18 Ağustos 2019

800 Puana Kredi Veren Bankalar

Kişilerin kredi ödeme ve  diğer bankacılık alışkanlıkları onların findeks kredi notunu etkilemektedir. Kredi notu seviyeleri 1-1900 arası değişip; sahip olunan puanlara göre kişiler risk seviyelerine ayrılmaktadır. Risk arttıkça kredi çekme şansı da düşmektedir. Kredi notu az riskli olan yani 1100 puan üstü olanlarda pek sorun olmazken, 1099 puan altı özellikle 900 ve 800 puana sahip kişiler kritik eşikte sayılmaktadır. Ama bu puana sahip kişiler de kredi alabilmektedir. Peki 800 puana kredi veren bankalar hangileridir? Bu noktada kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar hakkında bir inceleme yaptık. İşte detaylar..

Kredi Notu Düşüklere Kolay Kredi Veren Bankalar

Banka kredilerinde sahip olduğunuz kredi notu oldukça önemli bir etkene sahiptir. Kredilerin onay sürecinde bankalar en çok kişinin sahip olduğu findeks kredi notuna dikkat etmektedir. Bundan dolayı da her banka müşterisinin kredi başvurusu yaparken iyi bir kredi notuna sahip olması gerekmektedir. Kredi notu seviyeleri 1 ile 1900 arasında değişip; iyi, az riskli, riskli ve çok riskli diye gruplara ayrılır. Birçok kişinin sahip olduğu kredi notu seviyesi ise 800 ile 110 arasında değişen riskli gruptur. Özellikle 800 ve 900 puan kredi notu bu noktada kritik sayılmaktadır.

Konunun ana noktasına yani kolay kredi veren bankalara gelecek olursak; bu puan aralığındaki kişilere kredi veren bankalar; ING Bank, Akbank, Deniz Bank ve QNB Finansbank olarak bu bankaları sayabiliriz. Ama bu bankalar da kredi verirken bazı şartlar öne sürmektedir. Peki düşük findeks puan aralığına sahip olanlara kredi veren bankalar ne gibi şartlar istemektedir?

Düşük Kredi Notuna Nasıl Kredi Çıkar?

Bunun için yukarıda saydığımız bankalar, müşterilerinin kredi seviyesine ve çekilmek istenen kredi tutarına göre ek teminatlar, gelir belgesi ve yine duruma göre kefil istemektedir. Bankalara yapılan kredi başvurusu limiti düşük ise ve gelir durumu da iyi ise o zaman banka sadece gelir belgesi ile kredi verebilir. Ama kredi limiti yüksek olup da kredi notu kötü olanlardan ise bir ya da daha fazla kefil isteyebilir.

Page Title

REKLAMLAR

Ak Bank Kredi Notuna Göre Kredi

Ak Bank kredi notuna göre kredi vermektedir. Sahip olunan kredi notu ne kadar yüksek ise alınacak kredi limiti hem daha yüksek olurken bu kredi için ödenecek faiz oranı da tam tersi çok düşük tutulabilmektedir. Ama kredi notu düşük olanlara AK Bank kredi verse de bu sefer faiz oranları daha yüksek olabilmektedir. Hiç kredi çekemeyenler bu avantajlardan biraz daha faiz ödeyerek yararlanmaktadır. Son çıkan sicil affı sonra birçok banka gibi Ak Bank da sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar arasına katılmıştır. Peki Ak Bank dışında kara listede olanlara kredi veren banka var mıdır?

Kredi Notu Düşüklere Kredi- Kredi Notu Aralıkları

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Düşük kredi notuna kredi veren bankaları yukarıda saydık. Bu bankalar aynı zamanda çok riskli kişilere de kredi vermeye başladı. Çünkü, en son çıkan kredi sicil affı yani kara liste sicil affı sonrası bankalara bazı yetkiler verildi. Daha önce çok riskli kişilere kredi verilmezken artık BDDK tarafından ve Merkez Bankası tarafından riskli kişilere de kredi verilmesi noktasında bankalara izin ve yetki verildi. Bundan dolayı; Ak Bank, Deniz Bank, Finansbank ve Yapı Kredi Bankası artık kredi sorunu olanlara kredi veren bankalar arasına girmişlerdir.

Ama bu durum kesin olmayıp bankaların inisiyatifinde olduğu için banka isterse kredi vermeyebilir ki bu durumda olan bir çok kişi bulunmaktadır. Bu vatandaşlar da kredi sorunlarını çözebilmek için banka dışında kredi veren yerleri araştırmaktadır. Peki banka harici kredi veren yerler ve firmalar hangileridir? Banka dışında nereden para bulunabilir?

Bankadan Başka Kredi ve Para Veren Yerler

Türkiye’de tek kredi veren yerler bankalar değildir. Aynı zamanda özel kredi ve finans kuruluşları olan faktöring firmalar bulunmaktadır. Bunlar da düşük faizle banka dışında kredi veren yerler olarak bilinmektedir. Bu yerler haricinde ayrıca senetle kredi veren yerler, senetle borç para veren yerler de bulunmaktadır.

Kredi notu düşük olduğu için kredi çekemeyenler için para bulmanın pratik yollarından biri de kuyumculardan senetle altın almak ve bozdurmaktır. Ya da varsa kredi kartı ile altın alıp bozmak da iyi bir seçenek olabilir. Kredi çekemeyenler, acil para lazım diyorlarsa bunun için değişik para bulma yöntemleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirler. Bunun için de diğer yazılarımızı inceleyerek en hızlı ve kolay para bulma yöntemlerini öğrenebilirler.

Bir önceki yazımız olan KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi - 2019 başlıklı makalemizde banka sicili bozuk olan kredi alabilir, kara listeye düşmüş kişiye kredi ve kkb sicili bozuk olana kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz