18 Ağustos 2019

Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler mi ?

Kredi çekerken en çok merak edilen konulardan bir tanesi de eşinizin kredi notunun sizi etkileyip etkilemeyeceği.Bu soruyu çekilen kredinin türüne göre cevaplamak gerekiyor aslında yeni getirilen değişiklikler ile kredi çekerken eş rızası da alınmaktadır.Eşinizin kredi notu sizi azda olsa etkilemektedir kredi notu düşükse güven konusunda biraz pasif kalabilirsiniz. Kredi çekerken kredi notunuz çok önemlidir daha önce çalıştığınız bankalar ile durumunuz ve ödemelerinizi düzenli yapıp yapmadığınız son derece önemlidir. Hiç bir banka ölü kredi vermek istemez ödeme imkanınız olması gerekmektedir. Ufak bir riskinizin bulunması durumunda eş durumundan da – alırsanız kredi çekmeniz çok zor olacaktır.

Eşim yasal takipte kredi kullanabilir miyim?

Page Title

REKLAMLAR

Eş durumundan dolayı yasal takip başlatılan bir işlem yaşandıysa veya kırmızı yeme durumu söz konusu olduysa Eşinizin durumundan dolayı bazı kurumlardan kredi  alamayabilirsiniz. Bankalarda ise durum biraz farklı bankalar çekilen kredi tutarına göre bu durumu görmezden gelebiliyor eğer geliriniz belgeli ise alacağınız kredi risk taşımıyorsa kredi çekerken bir pürüz yaşamazsınız.

 

Eşinizin notu sizi etkiler miEşimin kredi notu düşük, kredi kullanmama engel olur mu?

Kredi notu düşük olan kişilerin illaki bir yerlerden takıntıları bulunmaktadır.Eşinizin sizin çekeceğiniz krediye onay verme durumunun bulunduğundan siz kredi çekerken eşinizin durumuna da göz atarlar.Çok önemli bir risk oluşturuyorsa yüksek tutarlarda kredi çekemeyebilirsiniz. Ailenizde ki kredi notu düşük kişilerin gelirlerini kredi çekerken hesaplamaya katmayın çünkü yarar yerine size zararı olur.

 

Bir önceki yazımız olan KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi - 2019 başlıklı makalemizde banka sicili bozuk olan kredi alabilir, kara listeye düşmüş kişiye kredi ve kkb sicili bozuk olana kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz