20 Ağustos 2019

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankaların Listesi

Daha önce banka kredisi kullanıp da değişik olumsuz koşullardan dolayı bu kredisini aksatan kişiler uzun süre ödeme yapmaması durumunda banka tarafından önce avukata verilmekte ve daha sonra da banka avukatı tarafından icra müdürlüğü kanalı ile icra takibi başlatılmaktadır. Bu durum kredi kartları borçları için de geçerlidir. Ama mevcut durumdan kurtulmak yani kredi çekerek borç kapatmak isteyen kişiler olabilir. Peki icralık olanlara kredi veren bankaların listesinde hangi bankalar bulunmaktadır? İşte yasal takibe takılanlara kredi veren bankalar…

Yasal Takibe Giren Kişilere Hangi Bankalar Kredi Verir?

Bankalar kişilerin kendilerine yapmış oldukları kredi başvurularını değerlendirirken bazı kriterlere göre hareket eder. Banka vermiş olduğu kredinin geri gelmeyeceğini ve tahsilata sorun yaşayacağını ön görürse kişiye kredi vermeyebilir. Ama kişi her ne kadar kara listede de olsa ve icralık da olsa; eğer kredi ödemesini aksatmayacağına dair bazı teminatlar gösterebilirse kendisine birçok banka kredi verebilir? Peki hangi bankalar teminatla ihtiyaç kredisi vermektedir?

Teminatla İhtiyaç Kredisi Veren Finans Kurumları

Bankalar resmi kurumlar olmadıkları için kesin kuralları yoktur. Bu nedenle, kara listeye kredi veren bankalar olduğu gibi, kredi notu düşük olanlara hatta kredi notu sıfır olanlara kredi veren bankalar bile bulunmaktadır. Burada sadece banka aşağıdaki bazı şartları talep edebilir. Kredisi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar aşağıdaki şartları istemektedir.  Bunlar;

 • İyi Bir Gelir Belgesi
 • Çekilmek İstenen Kredi Limitine Bağlı Olarak 1-3 Arası İyi Kefil
 • İhtiyaç Kredisi İçin Taşınır Ya da Taşınmaz Değerli Mal Teminatı
 • Kendisinde Mal Yoksa Birinci Derece Akrabasına Ait Mal Teminatı

Bu şartlar altında şu anda birden fazla banka kolaylıkla aynı gün kredi onayı vermektedir. Peki hangi banka, “avukatlık oldum kredi çekebilir miyim” diyenlere kredi vermektedir? İşte zor durumdakilere kredi veren bankaların listesi;

 • ING Bank
 • Yapı Kredi Bankası
 • ICBC Bank
 • QNB Finansbank
 • DenizBank
 • AK Bank
 • Garanti Bankası
 • HSCB Bank

Bu bankalar diğer bankalara göre daha kolay kredi veren bankalar olarak ön plana çıkmaktadır. Avukatlık olanlar, icralık olanlar ve evine haciz gelen kişilere ihtiyaç kredisi veren bu bankaların faiz oranları da çok yüksek değildir. Yani standart faiz oranlarına göre BDDK kontrolünde kredi vermektedir. Ama bazı bankalar BDDK’nın kendilerine çizmiş olduğu faiz sınırını aşmadan kredi notuna göre kredi verebilmektedir. Yani bu durumda; yukarıdaki bankalar kırmızı kalem yiyenlere kredi verse bile kredi notu seviyesine göre biraz yüksek faiz uygulayan banka olabilir. Bu noktada kredi notunuzu öğrenip, yüzde kaç üzerinden kredi çekebileceğinizi hemen hesaplayabilirsiniz. İşte kredi notu seviyeleri ve kredi notuna göre kredi çıkartan bankalar…

Page Title

REKLAMLAR

Kredi Notuna Göre Kredi Veren Bankalar

Kişilerin sahip oldukları findeks kredi notları, onların Merkez Bankası KBB nezdindeki risk seviyesini göstermektedir. Kredi notu düşük olan müşterilere kredi verilse de burada hem limit düşürebilmekte hem de daha fazla ek teminat ve şart istenebilmektedir.

Örneğin, ING Bankası kredi notuna göre kredi çıkartan bankalar listesinin ilk sırasında yer almaktadır. Her sene kredi notu yüksek olanlara düşük faizli kredi veren bu banka; aynı zamanda kredi notu düşük olanlara da daha yüksek faizle kredi vermektedir. Kredi notu 1600 üstü olanlara %0,99 oranı ile kredi veren banka; kredi notu düşük olanlara ise %1,50 üstünde kredi faizi ile finansman kullandırmaktadır.

Kredi Notumu Nasıl Ücretsiz Öğrenebilirim?

Peki siz hangi kredi notu seviyesine sahipsiniz. Bunun için önce ücretsiz kredi notu öğrenme sayfasına giderek, bedava kredi notu öğrenme yöntemlerini kullanarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Daha sonra sahip olduğunuz kredi notuna göre hemen kredi çıkıp çıkamayacağını öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu öğrendikten sonra;

900 Puana kredi veren bankalar, 900 puana kredi veren bankalar, 1000 puana kredi veren bankalar- 1100 puana kredi veren bankalar ve riskli kişilere kredi veren bankalar kıyaslamasını yapabilirsiniz. Kredi notunuzu öğrendikten sonra  hangi kredi notuna ne kadar kredi verilir sorusunun cevabı için de aşağıya göz atmalısınız.

Kredi Notu Düşüklere Kredi- Kredi Notu Aralıkları

Kredi Notu Seviyeleri

1-699 arası Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar; Bu kredi notu çok riskli olup bankalar, çok iyi kefil ve teminat ile düşük ihtimal da olsa kredi verebilmektedir.

700-1099 Arası Kredi Notu: Bu kredi notu riskli kredi notu olduğu için yine kredi onayı zor verilir ama iyi kefil ve teminat ile düşük limitli kredi çekilebilir.

1100-1499 Arası Kredi Notu: Az riskli olarak bilinen bu kredi notu aralığında bulunanlara sadece gelir belgesi ile kredi verilmektedir.

1500-1699 Arası Kredi Notu: Bu aralık iyi kredi notudur. Kişilere birçok banka gelir belgesiz bile direkt kredi verebilir. Banka gitmeden kredi çekmek isteyenler için iyi bir not aralığıdır.

1700-1900 Arası Kredi Notu: Bu kredi notu seviyesine sahip kişiler, çok iyi müşteri olup gelir belgesiz, kefilsiz hemen kredi çekebilir. SMS ile kredi, telefon bankacılığı, internet bankacılığı ile hemen kredi onayı alabilirler. Aynı zamanda ön onaysız kredi veren bankalar ile ön onaylı kredi veren bankalar bu kişilere bekletmeden kredi verebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi - 2019 başlıklı makalemizde banka sicili bozuk olan kredi alabilir, kara listeye düşmüş kişiye kredi ve kkb sicili bozuk olana kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz