20 Ağustos 2019

Halkbank’tan Memurlara İhtiyaç Kredisi  

 

Halkbank’ası kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi kampanyası devam ediyor. Kamu çalışanlarına 1.19 oran ile ihtiyaç kredisi veren banka kredi üst limiti olarak 50 bin TL belirlemiştir. İhtiyaç kredisinde en uygun faiz oranları ile müşterilerine finans desteği sağlayan Halkbank’ası ister masraflı ister masrafsız kredi seçenekleri sunmaktadır. Halkbank’tan  memurlara ihtiyaç kredisi olarak sunulan kredi paketinde 50 bin TL için örnek tablo aşağıda verilmiştir.

Maaşını devlet dairelerinden alan kişiler için yapılan bu kredi düzenlemesinde gelir belgesi ile görev yeri belgesi en önemli şart olarak aranmaktadır. 48 aya kadar vade seçeneği ile 50 bin TL’lik krediler %1.13 faiz oranı ile kullanılabilmektedir.

Aşağıdaki tabloda 50 bin TL ihtiyaç kredisi için 48 ay ödeme tablosu ile toplam maliyetin ne kadar olacağı belirtilmiştir. Örneğin, 50.000 TL ihtiyaç kredisi kullanıldığında ve bu kredi 48 ay olarak çekildiğinde tahsis ücretsiz olanlar için 18.548 TL toplam maliyet çıkarken , tahsis ücretli kredide ise 17.881 TL toplam maliyet çıkmaktadır.

 

Kamu Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi
Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Faiz Oranı (%) Tahsis Ücreti (TL) Taksit Tutarı (TL) Yıllık Maliyet Oranı (%)
50.000 TL 48 Ay 1,13% 262,50 TL 1.424 17,8815%
1,19% 0 TL 1.446 18,5480%

 

Page Title

REKLAMLAR

Bu tabloda senelik maliyet, faizler ve tahsis ücretleri mevcuttur. Tahsis ücretine ek olarak %5 oranında sigorta muamele vergisi uygulanmıştır.

 

Halk Bank Kamu Çalışanlarına Özel Kredi Paketi

Kamu bankası olarak her daim devlet memurlarına en uygun faiz oranları ile kredi kullandıran Halkbank’ası bu kredi paketi ile de en düşük faiz oranlarını devlet memurlarına sunmaktadır. Kamu çalışanları 50 bin TL ihtiyaç kredisi ile günlük nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri gibi,  ister ev ister araba satın almak için de bu krediyi kullanabilirler.

Halkbank İhtiyaç Kredisi İçin İstenen Belgeler

Halkbankası kamu çalışanlarına özel olarak sunmuş olduğu bu kredi için iki önemli belge istemektedir. Kamu çalışanlarından diğer özel sektör çalışanlarından olduğu gibi ek belgeler istenmemektedir. Halkbankası kamu kredisi için gereken belgeler ;

  • Gelir Belgesi- Maaş bordrosu
  • Görev yeri belgesi
  • Bu belgeler dışında ayrıca T.C kimlik fotokopisi, ikametgah gibi belgeler de istenebilir.

 

Çekilecek kredinin faiz oranları belirlenirken kredinin masraflı ve masrafsız kredi olması çok önemli bir tercih olacaktır. Masrafsız kredilerde faiz oranları daha yüksek olmaktadır. Örneğin, masrafsız kredi faiz oranı %1.19 iken, masraflı kredi faiz oranı ise %1.13’tür. Banka şubesinde kredi işlemleri sırasında size en uygun seçeneği kabul edebilirsiniz.

 

Halkbank Hayat Sigortası

Halkbank kredilerinde hayat sigortası belirlenirken, müşterinin yaşı, çekilen kredinin tutarı ve vade sayısı oldukça önemlidir. Örneğin 35 yaşında bir kişi 48 ay ve 50 bin TL ihtiyaç kredisi için ortalama 156 TL sigorta ücreti ödeyecektir. Yaşlı kişilerin sigortaları ise daha yüksek çıkmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Evlilik Kredisi (Hemen Başvur) başlıklı makalemizde Ziraat Bankası Evlilik Kredisi, Ziraat Bankası Evlilik Kredisi başvurmak ve Ziraat Bankası Evlilik Kredisi başvuru hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz