20 Kasım 2019

Bayanlara Gelir Belgesiz Kredi

Herhangi bir yerde çalışmayan, kendi işini yapmayan yani esnaflık işi ile uğraşmayan bayanlar bankalardan kredi çekerken zorlanmaktadır. Çünkü, bankalar kredi verirken gelir belgesi istemektedir. Ama bankaların birçoğu artık gelir belgesiz de kredi vermeye başladı. Kredi notu iyi olan bayanlar, Finansbank, ING Bank, Şeker Bank, Ak Bank, TEB Bankası ve daha birçok bankadan kredi çekebilir. Bayanlara gelir belgesiz kredi veren bankalar cep SMS ve online bankacılık ile başvuru yapanlardan gelir belgesi istememektedir.

Gelir belgesiz kredi veren bankaların başında Akbank Gelmektedir. Akbank cep mobil şubesi ile, doğrudan kredi başvurunuzu yaparak, 20.000 TL’ye kadar şubeye gitmeden kredinizi alabilirsiniz. Şube bankacılığı olmadan 20.000 TL direkt hesabınıza yatar.

 

Akbank Direk Kredi Başvurusu

Sigortasız çalışanlar, ev hanımları ya da geliri olmayan bayanlar! Akbank direk kredi başvurusu sonrası birkaç dakika içinde hesabınıza 20.000 TL’yi görebilirsiniz. . Bunun için seçebileceğiniz başvuru kanalları:

 • Akbank Mobil kredi başvurusu
 • Akbank direk internet başvurusu
 • Akbank müşteri hizmetlerini arayarak direk kredi başvurusu
 • Akbank kredi başvuru formu ile direk kredi başvurusu

Bu kanalların herhangi birini kullanmanız durumunda sizden gelir belgesi istenmeyecek olup, şubeye gitmeden paranız hesabınıza yatacaktır.

Akbank Kredi Başvurusu

Gelir Belgesiz Ne Kadar Kredi Çekilir?

Akbank’ı kullanarak gelir belgesiz kredi çekmek istiyorsanız, kredi başvuru öncesi ne kadar kredi çekebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bunun için Akbank sayfasında, kredi limit sorgulama bölümünde geldiğinizde aşağıdaki ekranı göreceksiniz.

Bu kısımda, öncelikle okla gösterilen bölüme T.C kimlik numaranızı ve Telefon numaranızı girdikten sonra kodu girip sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama sonrası hemen cep telefonunuza, kullanabileceğiniz en fazla kredi limiti gelecektir. Bu limiti öğrendikten sonra, kredi başvurusu yapmanız daha mantıklı olacaktır. Çünkü, kredi notunuzdan dolayı kredi başvurunuz reddedilirse daha sonraki kredi başvurularınız da bu durumdan etkilenecektir.

 

Page Title

REKLAMLAR

Akbank Kredi Limiti Sorgulama Ekranı

ATM’den Gelir Belgesiz Kredi Çekilir Mi?

Gelir belgesi olmadan ATM’den kredi çekmek isteyenler için İNG Bank, Akbank, Yapı Kredi Bankası, Şeker Bank, QNB Finansbank bu imkanı sunmaktadır. Bankalar, yapmış olduğunuz kredi başvurusunu değerlendirip birkaç dakika içinde size cep SMS ile bilgilendirme yapacaktır.

 

Kredi Yerine Nakit Avans Hesabı Açtırabilirsiniz!

Gelir belgeniz yoksa ve kredi için çok yüksek bir paraya ihtiyaç duymuyorsanız, kredi çekmek yerine nakit avans başvurusu yapabilirsiniz. Nakit avans çekimlerinde, komisyon alınmamakla birlikte, istenen faiz tutarı çekilecek kredi faizinden çok yüksek olmayacaktır. Ortalama bankalarda ihtiyaç kredileri %1.3-5 arasında değişirken, nakit avans kredi faizi ise %2’yi geçmemektedir. Nakit avans başvurunuz 200 TL’den 2000 TL’ye kadar gelir belgesiz olarak yapabilirsiniz. Bankalara yapılan başvurular genelde müşteri hizmetleri kanalı ile yapıldığı için sizden gelir belgesi de istenmez.

 

İpotek Karşılığı Kredi Veren Bankalar

İhtiyaç duyduğunuz kredi miktarı çok fazla ise o zaman bankalar size gelir belgesiz kredi onayı vermeyebilir. Bunun için seçebileceğiniz alternatif yöntem ise ipotek karşılığı kredidir. Bankalarımızın çoğu, ipotek göstermeniz karşılığında size kredi vermektedir.

Vakıf Banka ipotek karşılığında 48 aya kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Bunun yanında, Ziraat Bankası, İNG Bank, Akbank ipotek karşılığında ihtiyaç kredisi vermektedir.

İpotek Karşılığı Kredi

İpotekli İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Teminat karşılığında ihtiyaç kredisi çekecek olan kişilerden bankalar aşağıdaki ek belgeler istenmektedir.

 • T.C kimlik fotokopisi
 • Gelir belgesi olanlar, teminat yanında gelir belgesi sunabilirler
 • Çiftçilikle uğraşanlar için çiftçilik  belgesi
 • Esnaf olanlar için vergi levhası ve vergi ödeme matrahı
 • Emekli olanlar için SGK’dan alınan emeklilik belgesi
 • Teminat olarak gösterilecek taşınmazın tapu fotokopisi
 • Ticari teminatlar için ortakların izin imza sirküsü
 • Firma ortağının vergi levhası

Bu belgeler ile birlikte teminat ile kredi başvurusu yapılabilir. Kredisi çıkan kişiler, ipotekleri gösterdiğini taahhüt ederek kredisini kullanabilir. Kredi ödemesi bittikten sonra da, ipotekler kendiliğinden kalmış olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Öğrenciler Kredi Alabilir mi? başlıklı makalemizde öğrenciler kredi alabilirmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.