Kredihesabi.com

Banka Emekli Maaşı Promosyon Ödemeleri 2020 (EMEKLİYE 2500 TL)

05.02.2020
Banka Emekli Maaşı Promosyon Ödemeleri 2020 (EMEKLİYE 2500 TL)

Bankalar emekli maaşı alan müşterilerine 2500 tl ye kadar promosyon ödemesi yapmaktadır. Alınan emekli maaşın tutarına göre değişen emekli promosyon 300 TL ile 450 TL arasındadır. Bankaların ek kampanyaları ile birlikte bu promosyon rakamı 2,500 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Yasa çıktıktan sonra ilk promosyon alan emekliler için sözleşme Mart-2020 de bitiyor. Yeni maaş promosyon dönemi ile ilgili olarak bankaların SGK ile görüşmeleri devam ederken banka promosyonu 2020 yılı için ne kadar olacak merak konusudur. Emekli maaş promosyonda ilk 3. yılın tamamlanması ile birlikte emekli promosyonu ne zaman alınacak , hangi bankalar emekli maaş promosyonunu en yüksek veriyor gibi konular sıkça sorulan sorulardandır.

Emekli Promosyon nedir?

Emekli maaşını 3 yıl boyunca aynı bankadan alan emeklilere bankanın vermiş olduğu bir promosyondur. 3 yılın bitiminde tekrar yeni bir sözleşme ile aynı bankada kalınır yada farklı bankaya geçilerek ilgili bankanın vermiş olduğu emekli maaşı promosyonunda faydalanılır. Emekliler içinde ek gelir anlamına gelen emekli SGK promosyonu ilk olarak 16 Mart 2017 yılından SGK ile Türkiye Bankalar Birliği arasından yapılan bir anlaşma neticesinde ssk maaşı, bağkur maaşı, emekli sandığı maaşı için verilmeye başlanmıştır.

Emekli promosyonu ne zaman alınır

Emekli promosyonu ilk olarak 2017 yılının Mart ayında alınmaya başlanmıştır. 2017 yılı itibari ile 3 yıllık süreyi dolduran emeklililer Mart-2020 tarihinden itibaren maaş aldığı bankalardan yada farklı avantajları olan başka bankalara emekli maaşını taşıyarak SGK promosyonunu alabilir. Sözleşme ve emekli maaşı taşıma işlemleri bittikten sonra emekli promosyonu ne zaman alınır diye bir sorunun cevabı ise; bu durum bankalara göre değişmekte olup bazı bankalar 3 gün içerisinde bazı bankalar 1 ay sonra banka promosyon ödemesi yapıyorlar şeklinde olur. Ayrıca bankalar emekli promosyonunu peşin ya da vadelere bölerek de ödeyebilmektedir. Yazımız da ” farklı avantajları olan başka bankalar” derken bunu kastetmiştik. Bu nokta da emekli maaş promosyonları veren bankaların şartlarını iyi analiz ederek en avantajlı bankaya geçmekte fayda var.


Emekli Promosyon Ödeme Tarihleri

16 Mart 2017 de sözleşme imzalayan emekliler için taahhüt süresi doluyor. Banka promosyon uygulaması 3. yılını doldururken SGK ‘da bankalar ile yeni bir sözleşme için masaya oturacakları için verilecek emekli promosyon rakamları henüz netleşmiş değildir. Ama 2020 yılı için emekli promosyon miktarı belirlenmiş olsun yada olmasın 3 yılını dolduran ssk maaaşı, bağkur maaşı, emekli sandığı maaşı olan emeklilerin hepsi promosyon almaya hak kazanmıştır. Sözleşme yenileme ile ilgili olarak 3 yılınızı doldurduktan sonra bankanızla yeni bir ‘’SGK EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONU TAAHHÜTNAMESİ’’ imzalayarak talebinizi iletmelisiniz. Banka sizden emekli promosyonunu alabilmeniz için bazı ön şartlar sunabilir. Banka ile uzlaşmanız neticesinde belirlenen tarihlerde emekli promosyonunu alabilirsiniz.

Banka şube değişikliği yazımızı ziyaret edebilirsiniz

Emekli Promosyonundan Faydalanmak İçin Gerekli Koşullar

Emekli maaşı alan bir çok kişi bankaların verdiği emekli promosyonundan faydalanmış ve daha önce hesapta olmayan bir kazanç elde etmişlerdir. Bankalar bu belirlenen SGK promosyonu rakamlarının dışında farklı promosyonlar yada kolaylıklar da sağlamaktadır. Ama bunu belli şartlara bağlamışlardır. Bankalardan emekli promosyonu alabilmenin asgari şartları vardır. Tabi ki ilk şart talepte bulunmaktır. Emekli promosyonunuzu bankanızdan talep etmelisiniz. Çünkü bu ödeme emekli kişinin bireysel başvurusuna istinaden alınan bir promosyondur. Bununla birlikte banka promosyon ödemesi için bizden ne istenir;

 • Aylık olarak aldıkları emekli maaşları “Emekli Promosyonu Veren Bankalar”dan birine taşımalısınız
 • 3 yıl aynı bankadan maaş alacağınıza dair sözleşmeyi içeren SGK EMEKLİ MAAŞI PROMOSYON TAAHHÜTNAMESİ’ni imzalamasınız.
 • 2 yada 3 faturanız için otomatik ödeme talimatı vermeniz istenir
 • Bankanın kredi kartı yada mevduat hesabını kullanmanız istenebilir.

Bankalara göre bu talepler değişkenlik gösterse de ilk 2 madde ön şartlardadır. Bunun dışında farklı promosyon rakamları yada farklı uygulamalar ile de karşılaşabilirsiniz.


Emekli Promosyonu Başvurma

Bankalar emekli vatandaşların 3 yıl boyunda emekli maaşlarını aynı bankadan alma sözüne istinaden 300 TL ile 450 TL arasında emekli promosyonu vermektedirler. Emekli Promosyonuna başvurma süreci bireysel bir başvuru neticesinden başlar. Öncelikle bankanın talep ettiği şartları taşımanız gerekmektedir. Eğer hali hazırda maaşınızın yattığı bankadan emekli promosyonunu almak istiyorsanız ; bankaya bu talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Çoğu banka için en az 3 yıl aynı bankadan emekli maaşını alacağınızı içeren bir taahhütname imzalamanız banka promosyon ödemesi için yeterli görülmektedir. Farklı avantajları ile birlikte bazı bankaların emeklileri çokta zorlamayacak bazı talepleri olabilmektedir. Bu taleplerde genelde otomatik ödeme talimatı yada kredi kartı alma gibi olmaktadır.

Emekli Promosyon Ödemesi Ne Zaman


Banka Promosyon Ne kadar 2020

İlk olarak 2017 yılında emekli maaşlarına verilmeye başlanan promosyonlar için SGK ve Türkiye Bankalar Birliği bir toplantı yapmış ve 16 bankanın da katılımı ile emekli promosyon ikramiyesi rakamları belirlenmiştir. 2017 Yılında yapılan anlaşmaya göre;

 • 1,000 TL’nin altındaki emekli maaş için 300 TL emekli promosyonu
 • 1,000 TL -2,000 TL arası emekli maaşı için 375 TL emekli promosyonu
 • 2,000 TL’nin üzerinde olan emekli maaşı için 450 TL emekli promosyonu

verilecektir. Banka promosyon 2020 yılı için verilecek olan yeni rakamlar ile ilgili henüz bir açıklama yapılmamakla birlikte üstteki rakamlardan daha yüksek olacağı aşikardır.


Dul ve Yetim Maaşı alanlar Promosyon Alabilir mi

2017 yılında SGK ile bankalar arasında yapılan promosyon anlaşmasına göre dul ve yetim maaşı alanlarda emeklilerle aynı şartlarla maaş promosyonu alabilmektedirler. Eğer sigortalının maaşı dul kalan eşe ve yetim kalan çocuklara bölünüyorsa alınacak olan promosyonda bölünme oranınca bölünecektir.

Anne ve İki Yetim Çok Maaşı ise,

Anne emekli maaşının yüzde %50 sini alırken bir çocuk %25 ini diğer çocukda kalan emekli maaşın %25 ini alabilmektedir. Bu durumda maaşın 1000 TL den aşağı olduğunu varsayarsak bankanın ödeyeceği promosyon da anne için 150 TL bir çocuk için 75 TL diğer çocuk için ise 75 TL’dir.

Ayrıca dul ve yetim maaşı promosyonu alabilmek içim her maaş hesabı adına bankaya ayrı ayrı başvuru yapılmalıdır.


Emekliye Promosyon Veren Bankalar

Türkiye Bankalar Birliğine üye olan 17 banka emekli maaşına promosyon vermektedir. TBB’nin belirlemiş olduğu rakamların altında olmamak kaydı ile emekli promosyonuna ait rakam ve talepler bankalara göre değişmektedir. Bu 16 Bankanın ismi şöyledir:

 1. Ziraat Bankası
 2. Halk Bankası
 3. Vakıf Bank
 4. İNG Bank
 5. QNB Finans Bank
 6. Yapı Kredi Bankası
 7. Kuveyttürk Katılım Bankası
 8. Türkiye Finans Katılım Bankası
 9. Şeker Bank
 10. Alternatif Bank
 11. Burgan Bank
 12. AkBank
 13. T. İşBankası
 14. Fiba Bank
 15. Deniz Bank
 16. T. Garanti Bankası
 17. TEB


Emekli Maaşı Promosyonu En Fazla Veren Bankalar

Emekli maaş promosyonları için belirlenen rakamlar 300 ile 450 arasında değişmektedir. Ssk maaaşı, bağkur maaşı, emekli sandığı maaşı olan her emekli bu parayı hak etmiş demektir. Ama bu konuda rekabetin oldukça fazla olması bankaları da farklı kampanyalara yöneltmiştir. Yapılan kampanyalara bazı şartlar getiren bankalar müşterisinden fatura ödeme talimatı verme, internet bankacılığı kullanma, mevduat hesabı açma yada kredi kartı kullanma gibi bankacılığın diğer kalemlerinde de aktif olarak yer alacağı bazı taleplerde bulunmaktadır. Bazı şartlar dahilinde şuan için en yüksek alınacak olan promosyon rakamı 450 iken bazı bankalarda bu rakam 1,100 TL ye kadar çıkmaktadır. Şuan için zirvede TEB bankası yer almaktadır. Ama belirlenecek rakamlarla birlikte ödenecek promosyonlar değişebilir.

Şimdi birlikte bazı bankalardaki emekli promosyon ikramiyesi rakamlarına göz atalım:

TEB Bankası Emekli Promosyonu Kampanyası

Türkiye Ekonomi Bankası emekli promosyonu ile ilgili olarak 31.03.2020 tarihine kadar geçerli olacak bir kampanya başlatmıştır. Bu kampanyanın adı “TEB’de emekli de, emekli getiren de kazanıyor!”. Kampanyanın adından da anlaşılacağı üzere TBB nin belirlediği promosyona ek olarak kendi emekli maaşının dışında başka birinin de emekli maaşını getiren artı 100 TL nakit kazanıyor. Bu rakamı en fazla 1,000 TL kadar yükseltme imkanı var.

Ziraat Bankası Emeklilik Promosyonu Ödemesi

Ziraat Bankasını köylerde dahil bir çok yerde şubesinin olması emeklilik için büyük biir avantaj ayrıca her köşe başında bulunan ATM lerden de rahatlıkla maaş çekebilme imkanı var. Bu nedenle emekli maaş konusunda çokca tercih edilen bir bankadır. Ziraat Bankası emeklilik promosyonu ile ilgili olarak

 • 1,000 TL’nin altındaki emekli maaş için 300 TL
 • 1,000 TL -2,000 TL arası emekli maaşı için 375 TL
 • 2,000 TL’nin üzerinde olan emekli maaşı için 450 TL

ödemektedir.. İnternet sitesinde emekli promosyon ikramiyesi ile ilgili farklı bir kampanya görülmemektedir.

VakıfBank Emekli Maaşı Promosyon Ödemesi

VakıfBank emekli maaş promosyonları TBB ile SGK nın belirlemiş olduğu rakamlar üzerinden ödemektedir. Bunun yanında emeklilere özel bazı avantajlarda sunmaktadırlar.Bunlar;

 • Türkiye genelindeki tüm VakıfBank Şubelerinden maaş tutarınız kadar para çekme işlemlerinden masraf alınmamaktadır.
 • Aracınızla Otoyol ve köprülerden rahatça geçebilmeniz için maaş hesabınıza bağlı HGS etiketini ücretsiz olarak alabilirsiniz.
 • VakıfBank kredi kartlarından kart aidatı alınmayacaktır.


Maaşı Başka Bankaya Taşıma

Maaşınızı başka bankaya taşımak istiyorsanız bu işlemi “e-devlet” üzerinden yapmalısınız. Eğer e-devlet şifreniz yoksa PTT Şubelerinden 2 TL karşılığında şifre alabilirsiniz. Daha önce almış ve unutmuşsanız da 4 TL karşılığında yeni şifre alabilirsiniz. Daha sonra;

 • T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.
 • “E-hizmetler” butonunu tıklayınız.
 • Aşağıya doğru listelenen pencereden “Sosyal Güvenlik Sigorta” butonuna tıklayınız.
 • “Emeklilik Uygulamaları” bölümünden
 • 4A’lı iseniz; 4A Banka ve Adres Değişikliği
 • 4B’li iseniz; 4B Banka ve Adres Değişikliği
 • 4C’li iseniz; 4C Banka ve Adres Değişikliği sekmelerinden değişiklikleri yapabilirsiniz .

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.