Banka Borcundan Dolayı Eve Haciz Gelir Mi?

Bankalar ve kişiler arasındaki en büyük sorunlardan birisi, kredilerin geri ödenmesi konusunda olmaktadır. Banka Borcundan Dolayı Eve Haciz Gelir Mi? Bu durumun günümüzde birçok örneğini görebilmek mümkündür. Belli ihtiyaçlar dolayısıyla bankalardan kredi çeken kişiler, bu kredinin geri ödemesini yapamamaktadır. Bu durumda ise bankalar bazı yollara başvurmak durumunda kalmaktadır. Bu durum elbette kişilerin belli noktalarda bilinçsiz davranması ile alakalı olmaktadır. Çünkü, tüm bankalar verdikleri kredinin belli bir faiz karşılığında geri ödenmesini istemektedir. Kişiler de bunu kabul ederek gerekli imzaları atmakta ve kredileri almaktadır. Geri ödemelerde yaşanan sorunlarda ise attığınız imzalara dayalı olan yetkiler kullanılmakta ve çeşitli yollara başvurulmaktadır.

Page Title

REKLAMLAR

Bankalara olan borçlarından dolayı evlerine haciz gelen kişi örnekleri çok olmaktadır. Ancak insanlar yine de, borcun gecikmesi durumlarında haciz yollarına başvurulabileceğine çok fazla inanmaz. Banka borcundan dolayı eve haciz gelir mi diye soracak olduğumuzda, aslında belli bir yasal süre sonunda haciz yoluna kesin olarak gidilebileceğini belirtmek gerekir. Bankalara olan kredi borcunuzu geciktiği ilk aylarda öncelikle banka sizin kredi notunuzu düşürmektedir. Kredi notu genel olarak insanlar tarafından çok fazla önemsenmez ancak kredi notunun düşük olması demek, bir daha hiçbir şekilde kredi alınamaması anlamına gelir. Kredi notunun düşmesinden sonra, borcun ödenmemeye devam etmesi durumunda ise haciz yoluna varan bir süreç başlar.

Bu süreçler bankalar tarafından yasal takip sistemi olarak adlandırılmaktadır. Yasal takip sistemi sürecinde bankalar sizlere borcun ödenmesi için son bir çağrı yapmaktadır. Bu çağrıda borcun tamamını ödemeniz istenir. Bu süreçte de ödeme yapılmaması durumunda bankalar bu borcu haciz yolu ile tahsil etmektedir. Süreç haciz yoluna vardıktan sonra kişilerin yapabileceği herhangi bir itiraz bulunmamaktadır. Çünkü, haciz bankaların başvurduğu son yoldur. Bu sürece kadar borcun ödenmemesi durumunda bankalar haciz yolu ile sizlerden borcu tahsil edecektir. Başlayacak olan bu süreçte ilk olarak size borcunuzdan dolayı bildirim yapılır ve daha sonra borcunuzu yapılandırma teklifi yapılabilir banka tarafından eğer bunları da yapmazsanız borcunuz banka avukatına aktarılır ve avukat anlaşma yoluna gidebilir sizden parça parçada olsa aldığı paraları borcunuzdan düşmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Başvurusu Nasıl İptal Edilir başlıklı makalemizde krediden cayma, krediden kaç günde cayabiliriz ve krediyi iptal etme hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.