18 Ağustos 2019

En Hızlı Kredi Veren Bankalar  

 

Çok acil krediye ihtiyaç duyduğumuzda hemen bankalara koşarız, Bankanın bize aynı gün içinde kredi vereceğini düşünsek de çoğu zaman bu beklentimiz olumlu karşılanmaz. Kredi için çok fazla acele ediyorsanız, bunun için hızlı kredi veren bankalara başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu sayede hem kredi onay süreci daha hızlı olacak hem de almak istediğiniz krediyi daha çabuk bir şekilde alabileceksiniz. Kolay ve sorunsuz kredi için en hızlı kredi veren bankalar başlıklı yazımızı okuyunuz.


Bu yazımızda,  vakit kaybına neden olacak bankalar değil, size kesin kredi verecek olan bankalardan söz edeceğiz.


Size kredi onayı verecek bankalar hakkında bilgi vermeden önce, kredi başvurunuzun neden çabuk onaylanmadığı ya da kredi başvurunuz neye göre değerlendirildiği hakkında bazı bilgiler vermek istiyorum. Çünkü, kredi çekemeyen kişiler, niçin kredi alamadığını öğrenmeden diğer bankalara da giderek yeni kredi başvuruları yapmaktadır. Bu da onun kredi notunu yani banka sicil puanının düşmesine neden olmaktadır. Bu nedenle önce, kredi başvurusu neye göre değerlendirilir ona bakalım.

 

Kredi Başvurusunda Nelere Bakılır?

Kredi için bankaya başvuru yaptığınızda banka aşağıda saydığımız tüm kriterlere hızlı bir şekilde göz atar. Bunun için KKB (Kredi Kayıt Bürosu) bürosundan da destek alır. Şimdi sizin için bu maddeleri tek tek sıralayalım.

  • Daha önce çekmiş olduğunuz kredileri aksatıp aksatmadığınıza bakılmaktadır. Bu en önemli kriterlerden biridir.
  • Kullanmış olduğunuz kredi kartı taksitlerini ödeme durumunuza bakılır. Sürekli asgari ödeme yapıyor ya da ödemeleri aksatıyorsanız bu sizi olumsuz etkileyecektir.
  • Bankacılık işlemlerinize bakılmaktadır. Bankalar ile sürekli bir etkileşim halinde iseniz sizin için olumu yansıması olacaktır.
  • Hesabınıza gelen ve çıkan para miktarları yine kredi notunuzu etkileyecektir.
  • Gelirinizin olup olmamasına kesinlikle bakılacaktır. Bir gelir belgesiz sunamazsanız banka size kredi vermeyebilir.
  • Sigortalı bir işte çalışmanız da size verilecek kredi onayında önemli bir faktör olacaktır.

 

Yapmış olduğunuz kredi başvurusu kabul edilmedi ise yukarıda saydığımız bir ya da birkaç maddenin sizde eksik olmasındandır. Bunu bankaya sorarak hemen öğrenebilirsiniz. Şimdi size en hızlı be en kolay kredi veren bankaları sıralayalım.

Page Title

REKLAMLAR

 

En Kolay Kredi Veren Bankalar

Bankalar kredi verirken aslında çok istekli davranırlar; ama bankanın kredi verme politikasına uymayan kişilere kredi onayı genelde çıkmaz. Bazı banklar kredi verirken esnek davranırken bazıları ise oldukça katı kurallar koyar. Eğer size acil kredi lazımsa sizin için hızlı kredi veren bankaları sayalım.

QNB Finans Bank Hızlı Kredi

QNB Finansbank bir Katar sermayeli bankadır. Bu bankanın yabancı sermayeli olması kredi onay sürecini olumlu etkilemektedir. Ülkemizde özel sektör ve yabancı sermayeli bankaların kredi vermesi daha kolay olmaktadır. Size sunulacak olan kredi faizini kabul etmeniz durumunda aynı gün kredinizi alabilirsiniz. Ama çekeceğiniz kredi çok yüksek bir tutarsa o zaman ikinci gün bu krediyi almanız söz konusu olabilir. QNB Finansbank, kredi değerlendirme kriterlerini genelde esnek tuttuğu için kredi başvurularını da kabul etmektedir.

 

Garanti Bankası Hızlı Kredi

Diğer özel sermeyeli bankalardan olan Garanti Bankası da Türk ve Yabancı sermaye ortaklığı ile çalışmalarına devam etmektedir. Kredi başvurularını oldukça çabuk bir süre zarfında değerlendiren Garanti Bankası, gelir belgesi sunan ve kara listede olmayan kişilere genelde birkaç saat içinde olumlu cevap verebilmektedir. Siz de kara listede değilseniz ve gelir belgesi sunabiliyorsanız hemen Garanti Bankasına başvuru yapabilir ve kredinizi aynı gün alabilirsiniz.

 

HSCB Bank Hızlı Kredi

Ülkemizde İngiliz sermayesi ile çalışa HSCB Bank, çok kolay kredi ve kredi kartı veren banka olarak bilinmektedir. Kredi başvurularını değerlendirirken gelir belgesi önemli olmakla birlikte sizin kredi notunuzun çok düşük olması banka için pek bir problem oluşturmayacaktır. Ama bankanın bu yönü nedeni ile birçok kredi takibinin de yapıldığını söyleyebiliriz. Bu noktada HSCB Bank, ödenmeyen krediler için ülkemizde birçok özel hukuk bürosu ile anlaşmış ve gerektiği zaman da haciz işlemi yapmaktadır. HSCB Bank hızlı kredi vermektedir; ama kredinizi geri ödeyemeyeceğinizi düşünüyorsanız bununla ilgili yaptırımları da en başta kabul etmiş olursunuz.

ING Bank Hızlı Kredi

Oyak Bank’ın satılması sonrası ismi ING Bank olmuştu. ING Bank müşterilerine hem internet şubesinden hem de SMS ile kredi hizmeti sunmaktadır. Siz de acil kredi çekmek istiyorsanız şubeye gitmeden SMS ile ING kredi başvuru yapabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi - 2019 başlıklı makalemizde banka sicili bozuk olan kredi alabilir, kara listeye düşmüş kişiye kredi ve kkb sicili bozuk olana kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz