12 Eylül 2019

Bankalardan Döviz Alıp Satma

Dövizin Türk ekonomisine olan üstünlüğü ve Türk lirası karşısında sürekli değer kazanması neticesinde insanlar paralarını veya yatırımlarını döviz alarak gerçekleştirmektedirler.Peki bankalardan döviz alıp satarak para kazanılır mı ? Gelin bu konuya açıklık getirelim. İnternetin ve teknolojinin gelişmesi ile beraber internet bankacılığının artık her on kişiden 6’ sının kullanması sebebi ile döviz alıp satma işlemleri kısa vadeli yatırım ve kazanç kapısına dönüşmüştür.

 

Bankalardan döviz alıp satma işlemi için öncelikle bir banka şubesine başvurmalı ve hesaplarınızı internet bankacılığına açtırmalısınız. İnternet bankacılığınızı açtırdıktan sonra internet bankacılığından günlük 50.000 Dolar ve Euro işlem hacmine sahip olabilirsiniz.

Bankalardan dolar alıp satma işlemlerinde en önemli kriter alım satım işlerini mesai saatleri içerisinde yapmaktır. Bankaların çalıştığı gün 8.30 – 17.30 arasında işlem yapmak daha akıllıca ve mantıklıdır. Zira makas farkının en az olduğu ve alış satış fiyatının en yakın olduğu aralık o zamanlardır.

Page Title

REKLAMLAR

 

Döviz alım satım işlemlerinde hiçbir masraf ve kesinti olmamaktadır. Kısa vadeli yatırımcılar döviz alıp birkaç günlük yükselme sonrası satarken uzun vadeli yatırım yapanlar ise aylarca beklemekte ve zirveyi yakaladıktan sonra döviz satış işlemlerini yapmaktadırlar.

Döviz alım satım işlemlerinde internet bankacılığının en önemli avantajı işlemlerin oldukça hızla ve kolay bir şekilde yapılıp, döviz fiyatlarının anlık güncellenerek banka tarafından en doğru bilgilerin iletilmesidir. Döviz alım satım yaparken dövizin yükseldiği trendde alım yapmak son derece tehlikeli olup bu tip işlemlerde genel ekonominin takip edilmesi ve gündeme dair her haberin dikkate alınması gerekir Zira yaşana her siyasi, ekonomik, sanatsal ve sporsal faaliyet doların TL karşısındaki değerine etki etmektedir.

Döviz alım satım işlemlerinde alış ve satış fiyatları arasındaki aralığı 0,8 – 1,7 lira arasında tutan bankalardan en küçük aralıklı olanı seçerek daha az makas oranı ile daha çok kazanç elde edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Banka Avukatlık İlanları 2019 başlıklı makalemizde banka avukat alımları, banka avukatlık ilanları ve banka avukatlık sınavları hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

    Yorum Yaz