En Ucuz Altın Nereden Alınır?

En Ucuz Altın Nereden Alınır?

Son zamanlarda TL’nin sürekli değer yitirmesi nedeni ile yatırımcılar dolar ve altına daha fazla yatırım yapmaya başlamıştır. Özellikle uzun vadeli yatırım yapmak isteyenlerin ilk tercihi her zaman altın olmaktadır. Çünkü, altının değeri hiçbir zaman düşmez. Bu tarih boyunca böyle olmuştur. Altın satın alıp da para kazanmak isteyenler bunun için altını olabildiğince ucuz almak istemektedir. Peki altın en ucuz nereden alınır? Bu yazımızda sizin için en ucuz altın alınabilecek yerleri yazacağız. Yüklü miktarda altın alımı yapacaksanız bu yazımızı mutlaka okuyun.

 

Nasıl Ucuza Altın Alırım?

Piyasada altın almak için gidebileceğiniz tek noktalar kuyumculardır. Bundan dolayı fiziki altın alacağım diyorsanız kuyumcular dışında bu işi yapan başka kimse yoktur. Ama siz yatırım amaçlı altın alacaksanız, kuyumcuya gitmek zorunda değilsiniz. Kuyumculardan daha ucuza online olarak altın satan bankaları tercih edebilirsiniz.

Bankada açacağınız bir altın hesabı ile kolaylıkla daha ucuza altın satın alabilirsiniz. Hatta aynı altını satmak istediğinizde bu sefer yine fazla zarar etmeden bu işlemi yapabilirsiniz.

 

En Ucuz Bilezik Nereden Alınır?

Satın alçağınızı altını yatırım amaçlı düşünmüyorsanız yani size fiziki altın lazımsa o zaman sizin için başka alternatifler olacaktır. Özellikle düğünlerde çokça lazım olan bilezik satın almada ucuz bazı yöntemler vardır.

Kuyumcuların her biri aynı fiyattan bilezik satmaz. Birçok kuyumcu ciddi anlamda fiyat düşürebilir. Siz de bilezik alacaksanız bunun için kuyumcuların tamamını gezebilirsiniz. Türkiye’de şehirler arasında bile altın fiyat farkları  vardır. Örneğin, doğu illerimize gidildikçe altın fiyatı daha da düşmektedir. Aynı ayar ve kalitede olan altınlar için fazla para vermek yerine başka bir şehirden daha ucuza altın satın alabilirsiniz.

 

Page Title

REKLAMLAR

Altın Alıp-Satarak Para Kazanılır Mı?

altin-fiyatlari

Altın fiyatlarının sürekli değişen ivmede olması ve uzun vade de genellikle kazandırıyor olması sebebi ile sıcak parası olan kişilerin yatırımlarında altını seçmeleri görülmektedir. Ancak saf altının alınıp kuyumcudan alma ve kuyumcuya satma işlemlerinde aşırı kur farkı olması ve altının yükselmesi veya düşmesi durumunda hızlı altın alıp satma işlemlerinizi yapılması kuyumcularla işlem yapıldığında oldukça zor olması gibi sebepler yüzünden çok fazla tercih edilmemiştir.

İnternet bankacılığının oldukça yaygın hale gelmesi, hızlı işlem yapılabilmesi ve altın alım satım işlemlerinde kur farklarının oldukça düşük olması gibi avantajlar neticesinde yatırımcılar internet üzerinden altın alıp satarak para kazanmaktadırlar.

 

İnternetten nasıl altın alınır veya satılır?

İnternetten altın almak için öncelikle bir bankada hesabınız olmalıdır. Hesabınız doğrultusunda bankaya başvurarak internet bankacılığına başvurmalı ve hesap numarası ile şifre oluşturarak bankanın web sitesinden internet bankacılığı şubesine giriş yapılmalıdır. İnternet bankacılığı ile giriş yaptıktan sonra kişisel hesabınıza bir adet altın hesabı açmalısınız. Bu vadesiz altın hesabıdır.

İnternet bankacılığı işlemlerinden altın işlemleri ve akabinde altın alış işlemlerine tıklayarak altın almak için ilk adımı atabilirsiniz. Vadesiz TL hesabınız doğrultusunda dilediğiniz miktarda altın alabilirsiniz. Bu altın hesabınıza işlenecek bir altın olacaktır. Satış işlemlerinizi de yine aynı şekilde yaparak kur farklarından paralar kazanabilirsiniz.

Altın alış ve satış işlemlerinizde işlemlerinizi bankaların işlem yaptığı mesai saatleri olan 09.00 – 17.00 saatleri arasında yapmalısınız. Zira mesai dışında geçen sürede ve hafta sonları altın alış ve satış fiyatları kur farkları bankanın kendisini güven altına alması sebebi ile oldukça farklı olacaktır. Örneğin piyasada 95.00 olan altın hafta sonları bankada 91.00 alış ve 99.00 satış fiyatı olarak yansımakta ve yatırımcıya dezavantaj sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Banka Avukatlık İlanları 2019 başlıklı makalemizde banka avukat alımları, banka avukatlık ilanları ve banka avukatlık sınavları hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.