20 Kasım 2019

Banka Harici Kredi Veren Özel Kuruluşlar ve Yerler  

Acil paraya ihtiyacım var diyenler ilk öncelik olarak bankalara başvuru yapmaktadır. Bankalar kendilerine gelen kredi başvurularını değerlendirmeye alırken, bazı kriterlere göre hareket eder; Bu kriterlerin en önemlileri kredi notu ve alınan maaş miktarıdır. Örneğin gelir belgesiz kredi veren banka ve kredi notu düşüklere kredi veren banka sayısı oldukça düşüktür. Bu durumdaki yani kara listeye giren kişiler kredi çekemeyince banka dışında kredi veren yerleri araştırmaktadır. Peki banka harici kredi veren özel kuruluşlar ve yerler hangileridir?

Bu yazımızda banka kredi vermiyor, çok sıkıştım acil para bulmam lazım diyen kişiler için bir çalışma yaptık. En kısa yoldan para bulma yöntemleri ve hemen kredi veren yerlerin istedikleri şartlar ve gerekli tüm evraklar bu yazımızda yer almaktadır.

Banka Kredi Vermiyor Nereden Para Bulabilirim?

Banka kredi vermiyor nereden para bulurum diyenler için önerebileceğimiz faizsiz borç para bulma yöntemleri ve düşük faizli ve senetli borç para bulma yöntemlerini anlatacağız. Aynı zamanda BDDK denetiminde çalışan ve bankalar gibi kredi dağıtan fakat bankalar kadar sert kuralları olmayan kredi kuruluşlarından söz edeceğiz. Kredi veren faktöringler ve kredi veren ikrazat kurumları bunların başında gelmektedir. Ama bu seçeneklerden önce sizin için en düşük faizle hatta hiç faizsiz kredi veren yerler ve kişilerden bahsedelim.

Faizsiz Borç Para Veren Yerler Ve Kişiler

Türkiye’de önceki yıllarda akraba, eş dosttan borç para almak çok yaygındı. Ama toplum hızla değişti ve artık abi kardeşe bile borç para vermez oldu. Peki bu durumda yabancı biri size faizsiz ve tamamı senetle borç para verir mi? Bu noktada Türkiye’de bazı yardım kuruluşları ve hatta hayırseverler bulunmaktadır. Borç para veren hayırseverler ve borç veren dernekler bu noktada özellikle acil ihtiyacı olan kişilere belli limitlerde para vermektedir.

Ev hanımları ve muhtaç olan kişiler, hapisten çıkanlar için topluma kazandırma programları ve iş edindirme programları yapan bazı dernekler bulunmaktadır. Bunlar; İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Adana, Mersin, Eskişehir, Diyarbakır gibi illerde yaygınlık kazanmış ve halen faaliyet yürütmektedir. Siz de koşulları taşıyorsanız senetle buralardan borç para alabilirsiniz. Ama en önemli koşullardan biri iş edindirme olduğu için mutlaka bir iş yeri açmak için bu parayı sermaye olarak kullanmalısınız.

Zor Günlerde Borç Veren Yerler

Türkiye’de bulunan 81 ilin her birinde değişik iş adamları bazı vakıflar kurmuştur. Bu vakıfların önde gelenlerinden bazıları şunlardır; Sabancı Vakfı, KOÇ Vakfı, Ülker Vakfı gibi. Bunlar kendi illerinde ikamet eden ve zor durumdaki vatandaşlara bazı konularda destek olmaktadır. Direkt nakit para verilmese bile acil hastane ve diğer ihtiyaçlarda desteklemeler yapılmaktadır.

Page Title

REKLAMLAR

Çok acil paraya muhtaç olan kişiler banka kredisi çekemediklerinde yukarıda saydığımı yerlerden hiçbirinden para bulamazlarsa o zaman bulundukları illerde mevcut olan kuyumculardan borç para isteyebilirler. Kuyumcular senetle borç para vermektedir. İşte detaylar

Banka Harici Kredi Veren Özel Kuruluşlar ve Yerler

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular

İstanbul’da senetle borç veren kuyumcular ve diğer illerin her birinde senetle borç veren kuyumcular bulunmaktadır. Her başvuru yapana direkt kredi ya da nakit para vermeseler de yine de birçok kişinin acil nakit ihtiyaçlarını gidermektedirler. Çünkü senetle vermiş oldukları borç paralardan çok iyi kazanç elde etmektedirler. Ankara, İzmir (Kemeraltı),İstanbul Kapalıçarşı ve Mecidiyeköy gibi yerlerde senetle bilezik ve 22 ayar altın satılabilmektedir. Senetle alınan altınlar direkt müşteriye verilmez ve bu altın tekrar satın alınıyor gibi hesaplanarak ne tuttu ise kuyumcu tarafından para şeklinde müşteriye verilir ve gerekli senet anlaşması yapılır.

Bu şekilde borçlanmak kredi çekemiyorum nereden para bulabilirim diyenler için en mantıklı borçlanma yolu olarak görülebilir. En azından yüksek bir faiz olmayacaktır. Bunun yanında; ticari işletmeler için ise banka dışında kredi veren ve banka dışında para veren yerler vardır.

Esnaflar ve İşletmelere Banka Dışında Para Veren Faktöring Firmalar

Vergiye tabi olup da ticari unvana sahip olan işletmeler ve tüzel kişilikler daha çok İstanbul’da merkezleri bulunan yasal borç para veren yerlerden kredi çekebilir. Bu iş bir tefecilik işi değildir. Yasal olarak vergiye tabi şekilde kredi veren faktöring kurumlar BDDK’nın belirlemiş olduğu faiz oranlarına göre kredi vererek acil nakit ihtiyaçları gidermektedir. Banka dışında para veren yerlerin telefon ve iletişim numaraları, adresleri BDDK resmi sitesinde bulunmaktadır.

Tefeciden Borç Para Almak

Hiçbir yerden para alamayan kişiler zor durumda kaldığı için banker yani yeni adı ile tefecilerden para isteyebilir. Bu durum yasal değildir. Ama büyük şehirlerde tefecilik yapan kişiler bulunup bunların telefon ve adres bilgileri de bazı durumlarda açık şekilde yazılır. Ama biz bu şekilde bir borçlanmayı tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine kredi notu yükseltme teknikleri kullanılarak bankacılık sicilinin temizlenmesini ve kara listeden çıkılmasını önermekteyiz.

Bir önceki yazımız olan Öğrenciler Kredi Alabilir mi? başlıklı makalemizde öğrenciler kredi alabilirmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

  1. Aytekin dedi ki:

    6000tl
    İhtiyacım var nasıl ihtib sağlarım tlf5312256851

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.