CEBİNİZDEKİ KOLAYLIK: MOBİL BANKACILIK

Mobil Bankacılığı uygulamaları son dönemlerde yapılan güncellemeler ile birlikte daha hızlı ve daha pratik hale gelmiştir. İnternet Bankacılığına göre daha hızlı bağlantı sağlanmaktadır. Andoid uygulamalarından kolayca yüklenmektedir. Yazımızda Ziraat Bankası Mobil Bankacılık uygulaması video olarak anlatılmaktadır.

Mobil Bankacılık Nedir

Gün boyu elimizden düşmeyen telefonların sosyal ilişkilerimizi zarar verdiğini söylesek de hayatımızı kolaylaştıran yanını yok sayamayız. Bilgiye hızlı ulaşmak, zaman tasarrufu, günlük yaşantımızda pratik çözümler , sınırsız iletişim bunlar artık hayatımızın tam göbeğinde bir yerlerde ve günlük yaşamımızın rutinlerinden. Herşey de olduğu gibi para yönetiminde de doğru karar vermek, hız ve pratiklik oldukça önemlidir. Bu nokta da mobil bankacılık, bir tuşla çok hızlıca bankacılık işlemlerini yapabilmemizi sağlamaktadır. Android sistemle hayatımıza giren mobil bankacılık ulaşımı ve iletişimi daha da kolaylaştıran her banka için farklı olan bir uygulamalardır. 

İnternet Bankacılığı ile Mobil Bankacılık Arasındaki Fark Nedir

Aslında her ikisi de kendi hesabınız üzerinden şube yada ATM den yapılan her türlü işlemin bilgisayar başından uzaktan yapılmasıdır. Aralarındaki fark ise birinin ilgili banka sitesindeki internet bankacılığı marifeti ile hesabınıza giriş yapıp bankacılık işlemlerinizi yapmanız, diğeri yani mobil bankacılığı ise cep telefonunuza Google Play’den mobil bankacılık uygulamasını indirdiğimiz, program ayarlarının yapılmasından sonra sadece parolanın sorulduğu bir cep telefonu uygulamasıdır.

  • Mobil Bankacılığa cep telefonuna yüklenilen android uygulaması ile giriş yapılır.
  • İnternet Bankacılığına bankanın kendi resmi sitesindeki link aracılığı ile giriş yapılır.
  • Mobil Bankacılık daha pratik ve hızlı bir ekrana sahiptir.
  • İnternet Bankacılığı görsel olarak daha yorucudur.
  • Mobil Bankacılıkta sadece parola sorulur.
  • İnternet Bankacılığında her seferinde müşteri yada TC. no, parola, sms şifre yada resim görseli sorulur.
Page Title

REKLAMLAR

Mobil Bankacılığı Nasıl Kullanabilirim

Android telefonların yükleme marketi olan “Play Store” yada “Google Play” dan ilgili bankanın mobil uygulaması yüklenmektedir. Müşteri hizmetlerinden yada banka şubesinden alınan mobil bankacılık şifresi girdikten sonra uygulama aktif hale gelmektedir. Mobil Bankacılığın limitleri ve giriş parolası internet bankacılığı limitleri ve giriş şifresinden farklıdır. O nedenle örneğin “günlük EFT limitimi arttırmak istiyorum” talebinizi yaparken mobil bankacılıktan mı yoksa internet bankacılığından mı olduğunu mutlaka belirTmeniz gerekmektedir. Şifre ile ilgili durumda bankaların uygulamalarına göre farklılık gösterebilir.

Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Uygulaması

Şube ağı dikkate alınacak olursa kullanıcısı epey fazla olan ZİRAAT BANKASI mobil bankacılık uygulamasını anlatan aşağıdaki bağlantı sizi mobil bankacılık kullanımı açısından aydınlatacaktır.

Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Uygulaması

Mobil Bankacılığın Avantajları

Mobil Bankacılık uygulaması maddi anlamda olarak bir fayda sağlamamaktadır. Yani bankanın belirlediği komisyonlar anlamında bir farklılık yoktur. Ama kullanım pratikliği sağlar. Mobil bankacılıkla  hesabınızdaki paranız elinizin altında ve sadece parola ile hızlı bir şekilde  hesabınıza girebilirsiniz.   Oysa internet bankacılığını açarken bile ilk olarak tarayıcıya giriyoruz  ve her seferinden hesap no girmek zorunda kalıyoruz. Ayrıca bu uygulama ile  günlük kurlara da anında ulaşabilir ve para/piyasa gündemi ile ilgili haberleri bu uygulamadan takip edebilirsiniz. Bankacılık işlemleri konusunda da daha anlaşılır ve kayıt , dekont gönderme , IBAN paylaşma gibi sıklıkla  kullanılan işlemler daha pratik bir şekilde yapılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Para Biriktirmenin Püf Noktaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.