21 Kasım 2019

60 Ay Vadeli Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Günlük yaşantınızda bankalardan ihtiyaçlarınız halinde çeşitli krediler talep edebilirsiniz. Genel olarak nakit ihtiyaç durumlarında bankalardan bireysel krediler talep edilmektedir. Hayatınızda bir ihtiyaç olan araçların, satın alınabilmesi için nakit paraya ihtiyacınız olabilir. Nakit parayı temin edememeniz durumlarında ise bankalardan araç kredisi taleplerinde bulunabilirsiniz. Beğendiğiniz aracı belirledikten sonra ihtiyacınız olan parayı temin edebilmek için taşıt kredisi veren bankalara başvuru yapabilirsiniz. Hemen hemen her banka taşıt kredisi vermektedir fakat kampanyalı taşıt kredilerini tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Son günlerde özellikle bayramın gelmesi ile birlikte kredi kampanyaları ardına ardına gelmeye başladı.

Araç kredisi nasıl alınır?

Araç kredisi alabilmeniz için öncelikli olarak bankalara başvuruda bulunmalısınız. Yapacağınız başvurularınız neticesinde bankalar tarafından değerlendirmeye alınırsınız. Müşteri olarak ticari sicilinizi kontrol edilerek kredi notunuza bakılmaktadır. Bunun yanı sıra almak istediğiniz aracın sıfır mı? İkinci el mi? Olduğuna karar vermelisiniz. Bayilerden sıfır araç alabilir veya piyasadan ikinci el araç alımı yapabilirsiniz. Başvurularınız da bu duruma göre değişmektedir. Sıfır araç kredisi veya ikince el oto kredisi alabilirsiniz. Başvurularınız da yapılan bazı değerlendirmelerden sonra olumlu sonuçlanması ile birlikte krediniz tarafınıza tahsis edilecektir.

Page Title

REKLAMLAR

 Araç kredisi alırken gerekli olan evraklar?

Alacağınız araç kredilerinde bankalara vermeniz gereken bir takım evraklar bulunmaktadır. Bankalardan istenilen bu evraklar, standart olarak gelir belgeniz, ikametgâhınızı bildiren belgeniz ve SSK durumunuz gösteren sigorta prim bildirgenizdir. Bu evrakların haricinden alacağınız aracınızın ruhsat fotokopisini de getirmelisiniz. Alacağınız aracınız sıfır km bir araç ise aracın satışını yapan firmanın sizler bir proforma fatura kesmesi yeterli olacaktır. Alacağınız kredi ikinci el oto kredisi ise, almak istediğiniz aracınızın sadece ruhsat fotokopisi getirmeniz yeterli olacaktır. Hazır hale getireceğiniz bu evraklarınız ile başvurularınız tamamlanacaktır. Bankalar tarafından yapılan bazı değerlendirmelerin ardından kredinizi kullanabilirsiniz.

Araç kredilerinizde bankaların sizlere sundukları çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Bu seçeneklerin içerisinden kendinize uygun olanını tercih edebilirsiniz. Araç kredilerinde 60 aya kadar vadeler ile araç alabilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra kargo gibi bazı resmi işlemleri de krediyi aldığınız bankanızdan indirimli olarak yaptırabilirsiniz.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

    Yorum Yaz

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.