20 Ağustos 2019

Faize Girmeden Ev Almak İsteyenlere “0” Faizli Ev Kredisi

Ev sahibi olmanın en kolay yolu konut kredisi çekerek ev sahibi olmaktır; fakat banka kredisi ile ev alan kişilerin yaptıkları bu işlem sonrası ortalama 10 sene sonra çektikleri kredilerin en az %70 civarında faiz ödemek durumunda kalmaktadır. Hem yüksek faiz ödeyerek maddi kayıp yaşamak istemeyenler hem de işin manevi boyutu ile bakıp da faiz ödemek istemeyenler için faize bulaşmadan ev konut satın almanın bazı yollarını bu yazımızda anlatıyoruz.

Banka Kredisi Çekmeden Konut Satın Alma Teknikleri

Komşularınızın ev alması sizi ev almaya heveslendirebilir. Akrabalarınızın sizi teşvik etmesi ve en önemlisi de kira ödemekten bıktıysanız ev almamak için pek de bir bahaneniz kalmamış demektir. Ev alma durumunun ortaya çıkması ile birlikte, en ucuz ev nasıl alınır ve krediye girmeden ev alınır mı soruları akla gelebilir. Şunu baştan söyleyelim. Ev sahibi olmak isteyenler kredi çekmeden de ev sahibi olabilir. Bunun için kullanılan bazı teknikler var ki her sene on binlerce kişi bu yöntemler ile ev sahibi olmakta ve kiradan kurtulmaktadır. Üstelik sunduğumuz teknikler sayesinde bankaya verilen ve evin değerini aşan faizler de ödenmemiş olacaktır.

Kredisi Ev Alma Yolları

Kredi alma ev al sloganı ile çalışmalarını yürüten bazı dernekler ve vakıflar zamanla şirket haline gelerek günümüzde artık yüz binlerce kişiyi ev ve iş yeri sahibi yapmıştır. Yapılması gereken en önemli şey, sistemi anlamak ve güvenilir olduğunu kendiniz kanaat getirdikten sonra gerekli başvuruları başlatmaktır. Şimdi hangi şirketlerin en gibi yollarla ile ev sahibi yaptığına bakalım.

Ucuz Kredi ve Faizsiz Ev İçin: Faize Bulaşmadan Ev Alma Teknikleri

Page Title

REKLAMLAR

Emin Evim Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

Faizsiz konut satın almak ve sıfır faizle ev sahibi olmak isteyenlerin aklına ilk olarak emin evim ev edindirme sistemleri gelmektedir. Türkiye’de en fazla banka dışında imkan sağlayarak ev sahibi yapan sistem emin evim olarak bilinmektedir. Ama akla emin evim kredi veriyor sorusu gelmemelidir. Çünkü, emin evim sadece gönüllü üyelerin bir araya gelerek bir fon oluşturmaları ve bu fon ile sırayla her bir üyeye ev alınma sürecidir. Kadınların altın günü yapması ile çok benzer durumlar söz konusudur. Bunda ayrıca bazı pozitif ek özellikler de vardır.

Emin Evim Sistemi Çalışma Prosedürü

Emin evim çalışma sistemi karmaşık görünse de aslında oldukça basit sayılır. Siz de fona katılarak her ay bir ödeme yapacaksınız. Fondaki kişilerin her birine her ay ev satın alınır ve bu kura ile belli olur. Eğer size çok geç sıra geldi ise mağdur olmamanız adına size bir kira yardımı yapılır. Evi erken çıkan kişi de ödeme yapmaya devam edecektir.

Bu sistem peşinatı olmayanlar, faize girmek istemeyenler için oldukça iyi sayılabilir. Ama bulunduğunuz il ya da özel koşullarınız buna müsait değilse bu sefer size devlet destekli ev edindirme kredilerinden söz etmek istiyoruz. Devlet ev sahibi olmak isteyenlere %15 oranında destek vermektedir.

 Devlet Katkılı Ev Kredisi Almak

Ev satın almak isteyen vatandaşların bankada belli bir süre ev kredisi için para biriktirmeleri devlet desteği için en önemli şart olarak kabul edilmektedir. Bankaya açılan hesabın ev peşinatı için birikim hesabı olduğu belirtilmeli ve belli bir süre parayı çekmeden hesapta tutulması sonrası ev alacak olanlara hesapta tutulan paranın %15’i kadar destek verilmektedir.

3 sene boyunca para biriktiren bir vatandaşın banka hesabında 70 bin TL biriktiğini düşündüğümüzde bu paranın %15’i 10,500 TL yapmaktadır. Bu hesaplama ile bankadan geri alınacak tutar 80,500 TL olacaktır.  Bu da devletin ev sahibi olmak isteyenler için sunmuş olduğu seçeneklerden sadece bir tanedir.

Bizim Tavsiyemiz; Ev ya da arsa almak istiyor fakat peşinatınız yoksa, acele karar vermeyip her banka ile görüşüp kredi teklifi almalısınız. Çekeceğiniz kredilerde arsa ve ev ipotek edildiği için krediyi ödeme güçlüğü çektiğiniz zaman ipotekli ürünler de elden çıkabilmektedir. Yüksek tutarlı ev ve arsa kredileri öncesi uzun bir dönem peşinat biriktirmeniz size büyük yararlar sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Faiz Oranları 2018 başlıklı makalemizde En Uygun Konut Kredisi, konut kredisi faiz oranları ve konut kredisi faiz oranları düştü hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz