunuza dair rapor
  • Kamu haklarından mahrum olmamak
Page Title

REKLAMLAR

Ziraat Bankası Personel Alım Başvuruları

Başvurular internet üzerinden yapılmaktadır. Eğer bu koşullara uyuyorsanız siz de servis görevlisi olmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru sonrası yazılı sınava ve sözlü mülakata tabi tutulursunuz. Eğer geçerseniz size bilgi gönderilecektir. Size bilgi geldikten sonra 6 ay staj görmeniz için bir şubeye gönderileceksiniz. Bu şubede stajınız bittikten sonra ise belirlenmiş olan illerden birinde Ziraat bankasının bir şubesinde işe başlarsınız.

Ziraat bankası bir devlet bankası olduğundan sık tercih edilen bankalardan biridir. Bir devlet dairesi gibi işler. Siz de bu bankada görev almak istiyorsanız ve gereken koşullara uyuyorsanız hemen başvuru da bulunabilirsiniz. Ayrıca bazı zamanlarda Ziraat bankası gerekli personeller için lise diploması olan kişileri sınavla alabildiğine de değinelim.Gelen kesin olmayan son haberlere göre Ziraat Bankası 2018 yılında istihdam edilmek üzere birçok kişi alacak. Yapılacak sınavla taban puanına ulaşan kişiler mülakata tabi tutularak asıl liste ve yedek liste olarak belirlenecektir. Yedek listedekiler de ileride ihtiyaca göre istihdam edilecektir.

Bir önceki yazımız olan ATM’lerden Euro ve Dolar Çekebilmek Mümkün Mü? başlıklı makalemizde atm, çekmek ve dolar hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.