Kredihesabi.com

Fonmoney Para Transferi

21.09.2020
Fonmoney Para Transferi

Yurtdışından Türkiye’ye para göndermek son derece zahmetlidir. Hem gönderilen para alıcıya geç ulaşır hem de bu gönderi için çok yüksek transfer ücretleri ödemek zorunda kalırsınız. Ancak Fonmoney para transferi yöntemi ile çok daha pratik şekilde para gönderme işlemi yapabilirsiniz.

Fonmoney nedir sorusu günümüzde birçok kişinin cevabını merak ettiği konulardandır. Fonmoney, para transferi ve kontör yükleme yapabilmenize olanak tanıyan bir sistemdir. Hem zamandan hem de yüksek transfer ücretlerinden sizi kurtaran bu yöntem sayesinde para gönderme işlemleri daha kolaydır. Çok basit birkaç işlem neticesinde transfer yapabilme imkânı tanıyan bu sistem, günümüzde birçok kullanıcı tarafından kullanılmaya devam ediyor.

Fonmoney ile Para Transferini Nasıl Gerçekleştirebilirsiniz?

Yeni nesil para transferi yöntemlerinden olan Fonmoney ile para gönderme işlemi, basit olsa da çeşitli prosedürlerin yerine getirilmesi gereklidir. Para gönderme işlemi için şu yollar takip edilebilir:

·         Sisteme Üyelik

Transfer işlemi yapabilmek için öncelikle sisteme kayıt olmanız gereklidir. Kurumsal platformun üst köşesinde bulunan kayıt ol kısmına girdiğinizde karşınızda sizin bilgilerinizi isteyen bir kayıt sayfası çıkar. Buradan tüm bilgilerinizi eksiksiz ve doğru şekilde girmeniz gerekir. Email adresi, şifre, isim, soyadı, cinsiyet gibi bilgileri doldurduktan sonra hesabınızın aktif olmasını sağlamalısınız. Aktif bir site üyeliğiniz olduğunda ise para gönderme işlemini yapmaya başlayabilirsiniz.

·         Alıcı Bilgilerinin Girilmesi

Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra ise Fonmoney ile Türkiye’ye para transferi işlemine başlayabilirsiniz. Alıcı bilgilerinin doğru girilmesi transferin kusursuz işlemesi için son derece önemlidir. Alıcının adı, soyadı, IBAN bilgisi, telefon numarası bilgilerini yazmanız yeterlidir. Özellikle IBAN numarasının eksiksiz olmasına dikkat edilmelidir.

·         Ödemenin Gerçekleştirilmesi

Alıcı bilgilerinden sonra ne kadar göndermek istediğinizi ve ödeme yapacağınız yöntemi de belirtmeniz gereklidir. Kredi kartı ya da SOFORT banking yöntemi ile yapabilme şansınız var. Eğer kredi kartı ile ödeme yapmak istemezseniz son derece güvenilir bir yöntem olan SEPA yöntemiyle de havale işlemi yapabilirsiniz.

·         Paranın Transfer İşlemi

Tüm işlemler uygulandıktan sonra paranız karşı tarafın eline geçecek şekilde işleme alınır. Bu süreç birçok transfer yöntemine göre daha kısa sürede gerçekleştirilir. Fonmoney nasıl çalışır konusunda merakı olanlar için oldukça pratik transfer işlemi olduğu söylenebilir. Kredi kartına bağlı kalmadan ve karşı tarafı çok bekletmeden yapılabilecek olan transfer işlemlerindendir.

Formoney Nasıl Çalışır?

Parayı transfer edebilmek için Alıcı hesabını tanımlayan bir IBAN numarasına ihtiyacınız vardır. Bu IBAN numarasının parayı gönderdiğiniz kişiye ait olması gerekir. Visa ve MasterCard ile para ödeme işlemi yapılabilir. Aynı zamanda SOFORT baking de kullanılabilir. Bu yöntemde EUR hesabınızdan yatırılan para Fonmoney’in kendi havuzuna geçer ve buradan da Türkiye’de göndermek istediğiniz kişinin hesabına aktarılır. Yani tamamen güvenilir bir sistemi vardır.

Formoney Hesaba Geçiş Süresi

Formoney ile Türkiye’ye para transferi işlemi kısa sürede gerçekleşir. 1 ya da 2 gün içerisinde ulaşması gereken para karşı tarafın hesabına geçmiş olur. Birden fazla aracı banka olmadığından günlerce paranın takibini yapmak zorunda kalmazsınız. Paranız başka bankaların havuzunda beklemez. Kısa sürede Türkiye’de gönderdiğiniz adrese ulaşır.

 

Formoney İşlem Ücreti

Birçok avantajı neticesinde yapılan Fonmoney yorumları oldukça olumludur. Hem işlem kolaylığı hem de zaman ve transfer ücreti tasarrufu sağlaması günümüzde bu yöntemin çok tercih edilmesini sağlar. 1,99 € gibi çok düşük bir transfer ücretinin olması yanında sizlere döviz kuru açısından da garantiler sunar. Bu işlemleri yapabilmek için illa ki kredi kartı sahibi olmanız gerekmiyor. Birçok avantajı ile kullanıcı dostu transfer yöntemlerindendir.

Formoney Para Transferi Güvenilir mi?

Kullanıcılar için Formoney güvenilir mi endişesi oluşsa da sistem Transpaygo Limited Şirketi FCA tarafından denetleniyor. Tüm işlemlerini banka güvenliğinde yapan bir kurumdur ve lisans referans kodu ise FRN 722528 olarak kullanıcıya sunulmuştur.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.