12 Kasım 2019

Findeks Nedir ve Ne İşe Yarar?

Son yıllarda sıkça duymaya başladığımız findeks tabiri, ülkemizde yakın bir geçmişe sahip olmakla beraber kısa süre zarfında önemli bir ivme yakalamıştır. Özellikle kredi kartı ve kredi kullanıcıları, Findeks kavramına fazlasıyla aşinadırlar. Siz de Findeks hakkında bilgi almak ve Findeks sisteminin ne işe yaradığını öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyarak bu eksikliklerinizi rahatça giderebilirsiniz.

Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. tarafından uygulamaya sokulan findeks, kredi ve çek notu, kredi raporlaması, risk takibi ve benzeri konularda uzman yardım almanızı sağlayacak bir sistemdir. Bu sistemi kullanarak kredi notunuzu yükseltebilir, not takibi yaparak çalışmalarınızı buna göre ayarlayabilirsiniz. Bireysel ve kurumsal kullanım olanakları sunan findeks, Türkiye’nin en önde gelen 9 bankasının ortak iştiraki olarak bilinmektedir.

Finans sektöründe nasıl göründüğünüzü ve ne gibi özelliklere sahip olduğunuzu öğrenmenin en iyi yolu findeks kullanmaktan geçer. Bireysel ve kurumsal findeks ürünleri sayesinde finans sektöründeki yerinizi daha iyi bir konuma taşıyabilirsiniz. Düzenli raporlamalar sayesinde kişisel ya da kurumsal gelişiminizi sürdürebilir, size sunulacak tavsiyelerle birlikte finans sektöründeki gücünüzü ciddi oranda arttırabilirsiniz.

Page Title

REKLAMLAR

Findeks, çeşitli paketler aracılığıyla sizlere en iyi hizmeti sunmayı amaçlamaktadır. Bu paketler içerisinde notlu risk raporu, kredi notu izleme, uyarı hizmeti alma, not danışmanlığı gibi önemli hizmetleri bulabilirsiniz. Paket kapsamı arttıkça fiyat düzeyi de artabilir. 4,5 TL’den başlayan bireysel findeks paket fiyatları, paket kapsamına göre 11 TL’ye kadar artış gösterebilmektedir. Bu fiyatlar 1 yıllık kullanımlar için geçerlidir.

Ticari segmentte bulunan findeks paketlerinin fiyatları, bireysel segmentte bulunan paketlere göre daha fazladır. 58 TL + KDV’den başlayan fiyatlar, 22.500 TL + KDV’ye kadar artış göstermektedir. Kurumsal ve ticari findeks paketlerinin içeriği, fiyatlardan da anlaşılacağı üzere çok daha fazladır. Risk ve çek raporlarını da kapsayan bu paketler, özellikle çeşitli işletmeler, ticari şirketler ve kurumsal firmalar tarafından tercih edilmektedir. Findeks paket seçiminizi bireysel ya da ticari ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirleyebilir, satın alma işlemini bu doğrultuda gerçekleştirebilirsiniz. Findeks, çeşitli hizmetleri açık halde de sağlamaktadır. Yalnızca danışmanlık hizmeti ya da yalnızca kredi notu sorgulama hizmeti, tekil findeks hizmetlerinden bazılarıdır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekerken Hayat Sigortası Yapmak Zorunlu Mu? başlıklı makalemizde hayat sigortası ve Kredi Çekerken Hayat Sigortası Yapmak Zorunlu Mu? hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

    Yorum Yaz

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.