17 Ocak 2019

Euro En Ucuz Nereden Alınır

Euro En Ucuz Nereden Alınır

Son yıllarda yabancı para birimlerinin hızla değer kazanması, dövize yatırım yapan kişilerin bu alanda daha aktif olmasını sağlamıştır. Bunun yanında, TL’nin sürekli değer kaybetmesi ile insanlar artık paralarını döviz alarak özellikle Euro alarak değerlendirmek istemektedir. Tabi Euro alırken en ucuz yerden almak her zaman daha fazla kar anlamına gelmektedir.  Ucuz döviz alıp daha sonra aynı dövizleri daha pahalıya satabilen kişiler sürekli olarak kar elde etmektedir. Hatta aynı gün içinde bu işlemi yapan kişiler de bulunmaktadır.

Söz konusu döviz alıp satım işlemlerinden büyük paralar kazanılabilmesi için başta Euro olmak üzere diğer para birimlerinin çok ucuza satın alınması gerekmektedir.

En Uygun Euro Satın Alma Yöntemleri

Euro satın almak istiyorsanız bunun en uygun yöntemleri bulunmaktadır. Araştırma yapmadan direkt döviz alımı yapmanız durumunda, zarar etmeniz kaçınılmaz olabilir. Özellikle kısa bir süre sonra Euro’ları tekrar satarak kar elde etmek istiyorsanız o zaman gerçekten de bir kuruşun bile hesabını yapmalısınız. Bir kuruşluk fark bile binlerce Euro’da büyük karlar sağlayacaktır. İşte en ucuz Euro alma yöntemleri…

İnternet Bankacılığından Euro Satın Alma

Bilinen en ucuz Euro alma yöntemi olarak bilinmektedir. Şu anda Türkiye’de bütün bankalar sanal ve fiziksel olarak Euro satmaktadır. Bu bankaların her biri farklı fiyatlar sunmaktadır. Örneğin, bazı bankalar Bir Euro’yu 4,15 TL’den satarken, bazı bankalar ise 4.18 TL’den satmaktadır. Bu her banka için değişik olabilir.

Page Title

REKLAMLAR

Görüldüğü gibi bankalar arasında bile birçok fark bulunmaktadır. Hangi bankada daha ucuz Euro satıldığını öğrenmek için o gün için tüm bankaları tek tek kontrol edebilirsiniz. Bankaların ana sayfasında anlık olarak Döviz fiyatları gösterilir. Hangi bankanın alım satım arasındaki fark daha az ise o banka tercih edilmelidir.

Piyasada Ucuz Euro Bulma

Bazı özel kurum ya da şahıslar piyasaya ucuz Euro vermektedir. Bu kişilerden alışveriş yapılmasını önermiyoruz; çünkü bu kişilerin yapmış olduğu ticaret kanun dışı olabilir. Özellikle döviz büroları bu konuda yetkilendirilmiş olan kurumlar olmasına rağmen bunu yasa dışı yapan bazı kimseler de olmaktadır.

Bu yerler, genelde galerici ya da kuyumcu adı altında dükkan açan kişilerin yerleri olabilir. Bu kişiler diğer banka ve döviz bürolarına göre çok daha ucuz bir şekilde Euro satmaktadır. Bu Euro’lar gerçek olmakla birlikte bu kişilerin yapacağı b ticaret kayıt dışı olduğu için vergi kaçakçılığına girmektedir. Ondan dolayı bu gibi yerlerden alış veriş yerine, kayıt altında olan yerlerden Euro almanız daha uygu olacaktır.

Döviz Bürolarında Euro Pazarlığı Yapma

Resmi olarak Döviz alıp satan bu gibi büroların aslında alım-satım fiyatları sabit olmaktadır. Piyasa ne ise kendileri de aynı şekilde döviz alıp satabilmektedir. Ama yüklü miktarda döviz alacak olan kişiler, banka yerine bu yerlerde pazarlık yapabilir. Bankada bu söz konusu olmaz; ama döviz bürosunda kişi konuşarak daha fazla kar elde edecek bir anlaşma yapabilir. Örneğin, döviz bürosunda 4,20’den satılan Euro’yu çok fazla satın almak kaydı ile 4,10 TL’den de almak mümkün olabilir. Ama bunun için 10 binlerce Euro satın alma işlemi yapılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Banka Referans Mektubu Nedir ve Referans Mektubu Örneği başlıklı makalemizde banka referans mektubu, referans mektubu ve referans mektubu nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz