18 Ağustos 2019

2018 Yılı Avantajlı Kredi Kartları

2018 yılında kredi kartı başvurusu yapacak olan kişiler için en iyi kredi kartı seçeneklerini sunmak amacı ile en avantajlı kredi kartları ve en çok taksit yapan kartlar gibi, kart seçimini direkt etkileyen ana unsurlara değinmek istedik. Kredi kartı başvurusu yapmadan önce, bankaların sunmuş olduğu kart hizmetlerinin karşılaştırılması sonrası en uygun kredi kartının hangisi olduğu net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Aynı özelliklere sahip kredi kartlarına daha fazla yıllık aidat ödememek ve kısıtlı taksit sorunu yaşamamak adına bu yazımızda faydalı bilgiler edinebilirsiniz. Şimdi kartlar hakkında birkaç önemli bilgi zamanı.

En İyi Kredi Kartı Araştırması ve Anketler

Aşağıdaki tabloda yapılan bir araştırma sonrası en çok hangi kesimin hangi kredi kartını kullandığını göstermektedir. Özellikle esnaflar ve öğrenciler için en iyi kredi kartı seçenekleri bu tabloda görülebilmektedir. Yapı Kredi Word kredi kartının KOBİ ve esnaflar için daha avantajlı olduğu yapılan anket ve araştırmadan da ortaya çıkmaktadır. Ya da memurlar için ön plana çıkan kartın Garanti Bank Bonus kart olduğu görülebilmektedir.

En İyi Kredi Kartları Kaç Taksit Yapıyor Kimler Kullanıyor Yıllık Aidatı Varı Mı Başvuru Kanalı
Yapı Kredi Word 12 KOBİ-Esnaf Var İnternet-Banka-Telefon
Garanti Bank Bonus 12 Memurlar Var İnternet-Banka-Telefon
İş Bankası Maxımum 12 Esnaf-KOBİ  Yok İnternet-Banka-Telefon
Ak bank Axess Kredi Kartı 12 Öğrenciler Var İnternet-Banka-Telefon
Finansbank Cardfinans 12 Öğrenciler Var İnternet-Banka-Telefon


En Avantajlı Kredi Kartı Hangisi
 

Kredi kartı alışverişlerde alternatif bir ödeme aracıdır. Kişilere ödemelerini belli bir vadede ödeme seçeneği sunar. Ülkemizde onlarca bankanın sunmuş olduğu çeşitli kredi kartları vardır. Fakat bütün kredi kartları aynı özellikte değildir. Bu yüzden kredi kartı almak isteyenler açısından en avantajlı kredi kartı hangisi bunun bilinmesi avantajdır.

Page Title

REKLAMLAR

Bankaların Sundukları Kredi Kartları

Ülkemizde onlarca bana vardır. Bu bankaların her birisinin kendi ismiyle çıkarttığı kredi kartları varken kredi kartı markaları sabit kalmaktadır. Maximum, Shop and Miles, Bonus, Axess, World, Wings, Advantage mevcut bankalar tarafından kullanılan kredi kartı markalarıdır. Bunlardan bazıları sadece tek banka tarafından kullanılırken bazıları birden fazla banka tarafından kullanılmaktadır. Hatta bir banka birden çok kredi kartı markası kullanabilmektedir. Bankaların sundukları kredi kartları bu kadar çeşitli olunca en avantajlı kredi kartı hangisi tespitini yapmakta zorlaşmaktadır.

Uygun Kredi Kartı Seçimi 

Kredi kartı düzenlemeleri gereği bütün bankaların kredi kartlarına uyguladıkları kart faiz oranları, aylık faiz oranları, gecikme faizi oranları birbirine eşittir. O yüzden faiz oranları üzerinden en avantajlı kredi kartı hangisi değerlendirmesi yapmak imkânsızdır. O yüzden en uygun kredi kartı tercihini yaparken yıllık kredi kartı aidatı, nakit avans miktarı, ek puan biriktirme özellikleri, ayrıcalık oranları gibi özelliklere dikkat etmek gerekmektedir.

Örneğin İş Bankası’nın Maximum Aidatsız kredi kartı adı üzerinde yıllık aidattan muaf tutmaktadır. Kredi kartı limiti oranında nakit avans çekme imkânı tanımaktadır. Yapılan alışverişlerde puan biriktirme ve onları rahatça kullanma şansı vermektedir.

Kredi Kartı Tercihi Nasıl Yapılmalı?

Ülkemizde bankaların sunmuş oldukları kredi kartları kendi içinde de birçok alt kategoriye ayrılıyor. O yüzden değerlendirme yaparken bunları ayrı ayrı ele almak en avantajlı kredi kartı hangisi belirlememiz için daha sağlıklı olacaktır. Özellikle kullanım alışkanlıkları kredi kartı tercihi nasıl yapılmalı sorusuna karşılık olacaktır. Eğer sık uçan birisi iseniz Halkbank Parafly kredi kartı sizin için avantajlı olacaktır. Alacağınız kredi kartını daha çok akaryakıt alımında kullanacaksanız TEB Total Kart veya OPET World Kart tercihiniz olmalıdır.

Öğrenci iseniz kampanyası ve avantajları en bol olan İş’te Üniversiteli olmakla beraber Bonus Genç, Akbank Neo veya Neo exi26, Ziraat Genç Kart veya İGaranti arasında tercih yapmalısınız.

2018 Yılında En İyi Kredi Kartları

Eğer kredi kartınızı genel amaçlı kullanacaksanız ve en avantajlı kredi kartı hangisi diye merak ediyorsanız bu sefer sunduğu kampanyalar, taksitlendirmeye uygulanan faiz oranları, taksit sayısı gibi özellikler üzerinden tercih yapılmalıdır. Eğer düzenli maaş alıyorsanız ilk önceliğiniz maaşınızı aldığınız bankanın kredi kartı olabilir.

Bunun dışında bütün bu nitelikleri mevcut kredi kartları üzerinde karşılaştırdığımızda ise 2018 yılında en iyi kredi kartları olarak İş Bankası Maximum Kart, Garanti Bankası Bonus Kart, Akbank Axess Kart ve Yapı Kredi World Kart karşımıza çıkmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Aidatı Olmayan Kredi Kartı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz