18 Ağustos 2019

Banka Çalışanlarının Maaşları

Her meslek grubuna ait ortalama bir maaş seviyesi vardır. Ama bazı meslek gruplarında bu oranlamayı yapmak pek mümkün değildir. Mesela banka çalışanlarının maaşları çok değişik olmaktadır. Banka Çalışanlarının Maaşları, öncelik ile bankanın büyüklüğüne göre çalışanların maaşları çok değişir. Daha sonra bankada olduğunuz pozisyon ve kaç yıldır bu bankada çalışıyorsunuz yani ne kadar tecrübeniz var. Bankada çalıştığınız bölüme göre prim alıyor iseniz de geliriniz arttığı gibi yüksek bir performans gösterdiğiniz de maaşınız zamanla daha da artış gösterecektir.

Mesela banka müdürlerinin maaşlarına bakalım, banka genel müdürünün maaşı bankaya göre değişmek ile beraber şube müdür maaşları da hem bankanın büyüklüğüne hem de işlem kapasitesine göre maaşlar değişir. Banka şube müdürü maaşları 7000 TL ile 14 000 TL arasın da değişir. Bankada bulunan diğer pozisyonlar da değişiklik gösterir. Bankalar da bir çok pozisyon bulunmaktadır ve hepsinin aldığı maaş farklıdır. Gişe memurlarının aldıkları maaş 1500 TL civarıdır. Bankada müfettiş veya iç kontrolör olarak çalışanların maaşları minimum 2500 TL’ den başlar. Bölge koordinatörü ve şube koordinatörü olanların maaşları 20 000 TL civarı değişir. Bankada en düşük pozisyonda işe başlayanların maaşları 1300 TL’ den yani asgari ücretten başlar ve zamanla artış gösterir.

Page Title

REKLAMLAR

Maaşlar bu şekilde değişiklik gösterir. Her pozisyona göre bankalar da maaşlar değişir. Elbette ki bankanın büyüklüğüne göre de bu maaşlar artış ya da düşüş gösterebilir. Bankalar da genel müdür maaşı en yüksek maaştır ve bu rakam 40.000 TL gibi bir rakamdan başlayarak 100.000 TL gibi rakamlara çıkabilir. Bankacılık mesleği en zor meslek grupları arasında yer alıp düşük maaşlar ile çalışıldığı gibi çok yüksek rakamlar da maaşlar alındığı da görülmektedir. Tabi ki bankacılık sektöründe maaşı etkileyen en önemli etkenler arasında bankada geçirilen çalışma süresi ve kıdemdir. Bazı bankalarda bu sınavlar ile kazanılırken bazı bankalarda ise tamamen şube içerisinde ki ve satışlarınızda ki kabiliyetiniz ile. Bankaya ne kadar fazla katkı yaparsanız maaşınız da o kadar fazla olacaktır. Özellikle özel bankalarda satış baskısı daha yüksek olduğundan iyi satanlara da iyi miktarda prim verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Personel Alacak Mı? başlıklı makalemizde 2017 Ziraat Bankası Personel Alımı ve 2017 Ziraat Bankası Personel alır mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz