20 Kasım 2019

ATM’lerden Euro ve Dolar Çekebilmek Mümkün Mü?

İlerlemekte olan zaman değişim gösteren yaşam standartlarını, bu standartlar ise ihtiyaç duyulmakta olan gereksinimlerin geçmişten bağımsız olarak farklılık göstermesine sebebiyet vermektedir. Önceleri ATM üzerinden işlem gerçekleştirebilmek şubeler yapılan işlemler baz alındığında oldukça dahiyane ve kullanışlı geliyor olsa da günümüz koşullarında bu işlemler yetersiz kalabilmektedir. Yetersizliği manipüle edebilen banka kurumları sektör içerisindeki konumunda atılımlar meydana getirerek, mevcut müşteri portföylerini katlayarak arttırmaktadırlar.

ATM Sistemlerinin Avantajları

Günümüz koşulları içerisinde yaşantımızda en büyük önemi işgal eden olgu zaman kavramıdır. Hepimiz öylesine bir acele ve koşuşturmanın içerisindeyiz ki; prosedürlerle vakit geçirmek ve uzun kuyruklarda sıra bekleyebilecek kadar zaman kesinlikle sahip değiliz. Bu durum ise bankacılık işlemlerini en hızlı ve ulaşılabilir şekilde sunabilen bankaların her zaman avantajlı konumda yer alacağını ortaya çıkartmaktadır. Bankacılık ürünlerinden biri olan ATM sistemleri; zamandan tasarrufa imkan tanıyan hızlı ve prosedür dizininden uzak hizmetlerin sunulabilmesi için şüphesiz ki en elverişli kaynak. Banka müşterilerinin şubelerde gerçekleştirilmekte oldukları pek çok işlemi daha hızlı, kolay ve minimal zaman zarfları içerisinde, sadece birkaç tuşa dokunarak gerçekleştirilmesine olanak tanıyan ATM’ler; bankacılık işlemleri açısından sıklıkla tercih edilmekte olan sistemlerdir.

Page Title

REKLAMLAR

Hangi Bankalardan Dolar ve Euro Çekilebilir?

Gelişen teknolojinin en değerli ve işlevsel ürünlerinden biri olan internet ile birlikte ticaret ve alışveriş sınırlılıkları tamamıyla ortadan kalkmıştır. Bu durum pek çok açıdan olumlu gelişmeleri beraberinde getirmiş olsa da, para birimleri arasındaki karmaşıklığı ve teminleri konusunda yaşanmakta olan sıkıntılı süreçleri olumsuz etkenlerinden biri olarak gösterebilmemiz mümkün.

Karşılaşılmakta olunan bu problemi çözüme kavuşturmak adına ATM sistemleri üzerinde çeşitli düzenlemeler gerçekleştirmişlerdir.  Yürürlüğe sunulmuş olan bu düzenlemeler bütünü dâhilinde ATM’ler TL para biriminin dışında Dolar ve Euro gibi para birimlerini de temin edebilecekler. Bankacılık sektörü içerisinde henüz yeni olarak addedilmekte olan bu uygulamanın tüm banka kurumlarında sunulmakta olduğunu ifade edebilmek oldukça güç.  Bu hizmeti sunabilen sadece üç banka mevcut. Bu bankalar;

  • Garanti bankasına ait olan merkezi konumlardaki ATM’ler.
  • HSBC bankasına ait üzerinde Dolar ile Euro işareti bulunmakta olan ATM’ler.

TEB bankasının telefon bankacılığı ile iletişim kurulduktan sonra ATM’lerden Dolar ve Euro çekilebilinmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Bankaların Kredi Başvurularda Değerlendirmede Uyguladığı Kriterler başlıklı makalemizde banka kriterleri, değerlendirme ve kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.