18 Ağustos 2019

Gelirim Yok Kredi Kartı Alabilir Miyim

Kredi kartlarının alışverişlerdeki avantajlarından yaralanmak isteyenler en avantajlı kredi kartını seçip tercih ettiği bankaya başvuru yapabilirler. Kredi kartı başvurularında bankaların istedikleri bazı kriterler de vardır. Bu kriterleri tamamlamayan kişiler için kart başvurusunun olumlu sonuçlanmayacağını söyleyebiliriz.

Kredi kartı talep eden kişilerin geliri yoksa yani çalışmıyorum ama kredi kartı ihtiyacım var deniliyorsa o zaman bankadan ret cevabı alması muhtemeldir. Gelirim yok kredi kartı alabilir miyim diyenler için kesin evet ya da hayır demekten ziyade hangi durumlarda kartın çıkacağını hangi durumlarda çıkmayacağını şimdi açıklayalım.

İşsizlere Kredi Kartı Verilir Mi?              

Şu anda Türkiye genelinde on milyondan fazla 18 yaş üstü kişi işsiz ve sigortasız olarak yaşamaktadır. Bu kişilerin de büyük bir çoğunluğu evli olarak kabul edilmektedir. Ama bu kişilerin her birinde kredi kartı olduğunu söyleyebiliriz. O zaman bankalar çalışmayanlara ya da sigortası olmayanlara kredi verir mi sorunun yanıtı evet mi oluyor? Bu kesin bir ifade olmaz. Bunun yerine şunu özetle söyleyebiliriz; Bazı bankalar evet, geliri olmayana kredi verir ama bazıları da kişilerin sigortasız olmalarından dolayı onlara kart vermez.

Sigortası Olmayana Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı işini şansa bırakmadan ve kart başvurusunu ertelemek istemeyenler için, sigortası olmayana kredi kartı veren bankaların şartlarını ve hangi belgeleri istediklerini belirtelim. Şu anda birçok banka üniversite öğrencilerine bile koşulsuz kredi kartı verirken bazı kişilere kredi kartı vermemesinin nedenleri vardır. Bunların başında kişinin mevcut banka borçlarıdır. Üniversite öğrencileri ya da ilk defa kredi kartı alan kişilerin bankacılık anlamında sayfaları temiz olduğu için bu kişilere daha kolay kredi kartı çıkmaktadır.

Page Title

REKLAMLAR

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Başvurusu

Sigortası olmayan kişiler başka yerlerden gelir elde ediyorlar ve bunu belgeleyemiyorlarsa o zaman bu kişilerin geliri resmi olarak yok anlamına gelmektedir. Bu kişilerin de bankalardan kredi kartı alması onların eski bankacılık işlemlerinin durumuna bağlıdır. Çalışmayana kredi kartı veren bankalar  kişilerin kara listede olmamasına ve daha önce bankaya olan borçlarını aksatmamış olmalarına bakmaktadır. Kredi siciliniz bozuk değilse hemen internet başına geçerek kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. İnternetiniz yoksa SMS ile de kart başvurusu nasıl yapılır sorunun da yanıtını vereceğiz. Bunun için sizin adınıza en uygun kredi kartını veren bankayı öneriyoruz.

Yapı Kredi World Kredi Kartı Başvurusu

Birçok bankanın ayrı ayrı avantajları vardır; ama Yapı Kredi World Kart’ın avantajları şu aralar daha çok ön plana çıkmaya başladı. Kart başvuru kanalları arasında en çabuk başvuru SMS ile kredi kartı başvurusu olacaktır. Bunun için WORLD yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp T.C kimlik numaranızı yazın. 4407’ye kısa SMS atın ve başvurunuz tamamlansın. Kısa süre sonra gelir belgesiz kart başvurusu sonucunuz size yine SMS ile bildirilecektir.

Kredi Kartı Başvurusu İçin İstenen Evraklar

Bankaların bazıları kredi kartı başvurusu kabul edilen kişilerden sonradan bazı ek belgeler isteyebilmektedir. Bu belgeleri de bilmenizde fayda vardır. Gelir belgesi yani kredi kartı için maaş bordrosu isteyen bankalar dan ziyade burada işsizlere kart imkanı tanıyan bankalardan söz ettiğimiz için gelir belgesi harici evrak isteyen bankalara göz atıyoruz. Bu evraklar; kişinin T.C kimlik fotokopisi, duruma göre kendi üzerine kayıtlı bir fatura, ikametgah belgesi… Bu belgeler standart olmayıp sadece özel durumlarda istenen evraklardır. Bunun dışında  bankalar genelde kişilere şartsız evraksız kredi kartı seçeneği sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi Kartı Gönderen Bankalar Hangileridir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz