18 Ağustos 2019

Askere Kredi Kartı Veren Bankalar  

 

Vatani görevini yapmak üzere zorunlu askerlik hizmetine başlayan kişiler, ailelerinden uzakta oldukları için kendi ihtiyaçlarını kendileri karşılar. Anne-babalar, askere giden çocuklarının para ihtiyaçlarını giderseler bile bazı durumlarda askerlerin buna ek olarak kredi kartı ihtiyacı olabilmektedir. Askerlerin geliri olmadığı için ve herhangi bir yerde çalışmadıkları için kredi kartı almaları zor olabilmektedir. Ama bazı bankalar askere gelir belgesi olmasa bile kredi kartı verebilmektedir. Askere kredi kartı veren bankalar hangileridir?

Askere giden erlerin kredi kartı başvuruları için T.C kimlik kartlarına sahip olmaları gerekmektedir. Askerde bu kartlar birliklere teslim edildiğinden, erlerin bankaya gitmeden önce bu kimlik kartlarını da yanlarında götürmeleri gerekmektedir. Ayrıca kredi kartı başvurusu yapacak olan askerlerin, kendilerine TSK tarafından açılacak olan banka hesaplarına bağlı olarak aynı bankaya kredi kartı başvurusu yapmaları daha fazla avantaj sağlayacaktır.

Askerlere kredi kartı veren bankalara baktığımızda Ziraat Bankasının askere özel bir kart projesinin olduğunu söyleyebiliriz. Bu projede sadece erlere ve rütbeli TSK görevlilerine özel bazı ayrıcalıklar olacaktır.

 

Ziraat Bankası Asker Kart

Ziraat Bankasının henüz proje aşamasında olan ve prestij kart olarak adlandırmış olduğu kredi kartı çalışması sadece TSK bünyesinde görev alan er ve rütbeliler için geçerli olacaktır. Diğer bankalar, özellikle erlerin gelir durumu olmadığı için onlara kredi kartı vermezken, Ziraat Bankası bu boşluğu doldurmak ve erlerin kredi kartı ihtiyaçlarını gidermek için, asker kredi kartı projesini gündemine almıştır. Daha önce 2010 senesinde bu kredi kartlarının basımı gündeme gelmiş ama değişik sebeplerden dolayı gecikmişti. Ziraat Bankası bu projeyi hayata geçirmesi ile TSK’da yüz binlerce er zorlanmadan kredi kartı sahibi olabilecektir.


Askerlik vazifesini yerine getiren askerlere kredi kart veren diğer bankalar da mevcuttur. Özellikle geliri olmayanlara kredi kartı veren bankalar, T.C kimlik kartı ile yapılan başvurularda askerlerimize uygun limitli kredi kartı vermektedir. Şimdi o bankalara bakalım.


 

HSCB Kredi Kartı Başvurusu

Kışlalarda ya da değişik jandarma karakollarından görev yapan askerlerimiz, bulundukları şehirlerde HSCB bankasının herhangi bir şubesine giderek kredi kartı başvurusu yapabilmektedir. Başvuru esnasında sadece kimlik belgesinin ibraz edilmesi yeterli olacaktır. Ayrıca asker olup olmamanız bu noktada önemli olmayacaktır. Sadece bankanın size sunmuş olduğu sözleşmeyi imzalamanız yeterli olmaktadır.

HSCB Kredi Kartı Başvurusu

Askerlerin çarşıya gidip banka kredi kartı başvurusu yapabilmeleri için hafta içi izin almaları gerekmektedir. Ama bazı yerlerde banka şubesi olmayabileceği gibi, izin almak da sorun olabilmektedir. Bu durumdaki askerler, telefonla kredi kartı başvurusu yapabilecekleri gibi internetten de kredi kartı başvurusu yapabilirler.

Page Title

REKLAMLAR

0850 211 0 111 numaralı HSCB müşteri hizmetleri aranarak da kredi kartı başvurusu yapılabilmektedir.

 

Garanti Bankası Asker Kredi Kartı Başvurusu

Garanti Bankası askere en kolay kredi kartı veren bankalar arasında yer almaktadır. Garanti Bankasına gelir belgesiz bir şekilde kart başvurusu yapabilirsiniz. Garanti Bankası kredi kartı başvurunuzda limit talebinde bulunabilir. Bankanın ön göreceği bir limitle size kartınız kullanıma hazır şekilde gönderilir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu için, yine askerlik yapmış olduğunuz il ve ilçe şubelerine gidebilir, telefon bankacılığı ya da internet bankacılığı ile kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Garanti Bankası telefon bankacılığı için iletişim numarası; 444 0 333 numarasıdır. Bu numaradan kar başvurularınızı yapabilirsiniz.

 

Askere En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Askerde iken kredi kartı veren birçok banka bulunmaktadır. Şimdi sizin için bu bankaları ve aynı bankaların iletişim numaralarını inceleyeceğiz. Vatani görevinizi yaptığınız yerde şubesi bulunan bankaya gidebileceğiniz gibi, şubesi olmayan bankanın da kredi kartını kullanabilirsiniz.

Askerlere kredi kartı veren banka listesi ve iletişim numaraları:

·         Banka Adı ·         Telefon Numarası
·         Akbank ·         444 25 25
·         Albaraka Türk ·         444 5 666
·         Alternatif Bank ·         0 212 315 65 00
·         Anadolubank ·         444 555 0
·         Fıbabank ·         444 88 88
·         BankPozitif ·         444 4 365
·         Citibank ·         444 0 500
·         DenizBank ·         444 0 800
·         Eurobank Tekfen ·         444 8 222
·         QNB Finansbank ·         444 0 900
·         Fortis Bank ·         444 0 144
·         Garanti Bankası ·         444 0 338
·         Halkbank ·         444 0 400
·         HSBC Bank ·         444 0 111
·         ING Bank ·         444 0 600
·         Kuveyt Türk ·         444 0 123
·         Fibabanka ·         444 88 88
·         Şekerbank ·         444 78 78
·         Turkland Bank ·         444 82 65
·         TEB ·         444 0 666
·         Tekstilbank ·         444 00 50
·         Turkish Bank ·         (212) 373 73 73
·         Türkiye Finans ·         444 2 444
·         Türkiye İş Bankası ·         444 02 02
·         VakıfBank ·         444 0 724
·         Yapı Kredi Bankası ·         444 0 444
·         Ziraat Bankası ·         444 00 00

 

Sıralanan bankaların iletişim numarasını tıkladıktan sonra, kredi kartı başvuru menüsünden kart başvurusu yapabilirsiniz. Kurye ile gönderilecek olan kredi kartınız en geç 15 gün içinde elinize ulaşmış olacaktır. Kartınızı aldıktan sonra tekrar müşteri hizmetlerini arayarak, kartınızı aktif hale getirmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi Kartı Gönderen Bankalar Hangileridir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz