20 Ağustos 2019

Bankalar Kredi Vermiyor Nereden Para Bulabilirim

Kredi notu düşük olanlara kredi veren banka sayısı oldukça az olduğu için birçok kişi banka dışında başka para bulma yöntemleri aramaktadır. Özellikle bankalar kredi vermiyor nereden para bulabilirim diyenler için bir araştırma yaptık. İşte banka harici kredi veren ve banka harici para veren yerler hakkında tüm detaylar. Bankadan kredi alamıyorum diyenler için düşük faizli ve kefilsiz kredi veren finans kuruluşlarından bahsedeceğiz. Bu kurumlar yasal olarak borç para verip, aynı zamanda senetle kredi veren yerler olarak bilinmektedir. Senetle  100 BİN TL ‘ye kadar kredi veren özel kurumlara nasıl başvuru yapılır…

Banka Harici Kredi Veren Yerler

Bankalara yaptığınız kredi başvurusu onaylanmadığında para bulmak için başka yöntemler denemek zorunda kalabilirsiniz. Bankalar, genelde müşterinin kredi puanının düşük olmasından dolayı riskli gördüğü müşterilerine kredi onayı vermeye pek yanaşmazlar. Sizin de risk durumunuz kritik seviyenin altında ise bu şekilde olumsuz bir yanıt almanız muhtemeldir.  Çünkü, kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaların sayısı her geçen gün azalmaktadır. Bugünkü makalemizde bu konuya ayrıntısı ile değinerek,  banka dışında başka nereden para bulabilirim? Sorusuna yanıt bulmaya çalışacağız.

Senetle Elden Para Veren Kurumlar ve Firmalar

Bazı zamanlarda çok acil paraya ihtiyacımız olur. Bu gibi durumlarda genelde ya yakın arkadaşlarımızdan borç para isteriz ya da bankaya giderek faiz oranlarını pek fazla düşünmeden kredi başvurusu yaparız.  Bankalar genel anlamda vermiş oldukları kredilerin faizlerinden iyi paralar kazandıkları için gelen kredi başvurularını çoğu kez kabul ederler. Sadece kredi notu çok düşük olan kişilere kredi verilmez. Sizin de kredi notunuz düşükse bu şekilde bankaya yapacağınız başvurunun kabul edilememe durumu vardır.

Bu durumda olanlar için senetle elden para veren yerler, senetle kredi veren yerler ve senetle borç para veren yerle ön plana çıkmaktadır. Peki senetle nasıl borç para alınır? Bu kişiler kimlerdir?

Senetle Borç Para Veren Tefeciler

Tefecilik yasaklanmış bir uygulama olmasına rağmen halen İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Diyarbakır, Mersin, Trabzon, Antalya, Bursa, Kocaeli gibi illerde yoğun olarak yapılmaktadır. Peki tefecilerin faiz oranları ne kadardır? Bundan önce tefecilerden para nasıl alınır ve tefeciden para almak yasal mıdır sorusunun yanıtını verelim. Yasal tefecilik yapan kişiler şu anda 50 bin TL parayı kefilsiz ve gelir belgesiz vermektedir. Acil ihtiyacı olan kişiler aynı gün senetle tefeciden borç alabilmektedir.

Borç para veren yasal tefeciler tabiri aslında pek doğru değildir. Çünkü, BDDK denetiminde çalışmayan her kişi ve kurum yasa dışı borç verme işlemi yapıyor sayılmaktadır. Bundan dolayı size daha mantıklı bir önerimiz olacak, o da senetle kredi veren firmalar olacaktır. Senetle kredi veren faktöring firmalar çok düşük faizle senetle kredi vermektedir. Bu yerler internette çıkan faizsiz borç para, senetle faizsiz borç para verilir ilanları gibi olmayıp tamamen kanuni yollarla kredi vermektedir.

banka-dışında-kredi

Senetle Kredi Veren Faktöring Firmalar

Acil para bulmam lazım, bugün akşama kadar para bulmam lazım gibi telaşlı bir şekilde para arayanlara için tüm Türkiye geneli borç para veren şirketlerden bahsedeceğiz. Bu şirketler çok düşük faizle kredi ve senetle elden para vermektedir. Elden borç para veren yerler içinde faktöring firmalar bulunmasa da yine de banka harici bireysel kredi veren özel şirketler grubunda kabul edilmektedir. Peki kefilsiz ve kredi notuna bakmadan 50 bin TL kredi veren bu yerler ne kadar faiz almaktadır? Ve bireysel kredi veren faktöring şirketleri’ne nasıl başvuru yapılır.

BDDK sitesinde buluna resmi kredi verme yetkisi olan faktöring şirketler. 

Page Title

REKLAMLAR

Zor Durumda Olanlara Kredi

Faktöring firmalar hemen tüm illerde faaliyet göstermektedir. Bunun için sadece ikametgah ve T.C kimlik belgesi yeterli olmaktadır. Bazı şirketler kredi notuna da bakabilir. Faiz oranları genelde %1,25’ten başlayıp bankalara kıyasla iyi bir faiz seçeneği sunarlar. Bu şirketler; nasıl borç para bulabilirim, banka harici nereden para bulabilirim, bankalar kredi vermiyor nereden para bulabilirim, çok sıkıştım para lazım diyenlere ve faizli para bulma yöntemlerini araştıran herkese aynı gün kredi vermektedir.

Zor Durumlarda Acil Para Bulma Yöntemleri

Bazı uyanık vatandaşlar aslında acil para bulma yöntemleri hakkında bize iyi tecrübeler sunmaktadır. Örneğin senetle altın satan yerlere ve senetle borç veren kuyumculara başvuru yapıp çok ucuz şekilde senetle elden para bulma şansı elde etmektedirler. Bu kişiler acil para arayanlar için çok önemli yaşam tecrübeleri sunmaktadır. Siz de bulunduğunu ildeki kuyumculara giderek aynı saatte senetle altın alıp bozabilirsiniz. Ya da elden borç veren kuyumculara giderek nakit borç para alabilirsiniz. Kuyumcunun tanıdığı bir kefil götürmeniz çoğu zaman yeterli olmaktadır. Bu yöntemle  10 BİN ve 20 BİN TL elden borç alınabilmektedir.

En Çabuk Para Bulma Yolları

Aslında banka dışında para bulunabilecek birçok alternatif adres olabilir. Eskiden özellikle de yaşadığımız toplumda borç alıp vermek oldukça yaygın bir davranıştı. Zor durumda kalan kişilere yapılan yardımlar toplum olarak genel anlamda kabul görmüş ve desteklenmiş bir davranıştı. Ama son zamanlarda yaşanan değişimle birlikte toplumun da maddi bakış açısının değiştiğini söyleyebiliriz. Artık insanlar birbirine maddi anlamda pek de fazla borç vermemektedir. Tabi bu durumun tek sebebi toplumsal değişim değildir. Bankaların herkese kolaylıkla kredi vermesi, kişileri başkasından borç istemek gibi zor bir durumdan kurtardığı için bu alışkanlıkların değişmeye başladığını söyleyebiliriz.

Ama bankların değişik sebeplerle kredi onayı vermediği kimseler, acil para ihtiyaçlarını karşılamak için başka yöntemlere de başvurmak zorunda kalabilmektedir. Bankadan başka nerede para bulunur sorusu da burada açığa çıkmaktadır.

Senet Kırdırarak Para Temin Etmek

Acil paraya ihtiyacınız var ve ne eş –dosttan para bulabildiniz, ne de banka size kredi verdi. O halde yapabileceğiniz yöntemlerden birkaçından biri de senet kırdırmak olabilir. Bu durumu çok da tavsiye etmemeye rağmen günümüzde birçok kişinin bu yönteme başvurduğunu biliyoruz. Bunun nasıl yapılacağına gelince;

Örneğin 10.000 TL’lik bir çeki alarak erken ödenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için bir kişiye bu 10.000 TL’lik çeki bozdurması karşılığında komisyon ödendiğinde , bu kişi belki 10.000 TL ‘yi birine borç şeklinde verecektir; ama birkaç ay sonra da iyi bir komisyonla bu çekin belirttiği rakamın çok daha üstünde para kazanacaktır. Yukarıda dediğimiz gibi bu yöntemi önermemiz doğru değildir. Çünkü çek kırdırmak yasal olmayan ve banka dışında gerçekleşen bir durumdur. Ve biz sadece yapılan bir işlem hakkında size bilgi vermekle yetiniriz.

Kredi Kartından Nakit Çekim Yapmak

Yine yukarıdaki durumdan uzak kalmak istediğiniz için başka alternatifler de bulabilirsiniz. Örneğin, paraya sıkışıp da bankanın kredi onayı vermediği kişilerin en fazla kullanmış olduğu yöntemlerin başında kredi kartından nakit çekim işlemi gelmektedir. Bu işlem için limiti olan bir kredi kartına ihtiyacınız vardır. Kredi kartı ile yapabileceğiniz bu işlem sonrası,  borcunuzu zamanında ödemediğiniz taktirde büyük bir faiz oranı ile karşılaşma durumunuz olacağını unutmayınız. Çünkü bankalar kredi kartına yapılan nakit çekimlere çok fazla faiz uygulamaktadır. Bunun da nedeni açıktı. Bankalar, müşterilerin kredi çekmek yerine kredi kartına yönelmelerini pek istememektedirler.

Bankadan Kredi Almak İçin Kefil Bulabilirsiniz

Yukarıda bahsettiğimiz birkaç yöntem dışına para bulunabilecek elbette başka yollar vardır. Ama zaten nakit sıkışıklığı olan kişilerin, buna ek olarak ayrıca başka yüksek faizli borçlara girmesi işleri daha da kötü bir noktaya getirebilir. Tabi her sorunun bazı pratik çözümleri de olabilmektedir. Örneğin,  banka size kredi vermiyorsa bunun öncelikle sebebini öğrenmelisiniz. Kredi notunuzun düşük olmasından ya da sabit bir gelirinizin olmamasından dolayı size kredi onayı çıkmıyor olabilir. Bu duruma çözüm için bankaya bazı kefiller önerebilirsiniz. Kredi notu iyi olan, her ay sabit ve iyi bir geliri olan birini bankaya kefil olarak sunduğunuzda, banka büyük bir ihtimal sizin kredi talebinizi onaylayacaktır.

Bir önceki yazımız olan KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi - 2019 başlıklı makalemizde banka sicili bozuk olan kredi alabilir, kara listeye düşmüş kişiye kredi ve kkb sicili bozuk olana kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

  1. gözde dedi ki:

    merhabalar .ben birkaç faktöring sirketine basvuru yaptım kredi cekmek için ama vermediklerini söylediler.fakat sizin aciklamalarınızda yanlıs bilgilendirmemi vqr acaba?

    1. İhsan Demir dedi ki:

      faktöring şirketler elinizde var olan senet ve çeklerin karşılığında kredi vermektedir. Direkt kredi vermezler

Yorum Yaz