Kredihesabi.com

Garanti Bankası ATM Para Yatırma Limiti

20.01.2020
Garanti Bankası ATM Para Yatırma Limiti

Bankalar para işlemleri ile ilgili ister ATM’den olsun isterse internet ortamında olsun hesapta olan tüm para hareketlerine bazı sınırlamalar koyarlar. Bu sınırlamalar tüm günlük işlemler için ayrı ayrı tanımlanır. Bunlardan biride ATM den para yatıma limitidir.  Para ATM den para yatırma limiti koyan bir bankada Türkiye’de sıkça kullanılan bankalardan biri olan Garanti Bankası’dır.Garanti  ATM para yatırma limiti ile ilgili sorunuzun cevabını makalemizin devamında bulabilirsiniz.

Garanti Bankası ATM den Para Yatırma Limiti

Garanti Bankası Para Yatırma Limiti

Garanti Bankası ATM Para Yatırma Limiti  miktarını müşterileri için 12.000 TL ( on iki bin lira) olarak belirlemiştir. Bankamatikten bu oranı 10, 20, 50, 100 ya da 200’lük banknotlar halinde yatırabilirsiniz. Genelde bu limitini üstüne çıkmak zordur. 

ATM den Para Yatırma Limitini Aşıyorsak Ne Yapmalıyız

Genelde belirlenen limitin üstüne çıkmak zor olsa da bankanın müşteri temsilcisi ile konuşup ATM den para yatırma limitinin yükseltilmesi talep edilebilir. Çünkü bankalar belirledikleri bu limitlerde müşterinin durumuna göre esnek davranıp limitlerle ilgili değişiklikler yapabiliyorlar.Limit konusundaki uygulama bu şekilde aşılmıyorsa o halde yapacağınız üç şey vardır. Ya başka bir hesaba yatırıp oradan havale yapacaksınız ya ertesi günü bekleyeceksiniz ya da direk olarak banka şubesine gideceksiniz.  Çoğu zaman şubeden yatırma ile ilgili farklı masraf yada uygulamalar olduğu için  şubeden yatırmak pek cazip gelmeyebilir ama bankaların bu sınırlamaları ile ilgilide makul gerekçelerinin olduğu bir gerçektir.  

Banka şubesinden çoğu zaman alınan havale masrafları nedeniyle ATM den para yatırma işlemi daha çok tercih edilir ama limit sorununu aşamıyorsak en yakın şubeye gidip elimizdeki paranın yatırılmasında fayda vardır.

Garanti BBVA Bankası müşteri temsilcisine ulaşma yada banka şubesine ulaşma ile ilgili olarak Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk  Bağlanma makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Bankaların Günlük İşlem Limitleri

Bankalar Neden Bankamatikten Yatırılan Para İçin Limit Koyar

Bankalar tüm para hareketleri ile ilgili müşterilerinin hesaplarına bir limit tanımlar. Bu limitler her işlem için ayrı ayrı tanımlanmaktadır. Örneğin İnternet Bankacılığı  havale limiti ayrı , Mobil Bankacılık havale limiti ayrı tanımlanır. Bunlar biri olan ATM den para yatırma limiti ile ilgili olarak da yatırılan paraların kontrolünü sağlamaktır. Bir çok yan etken olmak ile birlikte nedenlerden en önemlisi bankaların kasalarında bulunan paralar sigortalanmaktadır. Ve sigorta şirketi ilgili şubenin hacmine göre belli bir miktar belirlemiştir. Bankacılar bu limite ankes olarak tanımlamaktadır. Yani banka şubesi ankesi aşmamak için ATM den yatırılan para ile ilgili bir sınır belirlemiştir. Esnaflar günlük hasılatlarını kasada tutmayıp bankaya yatırmak isterler.  Banka şubesinin kapanış saati nedeniyle de ATM den yatırmak durumunda kalırlar.  

Garanti BBVA  Bankasının Günlük İşlem Limitleri Nelerdir

Her bankanın kendi mevzuatın göre günlük işlem limitleri farklıdır.

Garanti BBVA Bankasınında farklı kalemlerdeki günlük işlem limitleri aşağıdaki gibidir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.