18 Ağustos 2019

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı almak diğer bankacılık hizmetleri içinde en kolay ulaşılabilen hizmetler arasında yer almaktadır. Bankalar, kredi kartı alışverişlerinden çok fazla kar elde ettikleri için Türkiye’de herkese birden fazla kredi kartı kullandırmakta ve bundan dolayı da şu anda 70 milyona yakın kredi kartı sayısına ulaşılmıştır. Ama bazı durumlarda bankalar yine de belli kişilere kart vermek istemez. Bunlar, çalışmayanlar, işsizler, SSK’sı olmayanlar ya da geliri olmayanlar. Tam da bu noktada, bu yazımızda geliri olmayanlara kredi kartı veren bankalardan bahsedeceğiz. Sizin de geliriniz yok ve işsizseniz sizin için yüksek limitli kart veren banka listesini çıkardık.

İşsizlere Kredi Kartı Veren Bankalar

Herhangi bir yer de çalışmadığı için resmi olarak maaş bordrosu olmayan milyonlarca kişi bulunmaktadır. Bu kişiler için bazı bankalar özel kampanyalar düzenleyip gelir belgesiz ve kefilsiz kredi kartı vermektedir. Peki ama hangi bankalar çalışmayanlara kredi kartı veriyor?

Bu bankaların listesi ve şartlarını aşağıda sıraladık. İşte geliri olmayana kredi kartı veren bankalar;

  • ING Bank
  • Garanti Bankası
  • Ak Bank
  • QNB Finansbank
  • HSCB Bank
  • Yapı Kredi Bankası
  • ICBC Bank ( Eski Tekstil Bank)
  • Burgan Bank
  • TEB Bankası

Bu bankalar diğer bankalara göre çalışmayana ve bordrosu olmayanlara daha kolay kredi kartı veren bankalar olarak ön plana çıkmaktadır. Bu bankalar kişilere kart çıkartırken onlardan bazı ek belgeler isteyecektir. Bu belgeler sırası ile; T.C Kimlik belgesi, ikametgah belgesi, öğrenciler için öğrenci belgesi.

Sigortam Yok Kredi Kartı Alabilir Miyim?

Bazı vatandaşlarımızın değişik nedenlerden dolayı sigortası olmadığı halde geliri olabilir. Seyyar satıcılık yapan, SSK’lı olmadan pazarda ürün satan, ya da herhangi bir yerde elden maaş alan kişiler olabilir. Bu durumdaki kişiler resmi olarak çalışmayan yani gelir belgesiz kabul edilir. Bunlara bankalar kredi vermez; ama aynı bankalar kredi kartı verebilir. Çünkü, kredi kartı alma şartları oldukça kolaylaşmıştır. Şu anda birçok banka geliri olmayan öğrencilere bile koşulsuz kredi kartı vermektedir.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar denilince ilk akla gelen ev hanımları olabilmektedir. Türkiye’de 20 milyondan fazla ev hanımı olduğu bilinmektedir. Bunların çoğunun maaşı olmadığı için bu kişiler kredi kartı alma konusunda zorluk yaşayabilir. Ama yine işsizlere ve sigortası olmayanlara kredi kartı veren bankalar aynı şekilde ev hanımlarına da kerdi kartı verebilmektedir. ING, Akbank, Finansbank, Yapı Kredi, Denizbank, ICBC Bank,  HSCB Bank evde oturan bayanlara kredi kartı vermektedir.

Page Title

REKLAMLAR

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Maaşı olmayan ev hanımları ve bayanlar ya da yine maaşı olmayan erkeklere kredi kartı veren bankaları sıraladık. Peki kredi kartı başvurusu nasıl yapılır. Bunun için sıraladığımız bankaların mobil uygulamalarını hemen akıllı telefonunuzdan indirebilir ve SMS ve T.C kimlik no ile başvurunuzu birkaç dakikada yapabilirsiniz.

Sadece mobil uygulama değil aynı zamanda bankaların internet şubelerine giriş yaparak da kredi kartı başvurusu yapabilirisiniz. Hiçbir yerde çalışmıyorum kredi kartı alabilir miyim diyenler, sigortalı değilim kredi kartı verilir mi şeklinde soranlar için en hızlı kredi kartı alma yöntemi internet üzerinden yapılan kart başvuruları olacaktır.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Şubeden Gelir Belgesiz Kredi Kartı Başvurusu Yapılır Mı?

İnternetten ya da SMS ile kart başvurusu yapamayan ev hanımları,  bayanlar ve öğrenciler bunun için banka şubesine giderek kart başvurusu yapmak isteyebilir. Bankada yapılan kart başvurularında gelir belgesiz kredi kartı verilmektedir. Birçok banka sadece kimlik fotokopisi ile kredi kartı başvurusunu kabul etmektedir. Kartlar en fazla 2 hafta içinde de basılarak ev adresine gönderilmektedir.

İster şubeden olsun ister internetten olsun yapılan kart başvurularının kabul edilmemesine en büyük etken kişinin bankacılık sicilinin bozuk olması gösterilebilir. Peki banka kara listesine giren nasıl kredi kartı alabilir?

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar

Daha önceki kart ve bireysel kredilerini ödemekte geciken banka müşterileri yeni kredi kartı başvurularında birçok zorluk ile karşılaşmaktadır. Kara listede olan kişiler, kredi notu düşük olanlar ve kredisi sicili bozuk olan müşteriler kredi kartı alamamakta ve bundan dolayı da sürekli olarak kart başvurusu yapmaktadır.

Kredi notu düşük ya da kara liste olduğu için kendisine kart çıkmayan kişilerin sürekli tekrar tekrar panikle kart başvurusu yapması durumunda mevcut bankacılık sicil durumu daha da kötü etkilenecektir. Bunun için öncelikle, yukarıda saydığımız bankalar içinde HSCB Bank’a kart başvurusunun ilk sıraya alınması ve tek başvuru yapılması gerekmektedir. Çünkü, en hızlı hatta aynı saatte kredi kartı veren bankalar içinde HSCB Bank açık ara önde durmaktadır. Ama yine de kart onayı çıkmadığında yeni başvuru yapılmayıp öncelikle kredi notunun yükseltilmesi gerekmektedir. Kredi notunun nasıl yükseltilir yazımızı okuyarak en hızlı findeks kredi notu nasıl artırılır öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi Kartı Gönderen Bankalar Hangileridir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz