Kredihesabi.com

FAİZSİZ ARAÇ ALMA SİSTEMİ: FUZULOTO

FAİZSİZ ARAÇ ALMA SİSTEMİ: FUZULOTO

Faizsiz ve vade farksız ev almanızı sağlayan bir sistemin ilk kurucularındadır.  Elbirliği sistemiyle araç almak için bir araya toplanan üyelerin verdiği aidatlar her ay bir kişiyi araç sahibi yapıyor. Bu sistemi fuzuloto ve fuzulev yetkilileri  FPK olarak da tanımlıyor. Faizsiz, peşinatsız kredi…Fuzuloto gibi faizsiz araç yada ev alma sistemlerinin güvenirliliği sorgulanmakla beraber bu sistemlere devlet güvencesi sağlamak için Cumhurbaşkanlığı finans ofisinin çalışmaları devam ediyor.

FUZULOTO FAİZSİZ ARAÇ ALIMINI AMAÇLIYOR

1992 yılında alım gücünün daha düşük olduğu dönemlerde araç sahibi olmak da çok zordu. Firma da otomobil sahibi olmak isteyen ancak, ödeme güçlüğü çeken veya banka faizine bulaşmak istemeyen bireyleri otomobil sahibi yapmayı amaç edinerek elbirliği sistemiyle faaliyete başlamıştır.

Bayanların altın günü mantığı ile yardımlaşma, dayanışma halinde grupları bir araya getirerek bir organizasyon yapmıştır. Bu sistem, toplumumuzda var olan dayanışma ve destek kültüründen esinlenmiştir.

FuzulOto Farklı Ödeme Seçenekleri Sunuyor

İlk olarak faizsiz araç alma sistemi nasıl çalışır onu anlatalım. Bu sisteme dahil olabilmek için ilk olarak bir katılım ücreti var bunu ödemek gerekiyor. Firma bu katılım ücretlerinden kar sağlıyor. Bu komisyon alacağınız para üzerinden yüzde 7 ila yüzde 10 arasında değişmektedir. Daha sonra bütçenize göre farklı ödeme seçenekleri ile araç alımı yapabiliyorsunuz. Bu seçenekler 4 şekilde bize sunulmaktadır.

  • Çekiliş Sistemi:Altın günü gibi noter huzurunda çekiliş yapılıyor kimin sırası gelirse o kişinin aracı alınıyor. UYARI: Bu sistemdeki handikap budur. 60 aylık bir taksitte çekiliş en son geldiğinde 5 yıl sonra sıra size gelecek.
  • Vade Ortası Sitem: Çekilişe katılmak istemeyip vade ortasını tercih edebilirsiniz.
  • Peşinatlı Erken Teslim Sistemi: Belirli bir miktar para ödeyerek vade ortasından daha önce aracınızı alabildiğiniz bir sistemdir.peşinat dışındaki taksitler eşit bölünür.
  • Ara Ödemeli Dönem: Yapılan ara ödemeler taksitlerin miktarını düşürür. Araç alımı da daha erkene çekilmiş olur.
Peşinatlı Erken Teslim Sitemi Örnek Tablo

FuzulOto da Katılım Ücreti Ne kadar

Bu sistemle çalışan şirketlerin kazançları bu komisyonlardır. Şirketlere ve ürünlere göre değişiklik gösterir. Fuzul Otomativ’deki katılım ücreti, alacağınız para değeri üzerinden yüzde 7’ dir.Örneğin alacağınızı aracın değeri 50.000 TL olsun. Ödeyeceğiniz katılım ücreti 3.500 TL dir.

FUZULOTO GÜVENİLİR Mİ

Bu kurumların güvenilirliğini 27 yıldan bu yana aynı sektörde faaliyet göstermelerinden teyit edebiliriz.  2019 Ocak ayından itibaren Cumhurbaşkanlığı finans ofisi faizsiz ev ve araç alma sistemleri ile çalışan bu kurumlarla ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. Devletin bu kurumları denetimi ile ilgili BDDK yı görevlendireceği bilgisi gelse de şuan için  denetleyen bir kurum yoktur. Bankalardan  farklı çalışan bu şirketler müşterilerine yasal açıdan herhangi bir güvence sunmuyor ya da garanti vermiyorlar. Çift taraflı bir garantörlük söz konusu değildir.

https://www.youtube.com/watch?v=RuHOZ0C_1Ic
Fuzul Otomativ Tanıtım Videosu

FuzulOto Caiz Mi?

Bir şeyin caiz olmaması için haram olması gerekir. İlk olarak  bu ticarette haram olarak atfedilecek faizli bir işlem var mı ona bakmamız gerekiyor. Sistem zaten banka faizine girmek istemeyenlere hedef kitle olarak belirlemiş ve bu hassasiyetle çalışan bir şirket. Kuran-ı Kerimde faiz olarak söylenen kavram paranın satışı daha doğru bir ifade ile paradan para kazanmaktır. Bu sistemle çalışan şirketler organizasyon parası dışında farklı bir ücret almıyorlar. Katılım ücreti de yaptıkları organizasyon olarak aldıkları paradır. Şirketlerin geliri bu katılım ücretleridir. Bu nedenle bu sistemle çalışan kurumlar faizli bir işlem yapmamaktadır dolayısıyla CAİZ’dir.

Fuzuloto Sisteminde Ekstra Ödenmesi Gerekenler

  • Bu sisteme dahil olabilmek İçin organizasyon ücreti ödemeniz gerekmektedir.
  • Araç teslimatlarında haciz masrafı alıcı tarafından karşılanır. Müşteri İpotek, rehin veya mülkiyeti muhafaza talep etiğinde masraf müşteriye aittir. Sistemden çıkana kadar verilen tüm araçlar diğer müşterilerin haklarını korumak için hacze dilmek mecburiyetindedir.
  • Araç teslimatlarında kasko, trafik sigortası yapılması mecburidir ve masrafları müşteriye yapmalıdır.

Fuzuloto Sistemine Dahil Olurken Nelere Dikkat Edilmeli

Fuzuloto Sistemi ile bazı problem yaşayan müşteriler araç veya ev sahibi olmak istedikleri bu yapıya girerken sistemin nasıl çalıştığı hakkında tam bilgi sahibi olmadan ve anlaşma sözleşmesini tam okumadan sürecin içine dahil olmaktadırlar. Bu sisteme girerken kendi menfaatlerinize yönelik tüm maddeleri irdeliyerek sormanız gerekmektedir. Sözleşmeyi ayrıntılı bir şekilde okumalısınız. Şirket size sözleşme dışında hiç bir yaptırıma tabi tutmayacaktır. Bundan dolayı eğer kendinizi bu konuda yeterli görmüyorsanız bir gayri menkul uzmanı yada bu işlerden anlayan bir uzmanla birlikte karar sürecini yürütebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.