Kredihesabi.com

En İyi Yatırım Aracı Hangileri?

21.05.2020
En İyi Yatırım Aracı Hangileri?

Elinizdeki parayı değerlendirmek ve günümüz enflasyon koşullarında erimesine engel olmak istiyorsanız en iyi yatırım araçlarından haberdar olmalısınız. Türkiye’de şu anda en çok para kazandıran ve garantili yatırım araçlarının hangileri olduğunu sizin için listeledik. Sizin için önerdiğimiz yatırım araçlarının en az riskli olmalarına özen gösterdik. 2020 yılına özel paranıza para katacak müthiş yatırım tavsiyelerine başlayalım.

Garantili Yatırım Alanlarına Yönelin

Yatırım araçlarını tercih etmeden önce en temel yaklaşım şu olmalıdır; kesinlikle riskli ve hayali yatırım araçları tercih edilmemelidir. Örneğin, Tosun lakaplı Çiftlik Bank soygunu gibi bir soyguna maruz kalmamak için biraz daha uyanık olmalısınız. Yatırımlarınız kesinlikle gerçekçi olmalı ve ekonomik alt yapısının olması gerekmektedir.

Herkes hemen ve kolay para kazanmak ister; ama aynı zamanda olan parasını riske de atmak istemez. Biz de sizin için fazla riskli olmayan ama sürekli kazanç sağlayacak yatırım araçlarını sıralayalım hemen.

Türkiye’de Arsa Her Zaman Kesin Yatırım Aracı Olmuştur

Türkiye gibi özellikle yabancı yatırımcıların bile arsa kovaladığı bir ülkede yatırım amaçlı arsa almak belki de en akıllıca davranış olacaktır. Özellikle bütçenize uygun bir arsa bulduğunuzda ve arsanın ileriye dönük prim yapacağını düşündüğünüzde kesinlikle yatırım anlamında tercih edilebilir.

Ekonomik krizler, enflasyon ve diğer olumsuz durumların hiçbirinden etkilenmeden sürekli değerlenecek olan bir yatırımınız olmasını istiyorsanız arsayı kesinlikle tavsiye ederiz. Satın alacak olduğunuz arsayı elinizde tutma süresi bölgeden bölgeye farklılık gösterse de daha uzun süre elinizde tuttuğunuz arsalardan birkaç kat daha fazla para kazanabilirsiniz.

Güneş Enerjisi Panellerine Ortak Olmak

Bunu daha önce duymamış olabilirsiniz. Türkiye’de artık birçok büyük şirket yenilenebilir enerji üretimine ve satışına geçti. Bu yatırımlara ortak olup satıştan kar alabilirsiniz. Şu anda Eminevim şirketi bu işe de girip ortak almaya devam etmektedir.

Ortalama 100.000 TL gibi bir yatırım yaparak ayda 700-1000 civarı kazanç elde edebiliyorsunuz. Ayrıca 100 bin TL’lik yatırım sabit kalmayıp sürekli her sene hisseniz artıyor. Belli bir süre sonra çıkmak istediğinizde bu sefer aynı para üzerinden değil daha yüksek paralar alıp çıkış yapabiliyorsunuz. Yatırım aracı olarak tercih edilebilecek bir alan olup önü açık geleceği olan bir sektördür.

Yatırım Amaçlı Altın Almak

Çok klasik olacak ama altın yatırım anlamında en az risk taşıyan araçlardan bir tanesidir diyebiliriz. Altın almak gibi bir niyetiniz varsa şu önemli uyarıyı yapalım: Altın her zaman kazandırır; ama altın fiyatları ara sıra düşüş eğilimi gösterebilir. Bu durum sizi korkutup panik satışlara yöneltmemeli. Türkiye’de altın çıkmış olduğu yeri unutmaz. Yani kısa süreli düşüş olsa bile emin olun ki yükselişi de yine gerçekleşecektir.

Bu anlamda altın almak gibi bir planınız varsa bunu mutlaka uzun vadeli bir yatırım aracı olarak düşünmelisiniz. Altını alıp kenara koyacaksınız ve uzun bir süre paranızın değer kazanmasını izleyeceksiniz. Bu dönem sonrası mutlaka kazançlı olacak olan sizler olacaksınız.

Döviz (Dolar- Euro)  Alarak Yatırım Yapmak

Türk insanının en çok güvendiği yatırım aracı döviz diyebiliriz. Çünkü sürekli artan her durumda değerlenen bir araçtan söz ediyoruz. Dolar son 100 yıldır bu ülkede sürekli artış göstermiş ve hiçbir zaman yatırımcısına zarar ettirmemiştir.

Dolar ya da euro almak gibi bir planınız varsa bunu da yine altın gibi uzun soluklu bir yatırım aracı olarak kabul etmelisiniz.

Anlık ya da günlük alım-satımlar her zaman riskli olacağı için daha çok senelik alım-satım işlemleri yapılırsa daha verimli olacaktır.

Örneğin, dolar 1 sene önce 7 TL’yi geçmiştir. Sonra hızlı bir şekilde 5 TL’ye kadar düşmesine rağmen aradan geçen 18 aylık bir süre sonra 7.25’e kadar tekrar yol aldı. Yani dolar alıp yatırım yapacak olanlar sabırlı olup kesin kara geçince satış yapmalıdır. Tezcanlı ve panik yatırımcılar için dolar almak bazen bu nedenle riskli olabilmektedir.

İlginizi çekebilir: En Karlı Yatırım İçin 7 Tavsiye yazımızı da okuyabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.