20 Kasım 2019

En Düşük Faizli Ev Kredisi Veren Bankalar 2018

Konut satın almak isteyen kişiler, en düşük faizli ev kredisi veren bankaları tercih ederek, uzun vadede yapacağı ödemelerden kar elde etmeye çalışırlar. Konut kredilerinde %0,1 oranındaki faiz farkları 10 yıllık kredilerde çok büyük farklara neden olabilmektedir. Bu nedenle ev satın alacak kişilerin, konut kredisi çekmeden önce tüm bankaların vermiş olduğu faiz tekliflerini ve kesintileri en ince ayrıntısına kadar incelemeleri gerekmektedir. Bu konuda oluşan bilgi ihtiyacını karşılamak için, en düşük faizi ev kredisi veren bankalar 2018 başlıklı bir yazı kaleme aldık.

Düşük faizli konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen banka müşterileri, öncelikle tüm bankaları tek tek gezerek konut kredisi için teklif alması gerekiyor. Ama online bankacılık hizmetleri sayesinde artık tek tek banka şubeleri dolaşılmadan tüm teklifler hemen listelenebilmektedir. Aşağıda en düşük konut kredisi veren bankalar listelenmiştir.

2018 Yılı En Düşük Faizli Konut Kredileri

Ev sahibi olmak isteyen kişilerin alacağı evi belirledikten sonra konut kredileri ile ilgili teklif almaları daha doğru olacaktır. Henüz satın alınacak ev belli değilse, toplamda ne kadar kredi çekileceği ya da ne kadar peşinat ödeneceği belli olmayacağı için net bir sonuç çıkmayacaktır. Çünkü, bankaların vermiş olduğu teklifler standart olmayıp her an değişebilmektedir.

Daha net bir grafiğin ortaya çıkabilmesi için 150.000 TL’lik bir konut kredisi için en düşük kredi faizi teklifi veren bankaları listelemek istiyoruz. Bu bankaları önce en düşük faiz verenden en yüksek faiz veren bankaya doğru sıraladıktan sonra, hangi bankanın ne kadar kesinti yapacağı ve komisyon alacağını tek tek belirteceğiz. Bu sayede siz de en uygun konut kredisi veren banka hakkında bilgi sahibi olmuş olursunuz.

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Aşağıdaki tabloda en düşük faizli konut kredisi veren toplam 7 adet banka ismi listelenmiştir. Bu bankalar içinde en düşük faiz oranını, Ziraat Bankası vermektedir. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları %0,98 olarak belirlenmiş olup, şu anda en düşük faizli konut kredisi veren banka olarak ön plana çıkmaktadır. İşte Ziraat Bankası ile birlikte en düşük konut kredisi veren bankalar…

en-düsük-konut-kredisi-veren-bankalar

en-düsük-konut-kredisi-veren-bankalar

En düşük ev kredisi veren bankalardan 7 tanesi görüldüğü gibi iki tabloda ayrı ayrı belirtilmiştir. Bu bankalar içinde Kuveyt Türk Bankası katılım bankası olarak dikkat çekmektedir. Özellikle ev kredisi çekmek isteyip de faizsiz kredi kullanmak isteyen kişilerin tercih edebileceği bankalar arasında en uygun kredi veren katılım bankası Kuveyt Türk Bankası’dır.

Kredi çekmeden önce düşük faizli kredileri tercih etmek isteyenler için bizim önerimiz genelde Halk Bankası ya da Ziraat Bankası olmaktadır. Bunun da temel sebebi şudur; Halk Bankası son birkaç senedir diğer bankalara göre daha düşük faizli krediler vermektedir. Bu bankayı Ziraat Bankası ile Ak Bank takip etmektedir.

Page Title

REKLAMLAR

Şimdi de yukarıdaki listede yer alan ve uygun konut kredisi veren bankaların müşterilerden alacakları tüm kesinti ve diğer masraflar hakkında tek tek bilgi verelim.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Şartları 2018

Ziraat Bankası  Konut kredisinde faiz oranlarını %0,98 olarak belirlemiş olup, en yüksek vade olarak 120 ayı kabul etmektedir. 150 bin TL konut kredisi için Ziraat Bankasının aylık talep edeceği taksit miktarı 2131 TL olarak belirlenmiş olup, 750 TL kredi tahsis ücreti, 650 ekspertiz ücreti ve 118 TL rehin ücreti adı altında 3 kalemde kesintiler yapmaktadır.

ziraat-bankası-konut-kredisi-2017

ONB Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

QNB Finansbank, 150.000 TL konut kredisi için müşterilerinden %0,99 oranında kredi faizi istemektedir. 120 aylık verilecek kredide aylık ödeme tutarı 2141 TL olarak belirlenmiştir.

QNB-finansbank-konut-kredisi-faiz-oranları-2017

Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Yapı Kredi konut kredisi için vatandaşlara yine %0,99 oranında faiz uygulamaktadır. Yapı Kredi konut kredisi en uygun ev kredileri içinde 3. Sırada yer almaktadır. 120 aylık verilecek konut kredisi için istenen aylık ödeme tutarı 2141 TL’dir.

 

yapı-kredi-konut-kredisi-faiz-oranları-2017

Kuveyt Türk Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Katılım bankaları içinde en düşük konut kredisi faiz oranını sunan Kuveyt Türk faizsiz ev kredisi çekmek isteyen müşteriler için oldukça cazip fırsatlar sunmaktadır. Kuveyt Türk katılım bankası olduğu için faiz yerine kar payı almaktadır. Bu da faizsiz kredi kullanmak isteyen müşteriler için avantaj sağlamaktadır. İşte Kuveyt Türk konut kredisi grafiği;

kuveyt-türk-konut-kredisi-faiz-oranları-2018

Akbank, Şeker Bank ve ING Bank konut kredi faiz oranları yukarıda ayrıca sunulmuştur. Bu bankalar da ilk dört banka kadar düşük faizli kredi sunamasa bile diğer listeye yer alamayan bankalardan daha düşük faizli konut kredileri sunmaktadır.

Konut kredisi çekecek olan okuyucularımız, merak ettikleri noktaları yorum kısmında belirtebilirler. En yakın zamanda gerekli dönüşler uzmanlarımızca yapılacaktır.

Bir önceki yazımız olan İpoteksiz Ev Kredisi Verilir Mi?   başlıklı makalemizde ipoteksiz ev kredisi, ipoteksiz ev kredisi nasıl çekilir ve ipoteksiz ev kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.