Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar 2019( YÜZDE YÜZ MORTGAGE)

Bankalar konut kredilerinde BDDK’nın koymuş olduğu %80 kredi limitine göre kredi onayı vermektedir. Bu nedenle birçok banka standart koşullarda evin tamamına kredi vermez. Ama bazı şartlar altında evin tamamına yani peşinatsız konut kredisi veren bankalar da vardır. Peki peşinatsız konut kredisi veren bankalar hangileridir? Yüzde yüz ev kredisi için şartlar nelerdir?

Bu konuda bir araştırma yaparak, birikimi olmayan kişilerin ev kredisi çekebilmelerini sağlayacak bazı yöntemler bulduk. En etkili peşinatsız konut kredisi çekme yöntemlerini bu yazımızda bulacaksınız.


Bu yazımızda;

 • Peşinat olmadan ev kredisi alınır mı?
 • Evin tamamına kredi veren bankalar hangileridir?
 • Birikim yapmadan ev kredisi nasıl çekilir?

Bu konuların altında istediğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz. İşte detaylar…


Öncelikle bir dakika süren aşağıdaki videoda konut kredisi çekme şartlarını izleyiniz. Çok önemli bazı detayları öğrendikten sonra  evin tamamına kredi şartlarını da aşağıda okuyabilirsiniz. 

 

Peşinat Olmadan Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Kiradan kurtulmak için ev sahibi olmak isteyenler, ev için gerekli olan paranın tamamını temin etme konusunda zorluk yaşadıkları için genelde kredi ile ev sahibi olmaktadırlar. Konut kredisi çekmek isteyen vatandaşların öncelikle almak istediği konutun değerinin en az %20’sini elinde nakit bulundurması gerekmektedir. Ama elinde nakit parası olmayan kişiler de ev sahibi olmak isteyebilir. Evin tamamına kredi çekmek isteyen banka müşterileri, evin tamamına kredi veren bankalar konusunda araştırma yapmaktadır.

Biz de bu yönde ev sahibi olmak isteyen kişilere yardımcı olmak amacı ile, %100 konut kredisi veren bankalar hakkında size yardımcı olmaya çalışacağız.

En baştan söylemek gerekirse, evin tamamına kredi alabilmek için kullanılabilecek en etkili yöntemler aşağıda sıralanmıştır. Bunlar;

 • Konut Kredisi İle Birlikte Bireysel İhtiyaç Kredisine Aynı Gün Başvuru Yapmak
 • Konut İpoteğinin Yanında İkinci Bir İpotek Göstermek
 • Evin Gerçek Değerinin Eksper Değerinden Yüksek Göstermek

Bu yöntemlerin nasıl kullanılabileceği hakkında detaylı bilgiler verdik.  Türkiye’de ev sahibi olmak isteyenlerin en çok kullandıkları yöntemleri açıklıyoruz.

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar 2017

Yüzde Yüz Konut Kredisi Verilir Mi?

Bankalar konut kredisi kullandırırken uymuş olduğu bazı kurallar vardır. Bu bankacılık kurallarını  hazırlayan,  hükümetin çizmiş olduğu genel ekonomik politikaya uygun olarak düzenleyen Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumudur. Daha önce konut kredisine en fazla %75 oranında kredi çıkarken, son düzenleme ile konut kredisi limit oranı %80’e kadar çıkarılmıştır. Burada amaç konut satışlarını arttırmaktır. Ama elinde hiç peşinatı olmayan kişiler de konut sahibi olmak isteyebilir. Peki peşinatsız konut kredisi olur mu?

Page Title

REKLAMLAR

 

Birikim Yapmadan Konut Kredisi Çekilir Mi?

Mevcut şartlarda peşinatsız konut kredisi çekmek oldukça zordur. Çünkü, banka size vereceği kredide üst limiti kendisi belirlemez. Burada bankanın uyması gereken iki kural var. Birincisi; BDDK’nın belirlemiş olduğu %80 üst limit oranı, ikincisi ise; konutun değerini belirleyen eksper raporudur.

bu konuyu bir örnek ile açıklamak gerekirse, evin değeri 300.000 TL ise bu eve banka en fazla 240.000 TL kredi verecektir. Geri kalan 60.000 TL ise kişi tarafından peşin olarak verilmelidir. Bu noktada bir birikim tabi ki de şarttır. Ama bazı bankalar bu sorun karşısında peşinatsız kredi vermektedir. Peki konut kredisinde peşinat olmadan nasıl kredi çekilir? İşte evin tamamına kredi için kullanılacak yöntemler…

Ek Teminat Göstererek Evin Tamamına Kredi Alabilirsiniz!

Kredi çekerek satın almak istediğiniz ev zaten banka tarafından ipotek altına alınacaktır. Bu şekilde eve %80 kredi çıkar. Ama %100 kredi çıkmasını isteyen kişiler, mevcut ipotek yanında ayrıca kendi üzerinde kayıtlı ya da birinci derece yakınları üzerine kayıtlı bir taşınmazı ipotek göstererek bankadan %100 konut kredisi çekebilir. Bu noktada aşağıdaki bankalar evin tamamına kredi vermektedir.

Evin Tamamına Nasıl Kredi Alınır?

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar

Ek ipotek sunarak evin tamamına kredi çekilebilmektedir. Bu konuda aşağıdaki bankalar peşinatsız ev kredisi vermektedir. Bunlar;

 • ING Bank
 • İi Bankası
 • Ak Bank
 • Garanti Bankası
 • QNB Finansbank

Bu bankalar dışında güncel olarak sürekli yeni bankalar da peşinatsız kredi veren bankalar listesine girmektedir. Diğer yüzde yüz konut kredisi için kullanılacak yöntem ise ihtiyaç kredisi ile birlikte konut kredisi başvurusu yapmaktır.

 

Konut Kredisinin Yanında İhtiyaç Kredisi Çekmek

Konut kredisi evin en fazla %80’ine kredi verdiği için kalan %20’lik kredi limiti için ihtiyaç kredisi çekilebilmektedir. Bunun için aynı gün farklı bankalara başvuru yapılabilir. Ya da gelir durumu yeterli ise aynı bankaya da başvuru yapılabilmektedir. Zaten Türkiye’de en fazla konut kredisi bu yöntem ile çekilmektedir.

İhtiyaç kredisi çekilecekse toplam kredi limitinin kişinin gelirinin aylık %80’ini geçmemesi gerekmektedir. Yoksa banka ihtiyaç kredisini ayrıca vermeyebilir. Bu duruma çözüm olarak genelde müşteriler aynı saatte 2 bankaya başvuru yapıp ikisinde de çıkmasını sağlamaktadır.

Evin Eksper Değerini Yüksek Göstermek

Bu yöntemi çok önermemekteyiz. Çünkü, banka eksperleri bağımsız olarak çalışır ne banka ne de müşteri ekspere müdahale edemez. Ama bazı durumlarda evin gerçek değeri eksper değerinden çok daha yüksek çıkabilmektedir. Bu durum sonrası evin %100’üne kredi çıkabilir.

Aslında bu noktada evin değeri yüksek göründüğü için satış anında devletin kasasına daha fazla vergi ve  para girecektir. Evin gerçek değeri ile eksper değeri arasındaki farktan yararlanarak, eve yüzde yüz kredi çıkarma şansınız olacaktır. Bu noktada banka da size gerekli yardımları yaparsa hiçbir zorluk yaşamazsınız.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Çekerken Kredi Notu En Az Ne Olmalı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.