Garanti Bankası ATM Para Yatırma Limiti

Her banka bankamatiğinde belirli bir para yatırma limiti olmaktadır. Bu limit ATM’nin limitleri ile ilgilidir. Bankamatikler her ne kadar para çekme, para yatırma, maaş alma, para gönderme, avans çekme ve kart borcu ödeme işlemlerimizi yapsak da bankanın yaptığı sınırlara uymak zorunda kalırız. Ayrıca bankaya gitmek ve şube bulmak biraz uğraştırıcı olabilir. Çünkü ilçelerde en fazla 2 – 3 banka şubesi olmaktadır. Ancak her sokakta neredeyse bir bankamatik bulunmaktadır. Bu yüzden para işlemlerini ATM’lerden yapmak daha kolay bir yoldur. Para yatırma limiti koyan bir bankada Türkiye’de sıkça kullanılan bankalardan biri olan Garanti Bankası’dır.Garanti bankası para yatırma limiti ile ilgili sorunuzun cevabını makalemizin devamında bulabilirsiniz.

Page Title

REKLAMLAR

Garanti Bankası ATM’lerine yatırılacak para miktarını müşterileri için 12.000 TL ( on iki bin lira) olarak belirlemiştir. Bankamatikten bu oranı 10, 20, 50, 100 ya da 200’lük banknotlar halinde yatırabilirsiniz. Ancak bu limitin üstüne çıkmak zordur. Eğer daha fazla paranız varsa o zaman yapacağınız üç şey vardır. Ya yeni bir bankamatik bulacaksınız ya yarını bekleyeceksiniz ya da direk olarak banka şubesine gideceksiniz. Bu yollardan en çok iyi olanı elbette direk olarak banka şubesine gitmektir. Çünkü yüksek miktarda parayı bankamatiklere yatırmak biraz uğraştırıcı olabilir. Şubeden yatırmak ise sıra beklemenizi sağlayacağı için sadece beklemek isteyen kişiler vakti bol olan kişiler için uygun olmaktadır. Çoğu insan akşamları hasılatlarını toplayıp bankaya yatırdığı için ister istemez akşamları ATM’lerden yatana tutarlar artmaktadır. İş çıkışlarınının yanı sıra öğrencilerde oldukça fazla bulunmaktadır. Yoğunluğun bir diğer nedeni ise öğrenci ve devlet destek ödemelerinden kaynaklanmasıdır. Maaş ödemlerinin dışında yaşanan bu durumlara bir çözüm bulmak ve insanları daha çok İnternet Bankacılığına yönlendirmek isteyen bankalar bu yönde uygulamalara geçebilir.

Banka şubelerini bulmak için yapmanız gereken internetten ya da telefonla bankayı arayarak yerini öğrenmektir. Bu sayede bir an önce bankaya gidebilir ve limit olmadan istediğiniz kadar parayı kolaylıkla yatırabilirsiniz. Her banka bankasında para olmasını ister. Çünkü bankalar paradan günlük olarak kazanç sağlarlar. Ancak üretilen her bankamatiğin bir sınırı olduğundan ATM’lerde sadece belli miktarlar olmakta ve bankamatikte para bittiğinde ya da dolduğunda bankadan görevliler gelip düzeltmektedir. Bu yüzden eğer büyük miktarda paranız varsa banka şubesini yoksa bankamatikleri seçmeniz önerilir.

Bir önceki yazımız olan Banka Avukatlık İlanları 2019 başlıklı makalemizde banka avukat alımları, banka avukatlık ilanları ve banka avukatlık sınavları hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.