20 Ağustos 2019

En Uygun Kredi Veren Bankalar

Kredi çekmeye karar verdiğinizde bankaların kredi şartlarını da taşıyorsanız o zaman sizin için en önemli nokta artık uygun bir kredinin seçilmesidir. Şu anda onlarca banka,  müşterilerine sürekli kredi teklifinde bulunup bunun yanında reklamlar yapmaktadır. İhtiyaç kredisi ya da konut kredisi olsun en düşük faizle kredi veren bankaların tercih edilmesi ödenecek olan faiz oranını çok fazla etkileyecektir. Size bir noktada hem banka tavsiyesinde bulunmak hem de bankacılık tecrübelerimizi paylaşmak için bu faydalı yazıyı kaleme aldık.

En Düşük Faizli Kredi Veren Banka

Sürekli olarak en düşük kredi veren banka şu bankadır demek finans sektörü için yanlıştır. Bankalar arasında kredi kullandırma anlamında sürekli canlı bir rekabet ortamı olduğu için, “uygun kredi veren bankalar”  devamlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Örneğin; Şu anda Ziraat Bankasının konut kredisi faiz oranları 120 ay vade seçeneği için %1,09 iken, Ak Bank konut kredisi faiz oranları da %1,11’dir. Ama bu oranlar haftalık, aylık hatta günlük bile değişebilir. Bu nedenle size bu yazımızda en güncel kredi faiz oranları sunup, kredi fırsatları  ile ilgili olarak en çok tercih edilen kredilerden söz ediyoruz.

Aradığınız Bu Mu: En Düşük faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Kredi Faizlerini Düşüren Yerler

Biz sizin için kredi kampanyası yapan bankalar hakkında bilgi verdikten sonra, aşağıda aynı koşullarda farklı kredi faiz oranları sunan bankaları kendiniz karşılaştırıp en ucuz kredi için tercihinizi yapabilirsiniz. Ucuz kredi arıyorum, en iyi kredi veren banka araştırması yapıyorum diyorsanız sadece koltuğa yaslanıp sizin için hazırlamış olduğumuz seçenekleri karşılaştırın.

Konunun daha iyi anlaşılması için 5000 TL ‘lik bir hesaplama tablosu hazırladık.

Vakıf Bank Sonbahar Kredisi Kampanyası

Vakıfbank’ın sene içinde düşük faizle kredi dağıttığını biliyoruz. Ayrıca Sonbahar ve kış döneminde gerçek manada diğer bankalara göre daha iyi kredi seçenekleri sunduğunu söyleyebiliriz. Aşağıda 48 ay için bir kısa hesaplama ve masraf çizelgesi verilmiştir.

Çekilecek kredi : 5000 TL

Kredi faiz oranı :  %1,24

Faiz Tutarı          : 496,69 TL KKDF ve BSMV dahil

Diğer Masraflar :  25,00 TL

Toplam Ödeme  : 5.521,69 TL

Size Çok İyi Gelecek Bir Yazı:   Güncel En Düşük Faizli Konut Kredisi

Page Title

REKLAMLAR

Ziraat Bankası Ziraat Kredi Paketi

Ziraat Bankası da kamu bankaları içinde en iyi kredi seçeneği sunan bankalar arasında yer almaktadır. Hem konut hem de ihtiyaç kredilerinde hükümetin faiz indirimleri başta olmak üzere diğer genel kredi kampanyalarında sürekli olarak öncülük etmektedir.

Çekilecek kredi: 5000 TL

Faiz Oranı           : %1,24

Faiz Tutarı           :496,69 TL KKDF ve BSMV dahil

Diğer Masraflar  : 25,00 TL

Toplam Ödeme   : 5.521,69 TL

Halk Bank Hem Özel Sektör Hem Kamu Çalışanlarına Uygun Kredi İmkanı

Halk Bank’ı da saydığımızda görüldüğü gibi şu anda güncel anlamda en düşük faizli bireysel ihtiyaç kredisi veren bankaların hep kamu bankası olduklarını görüyoruz. Aşağıda bir banka daha sayacağız, bu banka da özel bankalar içinde şu anda büyük bir kredi fırsatı sunmaktadır.

Çekilecek kredi      :5000 TL

Faiz Oranı                :%1,25

Faiz Tutarı                :  500,80 TL KKDF ve BSMV dahil

Diğer Masraflar     :0,00 TL

Toplam Ödeme        :5.500,80 TL

ICBC Bank Düşük Faizli Kredi Kampanyası

Çin sermayeli bu banka, piyasada tanırlılığını arttırıp daha fazla kitleye ulaşabilmek için şimdilerde hakikaten hem kredi notu düşük olanlara hem de gelir belgesi gösteremeyenlere krediler vermektedir. Uygun masrafsız kredi çekmek ve kefilsiz evraksız kredi almak için ICBC Bank tercih edilebilir. ICBC Bank kredi hesaplamayı da gösterelim.

Çekilecek Kredi      : 5000 TL

Faiz Oranı                :%1,25

Faiz Tutarı                :500,80 TL KKDF ve BSMV dahil

Diğer Masraflar      :0,00 TL

Toplam Ödeme        :5.500,80 TL

3’ü kamu bankası olmak üzere 4 tane bankayı kıyasladık ve sizin için en iyi kredi imkanı tanıyan bankaları sıraladık. Şimdi tercih sizin, güncel kredi avantajlarını takip etmek,  en güncel ve uygun kredilerden haberdar olmak için kredi kampanyaları na göz atabilirsiniz.

Banka Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilir?

En avantajlı kredilerden yararlanırken banka tercih kriterleri önem kazanmaktadır. Aşağıda bankalar incelenirken nelere dikkat edilmesi gerektiğini yazdık. Bunlar;

  • Çekilecek olan kredinin toplam geri ödeme tutarı
  • Kredinin  Aylık ödeme miktarı
  • Konut ya da ihtiyaç kredisinin Vade sayısı
  • Kredi faiz oranı
  • Banka kredisi Dosya masrafı
  • Kredi Sigorta masrafları

Bu kriterlere dikkat edildiğinde en uygun kredinin bulunabileceğini tahmin ediyoruz. Kredi çekerken, dikkat edilmesi gereken diğer önemli bir husus da kredi sözleşmesidir. Kredi sözleşmesinde bulunan, kredi erken kapatma cezaları, kredi yapılandırma şartları, eksper ücreti gibi ayrıntıda kalan; fakat ilerleyen dönemlerde karşınıza çıktığında sizi bankaya karşı güç durumda bırakacak olan maddelere çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Emeklilere Sıfır Faizli Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde emeklilere kredi kampanyası ve emeklilere sıfır faizli kredi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz