20 Kasım 2019

İhracat Fazlası Mal Nasıl Alınır?

Türkiye birçok ürün çeşidinde dünya ülkeleri için üretim yapıp sürekli olarak dış ülkelere bunları satmaktadır. Ama bazı durumlarda ihraç edilmesi gereken ürünler gümrüğe takılabilmekte ya da sipariş iptali söz konusu olabilmektedir. Bu durumda ürünleri üreten fabrikalardan ihraç fazlası ürün satış  ilanları verilmektedir. Türkiye çapında değişik ürünleri toptan ya da perakende satan işletme sahipleri ihraç malları satın alarak bunlardan çok büyük karlar elde edebilmektedir. Peki ihracat fazlası mal nasıl alınır? İhraç fazlası ürünler nerden temin edilir?

İhraç Fazlası Ucuz Ürün Nereden Temin Edilir?

İhraç edilen ürünlere bakıldığında genelde tekstil alanında ön plana çıktıklarını görmekteyiz. Türkiye’de birçok il tekstil ürünleri satıp bunları Avrupa başta olmak üzere değişik ülkelere satmaktadır. Ucuz ürün satın almak için, bu fabrikaların bulundukları illerden satın alım işlemleri yapılacağı gibi, gümrük ve limanların olduğu şehirlerde de ihraç fazlası ürün satışları yapılabilmektedir. Ama ihracat fazlası toptan ürün almak isteyenler için İstanbul Merter ve İstanbul Kapalıçarşı mağazalarını önermekteyiz. Peki İstanbul’da ihraç fazlası ürün siparişi nasıl verilebilir?

İstanbul’da İhraç Fazlası Toptan Ürün Satışları

Türkiye genelinde işletme sahibi olan kişilere İstanbul’dan toptan ve perakende mallar gönderilmektedir. Bunun için online sipariş ya da aracı kişiler ile sipariş verilebilmektedir. İhracat fazlası online satışlarda toptan alımlarda büyük indirimler söz konusu olduğu için birçok kişi internet üzerinden ihracat fazlası ürün satın alım işlemleri yapmaktadır. İhraç edilen ürünlerin niteliğine bakıldığında genelde marka ürünler olduğu görülmektedir. Zara, Cotton, Mango bu ürünlerin başında gelmektedir. Peki ihraç fazlası marka ürünler nasıl satın alınır?

Page Title

REKLAMLAR

İhraç Fazlası Marka Ürün İlanları

Çarşıda satılan Zara marka bir tişört 100 TL’ye satılabilmektedir. Ama aynı ürünün fabrika satış fiyatı sadece 2 ya da 3 TL olabilmektedir. Bu kesinlikle abartılacak bir durum olmayıp toplumdaki arz talep dengesi ile ilgili bir durumdur. Yani siz işletmeniz için 2 TL’den binlerce ürünü satın alıp bunu 50 TL’den satabilirsiniz. Ama önemli olan ihraç fazlası ürün alırken en ucuz, kaliteli ve geri iade garantili ürünlerin alınmasıdır. Örneğin birçok kişi ihraç fazlası defolu ürün satın almak istemektedir. Defolu ürünleri çok daha ucuza satın alan esnaflar, bu ürünleri 10 katına pazarda ya da kendi dükkanlarında satabilmektedir. Defolu ama kaliteli ve defosu görünmeyen, belli olmayan ürünlerin en çok bulunduğu yerler Merter toptancılar halidir.

İhracat Fazlası Kaliteli Marka Ürünler Nasıl Alınır?

İhraç Fazlası Az Defolu Mallar

İstanbul, Denizli, Gaziantep, İzmir, Bursa, Kocaeli gibi illerde bulunan fabrikaların satış mağazalarında toptan ihraç fazlası ürünler bulunabilmektedir. Fabrika satış mağaza müdürü ile yapılacak görüşme sonrası alım yapılacak malın niteliğine göre en iyi imkanlarla ucuz ve kaliteli mallar satın alınabilmektedir. Toptan ürün satın alımı yanında tek ürün yani perakende ürün de temin etmek mümkündür. Bazı siteler ihracat fazlası perakende ürün satmaktadır.

İhracat Fazlası Perakende Online Satış İlanları                      

İhracat fazlası online ürün satın alabilmek artık mümkün hale gelmiştir. Ama burada okuyucularımızdan çok önemli bir ricada bulunuyoruz. Lütfen emitasyon yani sahte marka ürünlere kanmayın. Bazı online ihracat fazlası ürün satış işlemleri yaptığını iddia etse de bu ürünlerin aslında marka olmadığını biliyoruz. Peki bir ürünün gerçek marka olduğu nasıl anlaşılabilir?

Bunun için sitenin vergi dairesine bağlı ve yasal olarak çalışan bir site olmasına dikkat ediniz. Yoksa ucuz marka ürün ilanına kanıp paranızı boş yere harcayabilirsiniz. Kaliteli, marka ve ihracatta gümrüğe takılan ürünleri bulabilirseniz hemen bunları satın alma yoluna gidebilirsiniz. Başka ülkelerin almadığı ürünler kalitesiz olduğu için değil, genelde ihracat limitleri doldurulduğu için gümrüğe takılabilmektedir. Bundan dolayı bilindik markaları satın almanızda bir sorun bulunmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan KYK Burs ve Kredi Çıkmadı Ne Yapmalıyım?   başlıklı makalemizde kyk burs ve kyk kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.