18 Ağustos 2019

Aidatı Olmayan Kredi Kartı

Aidatsız kredi kartı veren bankalar konulu yazımızda, Türkiye’de faaliyet yürüten bankalar içinde müşterisinden aidat istemeyen bankaları yazdık. Kredi kartı başvurusu yapacak olan kişilerin her şeyden önce yıllık ödeyeceği ücreti hesaplaması gerekmektedir. Çünkü, bazı kredi kartlarının yıllık 150 TL’ye kadar aidat ödemesi bulunmaktadır. Ama aynı avantajları sunan ve yıllık bedava olan kredi kartları da vardır. İşte asıl püf nokta burasıdır. Önemli olan hem avantajlı hem de senelik aidatı olmayan kartların tespit edilip ona göre başvuru yapılmasıdır.

Yıllık Ücreti Olmayan Kredi Kartları Kullanmak

Kredi Kartlarının sağlamış olduğu avantajlar ile günlük alışverişlerimizde adeta olmazsa olmaz finansman kaynağı haline gelmiştir. Kredi kartları alışveriş esnasında taksit imkânı ve verdiği bonus avantajlarından dolayı kullanımı giderek artmaktadır. Bankaların müşterilerinden çalışmaları karşılığında aidat, işlem masrafı gibi gider tahsis etmelerine aidat denilmektedir. Her banka bu aidatlardan farklı ücret almakta, bazı bankalar ise hiç aidat almamaktadır. Kredi kartı alırken de bahsettiğimiz işlem masrafları fazla olabilmektedir. Kredi kartı almak istediğinizde yıllık aidat istemeyen bankalardan kredi kartı almanız sizin için daha avantajlı olacaktır.

Aidat İstemeyen Bankalar

Müşterilerinden aidat istemeyen bankaları sizler için araştırdık. Kredi kartı alırken aidat istemeyen banka ile anlaşmak sizden ekstra para çıkmasını engelleyecektir.

İş Bankası / Maximum

İş bankası Maximum kartla yapacağı alışverişlerde puan kazanma ve taksiti alışverişlerde bankanın verdiği taksite ilaveten artı taksit imkânından faydalanmaktadırlar. Maximum kredi kartı aynı zamanda banka kartı işlevi görmekte, vadeli vadesiz hesaplarınıza ulaşabildiğiniz gibi bireysel işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Maximum kredi kartını en büyük avantajlarından biri ise yakınlarınıza da ek kart başvurusunda bulunup, onlara da kart çıkartabilirsiniz.

Page Title

REKLAMLAR

Yapı Kredi World Eko

Yapı Kredi bankasının birden fazla kredi kartı bulunmaktadır. O kredi kartlarından bir tanesi de World Eko kredi kartıdır. World Eko kredi kartı diğer World kredi kartlarında olduğu gibi World puan özelliği bulunmaktadır. 50 TL ye kadar olan alışverişlerinizde şifre girmenize gerek yoktur. Ayrıca nakit avans çekebilir, fatura ödemelerinizde otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. İş bankası maximum kartta olduğu gibi yakınlarınıza World Eko Kredi kartı ile ek kart çıkartabilirsiniz. Taksitli avans da kullanabilirsiniz.

Akbank Axess Free Kredi Kartı

Akbank Axess Free kart üyesi olan tüm firmalardan yapacağınız alışverişlerde cheep para kazınabilirsiniz. Free kart müşterilerine sigorta, alışveriş tarifleri, bireysel emeklilik, ek kart gibi hizmetler sunmaktadır. Akbank kendine özgü olarak oluşturduğu Free Bütçem sistemi ile bütçe ayarlama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Odeabank Bank O Card

Yıllık ek ücret istemeyen kredi kartlarındandır. Bank O Card ile yapacağınız alışverişlerde bol taksit imkânı sunmakta, nakit avans vermekte, ek kart çıkartabilmekte ve Bank O Card ile yapacağınız alışverişlerde taksitlerinizi erteleyebilirsiniz.

ING Bank / Pegasus Plus Kart

Ekstranıza yıllık ücret eklemeyen Pegasus Plus Kart, ING bonus avantajlarından faydalanmanızı sağlamakta ve yapacağınız alışverişlerde % 1 uçuş puanı kazandırmaktadır. Fakat Pegasus hava yolları ile seyahat ederseniz % 2 uçuş puanı kazandırmaktadır. Ek taksit imkânı sunma ve anlaşmalı olduğu yerlerde bonuslar vermesi en önemi avantajlarındandır.

HSBC Konsept Kredi Kartı

HSBC Konsept kartı ile yapacağınız alışverişlerde ek taksit imkânından faydalanabilirsiniz, Advantage puan kazanabilirsiniz.  HSBC Konsept Kart hiçbir dönemde aidat almamaktadır.

Siz de kredi kartı alacağınız zaman size tavsiye ettiğimiz bankaları dolaşıp, kredi kartı aidatı olmayan, size en fazla avantaj sunan  kartı seçip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Borcu Varken Kart Kapatma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz