Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kamu kurumları ve özel sektörde çalışmayan yani her herhangi bir gelir belgesi beyan edemeyen kişilere kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar, hem gelir belgesiz hem de kefilsiz kredi vermektedir. Peki 2017 yılı için gelir belgesiz kefilsiz kredi veren bankalar hangileridir? Kefilsiz kredi çekme şartları nelerdir? Acil nakit ihtiyacı olup da maaş bordrosu olmayan banka müşterilerinin kredi çekme konusunda sorun yaşadıkları kabul edilen bir gerçektir. Ama bazı bankalar bu durumu çok sorun etmeyip kişilere gelir belgesiz ve bunun yanında kefilsiz krediler vermektedir.

 

Hangi Bankalar Gelir Belgesiz Kredi Veriyor?

Başta ihtiyaç kredisi olmak üzere diğer finansal ihtiyaçlar için bankaya kredi başvurusu yapan kişilerden bankalar mevcut koşullarda bazı şartların yerine getirilmesini isterler. Bu şartlar arasında gelir belgesi ve kefil göstermek ilk sırada gelmektedir. Ama 2017 yılında;

  • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
  • Ziraat Bankası
  • Deniz Bank
  • İş Bankası
  • Ak Bank
  • ING Bank

Gibi büyük bankaların her biri, talep eden kişilere kefilsiz ve gelir belgesiz kredi vermektedir. Üstelik bunun için kişilerden şubeye gitme şartı da aranmamaktadır.  Bankaların birçoğu SMS ile gelir belgesiz kredi başvurusu almaktadır.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar içinde 3 büyük banka için tıklayın.

SMS ile Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Günümüzde artık herkesin elinde akıllı telefon bulunmaktadır. Akıllı telefonlar ile kredi başvurusu hemen yapılabildiği için bankalar da bu durumu hem müşteriler hem de kendileri için bir fırsata dönüştürmüştür. Bütün bankalar daha hızlı kredi vermek ve müşterilerinin isteklerine hızlı cevap verebilmek için SMS bankacılığına önem vermektedir. Özellikle bireysel kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler için maaş bordrosuz SMS ile kredi başvuru imkanları geliştirilmiştir.

Peki SMS ile hangi bankalar kredi vermektedir? Yukarıda saydığımız bankaların her biri SMS ile kredi vermektedir. Bunun için bankaların SMS numaralarını girdikten sonra; T.C kimlik Numarası,  Aylık Kazanç Tutarı ve ne kadar kredi istendiğinin yazılması gerekmektedir. Yapılan başvuru sonrası en fazla aynı gün içinde olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapılmaktadır.

Page Title

REKLAMLAR

Gelir Belgesiz ve Kefilsiz Kredi Çekme Şartları Nelerdir?

Bankalar herkese kredi vermek ister; ama bazı şartları taşımayan kişilere verilen krediler daha sonra bankaları zor durumda bırakabilmektedir. Her ne kadar bankalar birkaç dakika içinde hazır kredi verseler bile yine de bazı kredi onay kriterlerine dikkat etmektedirler.

Örneğin; Ziraat Bankası, TEB, Yapı Kredi, Akbank, İş Bankası ve Özelikle ING Bank kişilere gelir belgesiz hazır kredi verebilmektedir. Ama bunu yaparken herkese değil sadece bazı koşulları tamamlayan kişilere kredi onayı vermektedirler.  Gelir belgesiz kredi için ilk şart kredi notunun iyi bir seviyede olmasıdır. Peki gelir belgesiz kredi için kredi notu kaç olmalıdır?

SMS İle Kredi Başvurusu

Gelir Belgesiz Kredi İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Gelir belgesiz kredi için bankalara başvuru yapan kişilerden bankalar iyi bir kredi sicili ister. Yani daha önce bankalar ile kredi ödemelerinde sorun yaşamayan ve banka borçlarını zamanında ödeyen kişilere gelir belgesiz, maaş bordrosuz kredi verilmesi konusunda daha çok kolaylık tanınmaktadır. Peki sizin kredi notunuz kredi çekmek için yeterli midir?

Banka Kredisi İçin Kredi Notum Yeterli Mi?

Yapacağınız kredi notu sorgulamasında kredi notunuzu öğrendikten sonra, yukarıda saydığımız bankalardan gelir belgesiz ve kefilsiz kredi çekip çekemeyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu ücretsiz öğrenmek için, ücretsiz kredi notu nasıl öğrenilir adlı yazımıza bakabilirsiniz. Kredi notunuz eğer 1400 puan üstünde ise o zaman çok kolay bir şekilde saydığımız bankalardan gelir belgesiz ve kefilsiz ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.  Kredi notu 1400 puan altındakiler için risk seviyesi telaffuz edilmeye başlandığı için bu kişilerin SMS ile ya da direkt  banka şubesine giderek kredi başvurusu yapmaları olumsuz sonuçlanabilir.

Çekeceğiniz kredi limiti de bu noktada önemlidir. Yani her ne kadar kredi notunuz çok yüksek olsa bile, eğer bankadan çok yüksek kredi talep ederseniz banka yine bunu kabul etmeyebilir. Ama kredi başvurusu öncesi banka şubesi ile görüşüp, teminat gösterebileceğiniz ürünler olduğunu ifade ederseniz bu noktada banka size kefilsiz ve maaş belgesiz kredi verebilir.

Bir önceki yazımız olan KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi - 2019 başlıklı makalemizde banka sicili bozuk olan kredi alabilir, kara listeye düşmüş kişiye kredi ve kkb sicili bozuk olana kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

  1. mehmetcinar02@outlook.com dedi ki:

    25000.liraya ihtiyacım size zahmet bana yardımcı olabilirmisiniz….

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.