21 Kasım 2019

Faizsiz Düğün Kredisi Veren Bankalar

Evlenmek isteyen gençlerin önündeki en büyük engeli maddi sorunlar oluşturmaktadır. Düğün masrafları ve oturulacak evin eşyaları için yüklü bir para gerektiği için gençler genelde düğünlerini ertelemek zorunda kalmaktadır. Ama bu sorunun çözümü adına gençlere devlet destekli faizsiz düğün kredisi veren bankalar konusunda bir araştırma yaptık. Evlenmek isteyenlere faizsiz kredi ile ilgili tüm detaylar…

Evlilik düşünmesine rağmen para bulamadığı ve bankaların yüksek faizlerinde de bulaşmak istemediği için birçok çift düğünlerini sürekli olarak ileri bir tarihe ertelemektedir. Ama artık düğün yapmak isteyenlere devlet destekli krediler verilmeye başlandı.  Peki devlet destekli düğün kredisi nasıl alınır? Kimler başvuru yapabilir?

 

Devlet Destekli Düğün Kredisi Nasıl Alınır?

Düğün için ihtiyaç duyulan nakit para için bankalara başvuru yapan gençler, bunun için yüksek faizler ödemek zorunda kalmaktadır. Ama bunun yerine devlet destekli olarak gençlere sıfır faizli kredi veren bankaların tercih edilmesi evlenecekler için büyük avantaj oluşturmaktadır. Genç evliliklerin teşvik edilmesi kapsamında tüm evlenmek isteyenlere 10.000 TL tamamen devlet destekli olarak faizsiz düğün kredisi verilmektedir. Peki bu kredi nasıl alınır?

 

10.000 TL Faizsiz Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet destekli olarak bankalar aracılığı ile gençlere 10.000 TL faizsiz kredi dağıtılmaktadır. Bu kredinin ayrıca geri ödemesi düğün sonrası 1 yıl ertelemeli olarak başlayacaktır. Ayrıca 1 yıl ertelemeli kredi alan çiftler, evliliklerinin ilk yıllarında çocuk sahibi olurlarsa, düğün kredisi başlamadan 1 sene daha ek erteleme hakkı kazanmış olacaklardır. Buna örnek verecek olursak;  2017 yılında evlilik kredisi alan çiftler ilk sene çocuk sahibi olduklarında, kredi ödemesine 2 sene sonra yani 2019 yılında başlayacaklardır.

Page Title

REKLAMLAR

10.000 TL evlilik kredisi alabilmek için istenen şartlar şunlardır;

  • Çiftlerin lise mezunu olması durumunda yaş olarak 24’ü geçmemeleri
  • Üniversite mezunları için ise yaş sınırı 26’dır.
  • Evlilik kredisi başvurusu yapacak olan çiftlerin yüz kızartıcı suç işlememiş olmaları gerekmektedir

 

Devlet Destekli Düğün Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

  • T.C kimlik Belgesi
  • Nüfus kayıt örneği
  • Adli sicil belgesi
  • Evlilik Cüzdan fotokopisi

Sıfır faizli ve 1 yıl ertelemeli düğün kredisi için gerekli başvuru şartları ve belgeleri sıraladık. Bu belgeler ile diğer şartları da taşıyan kişiler Ziraat Bankası’na başvuru yaparak 10.000 TL sıfır faizli düğün kredisi alabilir.

 

Düğün Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

10.000 TL faizsiz ve 1 yıl ertelemeli düğün kredisi için devlet desteği olduğu için lise mezunları 24 yaşına kadar ve üniversite mezunları 26 yaşına kadar bu kredilerden yararlanabilir. Ama yaşı bu sınırı geçmiş olan kişiler bu kredi desteğinden yararlanamazlar. Peki düğün kredisi desteğinden yararlanamayan kişiler için başka kredi çekme yöntemleri nelerdir? Devlet destekli olmayıp sadece bankaların kendi bünyesinde vermiş olduğu düğün kredileri bulunmaktadır.

Özellikle yaz aylarının gelmesi ile birçok banka düğün kredisi için birbirinden avantajlı düğün kredileri vermektedir. Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Fibabank, Garanti Bankası, TEB, Yapı Kredi bankası düğün kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır.

 

En Düşük Faizli Düğün Kredisi Veren Banka

Bankaların düğün kredileri %1,25 oranları ile başlayıp %1,752e kadar çıkmaktadır. En uygun düğün kredisini veren banka ise;  %1.25 faiz oranı ile Albaraka Türk’tür. Albaraka Türk, 18 yaşını geçmiş olan çiftlere düşük faizli düğün kredisi vermektedir. Bu kredi direkt nakit olarak verilmeyip düğün harcamaları karşılığında fatura ile tahsil edilmektedir. Yani siz ihtiyaçlarınızı belirleyip bu krediyi de direkt ihtiyaçlarınız için kullanacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Öğrenciler Kredi Alabilir mi? başlıklı makalemizde öğrenciler kredi alabilirmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.