20 Ağustos 2019

Garanti Bankası Konut Kredi Kampanyası 2017

Konut kredilerinde sürekli  avantajlı seçenek sunan bankalardan olan Garanti bankası 2017 yılında da yine konut kredilerinde çok uygun seçenekli kredi kampanyaları yapmaya hazırlanıyor. Sürekli hitap ettiği müşteri yelpazesini genişletme amacında olan garanti bankası  bu noktada oldukça başarılı bir grafik çizdiğini söyleyebiliriz. Garanti bankası konut kredileri kampanyasının 2017 yılında da devam edeceğini düşünmekteyiz.   Her sene binlerce kişiyi ev sahibi yapan Garanti Bankası yeni yılla birlikte yine binlerce  kişinin hayalini kurduğu evlerle buluşturacak bazı adımlar atmaya hazırlanıyor.

Garanti Bankasının yapmış olduğu bu kredi kampanyaları tabi ki de yeni değildir. Bankanın konut kredilerinde yapmış olduğu faiz indirimlerini ülkenin genel ekonomik havasından ayrı düşünmek pek de doğru olmayacaktır. Ülkemizde son yakın döneme kadar konut kredisi ile ev almak neredeyse hayal gibi görünmekteydi. Ama özellikle de 2004 yılından sonra ekonomideki bazı olumlu gelişmeler ve yatırımların daha çok gayri menkullere yönelmesi sebebi ile konut kredilerinde çok büyük düşüler oldu. İlk defa %1 oranının altına düşen konut kredilerindeki faiz oranları, birçok kişinin hiç aklında olmamasına rağmen konut kredisine yönlendirmiştir.  Yakın döneme kadar da konut kredilerinde faiz oranları hep %1’in altına olmuş ve bu sayede yüz binlerce kişi konut sahibi olmuştur.

Siz de ev sahibi olmaya karar verdiyseniz size en uygun seçeneklerin başında Garanti Bankası gelmektedir. Garanti Bankasının müşterileri için yeni yılda planladığı konut kredisi faiz oranları aşağıda listelenmiştir. Siz de gelirinize uygun olan konut kredi vadesini seçip kredinizi çekebilirsiniz. Garanti Bankası’nın konut kredileri için müşterilerinden istemiş olduğu belge ve şartlar da aşağıda sizin için sıralanmıştır.

 

Kredi İçin Masraflar Dahil Oranı Kaçtır? (MDFO)

%0,99 %1,07

 

Garanti Bankası Konut Kredisi Azami Vade sayısı kaçtır?

Garanti Bankası konut kredileri için maksimum vade sayısı 240 Ay olacaktır.

Garanti Bankası Kefil Gereksinimi var mıdır?

Garanti Bankası’ndan konut kredisi çekecek olan kişilerden genelde kefil istenmez. Çünkü kredi karşılığında konutun tamamı ipotek edilir. Ama kredi notu çok kötü olan bazı müşterilerden ek teminat ya da kefiller istenebilir.

Page Title

REKLAMLAR

Yaptırılması Zorunlu Sigortalar nelerdir?

Garanti Bankası’ndan kredi çekecek olan kişilerin yaptırması mecburi olan sigorta konut sigortasıdır.

 Kredi Masrafları

Garanti Bankası Kredi komisyonu (%0.5)

Değerleme (Eksper) raporu 750 ₺

Garanti Bankası Konut Kredisi İçin İstenen Belgeler

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Cüzdanı İstenmektedir.  Ehliyet ya da pasaport da olabilir.

Kat Mülkiyeti Tapusu ya da Kat İrtifakı Tapusu ve Yapı Kullanım İzin Belgesi ya da Kat İrtifaki Tapusu ve İnşaat Ruhsatının Fotokopileri

Garanti Bankası Konut Kredileri İçin İstenen Şahsi Belgelerin Listesi

 • İsim , soy isim
 • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarası
 • Ev ve iş yeri adresi
 • Cep telefonu ya da iş, ev telefonu
 • Mesken sahibi olup olunmadığı ( kiracı, ev sahibi)
 • Çalışılan kurum ve pozisyon
 • Eğitim durumu
 • Askerlik durumu
 • Medeni durumu

Kredi Başvuru Formunda İstenen Mali Bilgiler

 • Sahip olunan taşıt cins ve modeli
 • Taşınmazların listesi
 • Toplam aylık gelir
 • Toplam aylık gider

Aşağıda Garanti Bankası’ndan çekilecek olan 100 Bin TL konut kredisinin 120 ayda ödenmesi durumunda karşılaşılacak faiz oranlarının listesi verilmiştir.

 

100.000 TL 120 ay

100.000 TL 120 ay
Faiz oranı % 1,05 % 1,05
Maliyet oranı % 1,07 % 1,07
Aylık taksit 1.470 1.470
Toplam maliyet 177.763 177.763

 

 

Garanti Bankası Vade Sayılarına Göre Konut Kredisi Faiz Oranları

 

6 Ay %0.95
12 Ay %0.95
18 Ay %0.95
24 Ay %0.95
36 Ay %0.99
48 Ay %0.99
60 Ay %0.99
72 Ay %1.07
84 Ay %1.07
120 Ay %1.07
180 Ay %1.14
240 Ay %1.14

 

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Faiz Oranları 2018 başlıklı makalemizde En Uygun Konut Kredisi, konut kredisi faiz oranları ve konut kredisi faiz oranları düştü hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz