20 Ağustos 2019

Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları

QNB Finans Bank yabancı yatırım bankaları arasında en uygun kredi seçenekleri ile ön plana çıkmaya devam ediyor. 2018 yılı ile birlikte konut kredilerinde yapılan kampanyalara Finansbank da şimdiden katılmış gözüküyor. Finans bank konut kredisi faiz oranlarını 2017 yılı bitimi ile yeniden güncelleyerek daha düşük bir seviyeye indirdi. Ev sahibi yapma kampanya ilanları ile kredi duyurusuna çıkan bankanın sunmuş olduğu faiz oranları ve diğer kredi şartlarını tek tek inceledik.

Evini değiştiren kişilere konut kredisi ve standart konut kredilerinin yanı sıra ayrıca; sabit taksitli krediler ve artan vadeli konut kredisi seçenekleri sunulmaktadır.

2018 Yılına Özel Ev Finansman Kampanyası

Finansbank konut kredisi çekmek isteyenlere düşük faiz oranları ve uzun vade seçenekleri sağlıyor. Eğer siz de Finansbank konut kredisi başvurusu yapmak istiyor ve Finansbank konut kredisi faiz oranları nedir diye merak ediyorsanız sizin için incelediğimiz ev kredisi faiz oranlarını ve şartlarını aşağıda bulabilirsiniz. 2018 Yılı için indirimli kredi seçenekleri sunan Finans Bank’a yapacağınız başvurular sonrası uygun görülmesi durumunda birkaç gün içinde krediniz onaylanacaktır.

En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranları

Ülkemizde konut fiyatları oldukça yüksektir. Bu yüzden ev sahibi olmak isteyen birçok kişi konut kredisi çekme yoluna gitmektedir. Bunun için çeşitli araştırmalar yapılmakta, bankalardan bilgiler alınmakta, fiyat karşılaştırmaları, oran karşılaştırmaları yapılmaktadır. Çünkü konut kredileri miktar olarak yüksek meblağlar oluyor ve 0,01 gibi bir faiz oranı değişimi dahi uzun vadede ödenen miktar üzerinde büyük değişiklikler yapıyor. Finansbank kredi faiz oranları bakımında ülkemizdeki ideal bankalardan birisi olmayı sürdürüyor. Bu yüzden konut kredisi tercihinizde de mutlaka bankadan teklif almayı düşünmelisiniz.

Konut Kredisi Vade Seçenekleri

Konut kredisi faiz oranlarını etkileyen çeşitli etkenler vardır. Bunlar bütün bankalarda olduğu gibi Finansbank konut kredisi faiz oranları üzerinde de etkili oluyor. Bunlardan ilki kredi vadesidir. Finansbank’ın verdiği örnek faiz oranlarında da gördüğümüz gibi bankalar daha çok 120 ay vade üzerinden konut kredisi tekliflerini sunarlar. Vade arttıkça faiz oranları artar. Azaldıkça ise faiz oranları azalır. Bu yüzden Finansbank konut kredisi alımlarınızda vade tercihiniz faiz oranlarını şekillendirecektir.

Page Title

REKLAMLAR

Peşinatsız %100 Konut Kredisi

Finansbank’ın konut kredilerini incelediğimizde bankanın son derece cazip seçenekler sunduğunu görüyoruz. Uygun faiz oranları yanında peşinatsız %100 konut kredisi gerçekten değerlendirilmesi gereken bir seçenek. Çünkü ülkemizde konut kredileri evlerin eksper raporları üzerinden %70-75 oranında veriliyor. Bu da birçok kişinin konut kredisi çekse dahi elinde sermaye olasını zorunlu kılıyor. Finansbank %100 kredi imkânı ile bu yükü ihtiyaç sahiplerinin omzundan almış oluyor.

Konut Kredileri Faiz Oranları

Finansbank konut kredisi sunarken çeşitli kategorilere ayırmıştır. Bunların her birisinin faiz oranları, vade seçenekleri, kredi şartları değişiklik gösterebilmektedir. Bankanın mevcut konut kredisi çeşitleri ve faiz oranları şunlardır:

  • Standart konut kredisi- %1,20,
  • Evini değiştiren konut kredisi- %1,20,
  • Artan taksitli konut kredisi- %1,20,
  • Azalan taksitli konut kredisi- %1,20,
  • Peşinatsız %100 konut kredisi- %1,20,
  • Kentsel dönüşüm kredisi- %1,20,
  • Eşit anapara ödemeli konut kredisi- %1,25,
  • Çiftçiye özel konut kredisi- %1,34.

Finansbank konut kredisi faiz oranları 120 ay geri ödeme vade seçeneği üzerinden verilmiştir. Vade seçeneğine göre oranlar değişebilir. Banka azalan taksitli konut kredisi için 84, kentsel dönüşüm kredisi için maksimum 120 ay vade sunarken diğer seçeneklerde 180 aya kadar vadelendirme yapabiliyor. Eksper değerinin de %80’ine kredi veriyor.

Finansbank Kredi Başvuru Evrakları

Finansbank konut kredisi başvuru evrakları, kimlik belgesi ile kat mülkiyeti tapusu ya da kat irtifakı tapusu ve yapı kullanım izin belgesi ya da kat irtifakı tapusu ve inşaat ruhsatının fotokopileridir. Bunun haricinde kredi başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Akabinde kısa sürede krediniz hazır oluyor.

Not; Konut kredisi için istenen evrakların yanı sıra kredi limitinizin ve gelir belgenizin yeterli olması gerekmektedir. Sicili bozuk kişilere kredi çıkması zor olduğu için bankaya kredi başvurusu yapmadan önce kredi notu sorgulaması yapıp kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notu kötü olan kişilerin kredi başvuruları genelde kabul edilmediği için notunuzu yükselttikten sonra yapacağınız başvurular daha kolay kabul edilecektir.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Faiz Oranları 2018 başlıklı makalemizde En Uygun Konut Kredisi, konut kredisi faiz oranları ve konut kredisi faiz oranları düştü hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz