Kredihesabi.com

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Başvurusu Yapma

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Başvurusu Yapma

Kredi başvurusu yapacak olan kişilerden bankalar genelde bir belge ister. Bu çoğunlukla kişinin aylık sabit maaşını gösteren gelir belgesi olmaktadır. Bunun yanında görev yeri belgesi, SSK dökümü gibi evraklar da istenebilmektedir. Tabi gelir belgesi olmayan ya da değişik nedenlerden dolayı bankalardan kredi alamayanlar için bazı kurum ve mağazalar cep telefonu hattı üzerinden kredi çıkartmaktadır. Mağaza içinde kurulan küçük stantlar ile kişilere özel olarak cep hattı üzerinden mini krediler verilmektedir. Tabi bu krediler nakit olarak kişinin cebine girmez; bu kredi ile söz konusu mağazadan alışveriş yapılmaktadır.

Faturalı Hatlara Kredi İmkanı

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Çıkartan yerler

Kredi çekemeyen kişiler ya da hızlı kredi çekmek isteyip de banka ile uğraşmak istemeyenler için jet kredi dediğimiz mini krediler verilebilmektedir. Bimeks, Vatan, Arçelik gibi büyük mağazalar bazı bankalar ile anlaşma yaparak müşterilerine kredi verilmesini sağlamaktadır. Örneğin, 7 bin TL değerinde telefon beğenen kişilerin bunu hem taksitle hem de nakit para ile alabilmesi için kendisine anlaşmalı banka vasıtası ile kredi çıkartılmaktadır.

Bu kredi genelde 48 aya kadar vade seçeneğe ile verilmektedir. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom gibi tüm hatlara kişinin sicili doğrultusunda kredi verilmektedir. Daha önce kara listeye giren ya da bankalardan tarafından çizik yiyenlere bu kredinin çıkması çok zor olacaktır.

Aşağıda ayrıca kredi çekmek isteyenlere değişik yöntemler kullanarak nasıl kredi alabileceklerini yazdık.

Kredi Çekmek İçin Alternatifler

Bankalara kredi başvurusu yapıp da kredi notu kötü olan ve bu sebeple kredi kullanamayan müşteriler farklı alternatifleri değerlendirmeye çalışarak kredi çekmeye çalışmaktadır. Elden nakit veren firmalar, kredi danışmanlık şirketleri ve yeni bir sistem olan faturalı hat üzerinden kredi veren firmalar kurulmuştur. Günümüzde adını sıkça duymaya başladığımız kredi çekme yolu olan faturalı hat üzerinden kredi başvurusu yapma nedir? Makalemizde sizler için bu konuyu değerlendirdik.

Faturalı Telefon Hattı Üzerine Kredi Başvurusu Yapma

Acil krediye ihtiyacı olup da kredi notunun düşük olmasından dolayı kredi kullanamayan kişiler farklı alternatifleri değerlendirmeye çalışarak kredi kullanmaya çalışmaktadırlar. İşte bu kredi veren firmalardan biri olan ve son zamanlarda sosyal medyada adını çok duyduğumuz kredi alma yöntemi olarak, faturalı telefon hattı üzerinden kredi başvurusu yapmadır. Peki, bu sistem nasıl işleyecektir? Telefon aldığınız bayi satış işlemi sırasında faturanıza yansıtacakları satış ile nakit imkânı sunacaklar. Bu işlemi de siz fatura ödemelerinizi gerçekleştirirken görebilirsiniz.

Cep Telefonu Faturası İle Kredi Başvurusu

Kredi ihtiyacı olan kişilerin bankalar dışında birçok kredi alabildikleri firmalar mevcuttur. Bu firmalardan biri cep telefonu ile kredi başvurusu yapma işlemidir. Cep telefonu ile kredi kullanmak istiyorsanız cep telefonu ile kredi veren firmaları telefonla arayıp görüşebilir, nasıl bu sistemde kredi kullanabileceğinizi sorabilirsiniz. Bu durumda cep telefonu faturası ile kredi kullanmak istediğinizi belirtiyorsunuz. Onlar da sizden kredi için hangi şartları istediklerini anlatırlar. Faturalı hat üzerinden kredi kullanımında size sunulan vade maksimum 24 ay 48 ay arası olup, kredi limiti en fazla 7500 TL olacaktır.

Telefonla Kredi Başvurusu

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?

 • Cep telefonu ile kredi kullanabilmek için üzerinizde bulunan hattın faturasının düzenli olarak yapılmış olması yeterli görülmektedir.
 • Hattın size ait olması gerekmektedir.
 • Hattınızın en az 6 aydır aktif kullanımı olması gerekmektedir.
 • Nasıl ki bankalara kredi başvurusu yaptığımızda kredi notu değerlendirme altına alınıyorsa, düzenli kredi kartı borcu ödemesi yapılmış mı? Varsa kredisi düzenli olarak aylık taksitleri ödenmiş mi? Bu hususlara dikkat ediliyorsa cep telefonu operatörü ile de kredi kullanım söz konusu olduğunda 6 aylık fatura değerlendirmeye alınır ve faturalar düzenli olarak ödenmiş mi? Ona bakılır.
 • Hattın kapatılıp açılmış olması ya da yeni alınmış olması kredi kullanım açısından olumsuz olarak değerlendirilir. Ve kredi almanız zorlaşır.

Not: Bu şartlar aslında GSM şirketlerin şartlarıdır.

Faturalı Hattınızla Kredi Almanın Yol Haritası

 • İlk Önce size en yakın kullandığınız GSM operatörünüzün bayisine gitmelisiniz. Örneğin Turkcell Bayi
 • Orada çalışan yetkiliye fatura üzerinden kullandığı GSM şirketinin sattığı telefonlardan almak istediğinizi, fakat nakite ihtiyacınızın olduğunu söyleyin.
 • Yetkili sizin adınıza GSM şirketinden bir telefon alacak ve siz bayiye o telefonu tekrar satacaksınız. O da size nakit para verecek .Tabi bayinin buradan karı olmaktadır. Örneğin 5000 TL’ye alınan telefon sizden 4500 TL alacak. Bu sayede telefon bayisinin en az 500 TL kazancı olacaktır.

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Başvurusunda Dolandırıcılığa Dikkat

Unutmamalısınız ki cep telefonu ile kredi başvurusu yapma yasal olmayan bir sistemdir ve dolandırıcılık çok fazla görülmektedir. Ve GSM şirketleri ile hiçbir ilgisi yoktur. Bu yüzden cep telefonu ile kredi kullanımlarında çok dikkatli olmanız gerekmektedir.

Nasıl Dikkatli Olabilirsiniz?

 • Sizden bu işlemi yapmadan önce ön ödeme almak isteyen kişilerle çalışmayınız.
 • Hiç riske girmeden en yakın telefon bayisinden bu konuda yardım istemelisiniz.

Dolandırıcılıktan şüphelenirseniz acilen bu durumu kolluk birimlerine bildirmeniz gerekmektedir. Cep telefonu ile kredi kullanmak istediğinizde anlaşacağınız firmayı iyice tetkik edip, yasal olup olmadığını araştırmalı ondan sonra anlaşma yoluna gitmelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Caner dedi ki:

  Bnm krediye ihtiyacım var yardımcı olur musunuz

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.