20 Ağustos 2019

En Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018

Nakit ihtiyaçlarımızın için ilk başvuru noktamız genelde bankalar olmaktadır. Bankaların vermiş olduğu kredilerin faiz oranları birbirinden farklı olduğu için en uygun ihtiyaç kredisini veren bankanın tercih edilmesi büyük avantaj sağlayacaktır. Bu noktadan hareketle, en düşük ihtiyaç kredisi veren bankalar 2018 başlıklı bir araştırma yazısı yazdık. Bu yazımızı hazırlarken tüm bankaların vermiş olduğu düşük faizli kredileri inceledik. Ve en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranını sunan 4 bankaya yer verdik.

 

En Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankaların Listesi

Aşağıda sunmuş olduğumuz grafikte, 2017 yılı en uygun konut kredisi veren bankaların listesi olup ilk 4 bankanın vermiş olduğu kredi ile ilgili ayrıntıları da barındırmaktadır. En düşük ihtiyaç kredisini veren banka olarak Ziraat Bankası ön plana çıkmaktadır. %1.11 oranı ile ön plana çıkan Ziraat Bankası, güncel listede ilk sırada yer almaktadır. 30.000 TL için en düşük kredi faizi veren banka listesi.

en-düşük-ihtiyaç-kredisi-veren-bankalar-2017

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2018

30.000 TL ihtiyaç kredisi için örnek bir hesaplama grafiği hazırladık. Bu grafiğe göre,  Ziraat Bankası’ndan 30.000 TL kredi çekecek olan müşteriler 48 ay vade için %1,11 oranında kredi faizi ödeyecektir. Aylık ödeme tutarı olarak 850 TL belirlenmiş olup,  faizle birlikte toplam ödeme 40.948 TL olarak hesaplanmıştır.

ziraat-bankasi-ihtiyaç-kredisi-faiz-oranı-2017

 

Halk Bank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2018

En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar içinde ikinci sırada Halk Bank yer almaktadır. Halk Bank 30.000 TL ihtiyaç kredisi için, %1,13 faiz oranı ve 150 TL masraf almaktadır. Toplam geri ödenecek tutar ise 41, 160 TL olarak hesaplanmıştır. Aylık ödeme tutarı da 854 TL olarak görülmektedir.

Page Title

REKLAMLAR

halk-bankası-ihtiyaç-kredisi-2017

ICBC Bank İhtiyaç Kredisi

Çin merkezli olan bu banka, Türkiye’de Tekstil Bank’ın tüm hisselerini satın alarak piyasaya hızlı bir giriş yapmıştır. ICBC bank için 30.000 TL kredi hesaplaması yaptık. Buna göre, 48 ay çekilecek olan 30 bin TL için%1,16 oranında faiz ve aylık  861 TL kredi taksiti hesaplanmıştır. Toplam geri ödenecek tutar da 41,481 TL olarak hesaplanmaktadır.

 

ıcbc-ihtiyaç-kredisi-başvurusu-2017

FIBA Bank İhtiyaç Kredisi

En düşük faizle kredi veren bankalar listesinde 4. Sırada Fıba Bank gelmektedir. Fıba Bank, yine 30 bin TL kredi için 48 ay taksit ile en düşük kredi faizi hesaplayan bankalar arasında yer almaktadır. Kredi için istenen faiz oranı, %1,29 olarak hesaplanmış olup aylık ödeme tutarı da 890 TL’dir.

fıbabank-ihtiyaç-kredisi-2017

İhtiyaç Kredisi İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

Her bankanın kredi için isteyebileceği belgeler farkı olabilir. Ama genel olarak tüm kredilerde istenen bazı standart belgeler bulunmaktadır. Bunlar;

  • Gelir Belgesi
  • SGK Döküm Belgesi
  • Memur Olanlar İçin Görev Yeri Belgesi
  • Kredinin tutarı ve bankanın talebine göre temin edilecek kefiller
  • Ek teminat için taşınır ve taşınmaz malların ipoteği

Kredi çekmek isteyen kişiler bu belgeleri temin ettikten sonra onun için ayrıca kredi notu sorgulaması yapılacaktır. Kredi notu çok düşük olan kişiler gelir belgesi sunmuş olsa bile genelde kredi başvurusu olumsuz sonuçlanacaktır. Bu nedenle kredi başvurusu önce kredi notunun sorgulanması avantaj sağlayacaktır. Peki kredi notu nasıl öğrenilir? Bunun için kredi notu öğrenme adlı yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Düşük faizli ihtiyaç kredisi arıyorsanız bankaların size sunmuş olduğu tekliflere dikkat etmelisiniz. Bankaların bazıları faiz oranlarını düşük gösterse bile masrafları çok arttırdığı için yine değişen pek bir şey olmuyor. Bunun tam tersi daha fazla faiz ödemek durumunda kalabiliyorsunuz. Bunun için hem düşük faizli hem de az masraflı kredilerin tercih edilmesi daha mantıklı olacaktır.

Bu makale sizin için faydalı oldu mu? Yorum yaparak yazıya siz de katkıda bulunmaya ne dersiniz?

Bir önceki yazımız olan En Kolay İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde bankaya gitmeden kredi ve en kolay ihtiyaç kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz