Kredihesabi.com

İNİNAL KART NEDİR?

26.02.2020
İNİNAL KART NEDİR?

Gençler arasında kullanımı daha fazla olduğu görülen ininal kart nedir? İnternet alış verişinin son zamanlarda yaygınlaşması ve dünya çapında nakit kullanımın azalmasıyla banka harici alternatifler ortaya çıkmaktadır. İninal kart da nakit kullanımına alternatif olabilecek ve sanal alemde kullanımı rahat, güvenilir olan bir sistem diyebiliriz. Peki nedir ininal kart?

İninal Kart ve İninal Cüzdan

İninal Kart Nedir?

Tüm alış veriş yaptığınız mağazalarda, markette, restoranda vs. geçerli olan içine harcayacağınız kadar para yükleyebileceğiniz güvenli bir kart diyebiliriz. Genelde gençler bilgisayar oyunlarında oyun içi ürün satın almak veya internetten alış veriş almak için kullandıkları bu kartı tüm alışverişlerde de kullanabilmektedirler. Ayrıca harcayacağınız kadar miktarı kartınıza yükleyerek kontrollü alış veriş yapabilirsiniz. İninal kart her hangi bir bankaya dahil olmayan bir sistemde çalışmaktadır.

İninal Kart Nerede Satılıyor

İninal kartı anlaşmalı satış noktalarından alabillirsiniz. Örn: D&R, KİM Market, Migros, Pratik İşlem, Şok Market, Teknosa, Vatan Bilgisayar . Bununla birlikte internet ortamından sipariş vererek adresinize gönderilmesini isteyebilirsiniz. n11.com veya hepsiburada.com gibi internet satış noktalarında sipariş verebilirsiniz.

İninal Kart Ücretli mi?

İninal Kart evet ücretli bir kartdır. Ama ücretli deyince çok yüksek miktarlar aklınıza gelmesin. ininal kart ücreti tek sefer için 5 TL’dir. Kullandığınız her ay için ise 2 TL ödemek zorundasınız. Karta para yüklemişseniz o ayın kart ücreti bakiyenizden düşecektir.

İninal Kart’a Para Nasıl Yatırılmaktadır.

İninal karta para bir çok noktada para yatırabilirsiniz. Marketlerden tutunda bankalar ve PTT’ye kadar uzanan bir çok nokta ile anlaşma halindedir. Fakat karta para yatırırken bazı noktalarda 2 TL civarında ücret ödemeniz gerekmektedir. Kartınıza EFT ve havale olarak para göndermek isterseniz ücret kesintisi olmamaktadır. Pratik işlem noktalarında da bu işlemleri ücretsiz yapabilirsiniz. Migros, Kipa ve Macrocenter kasaları , N Kolay noktaları, Şok Market kasaları, Teknosa kasalarında ininal karta para yüklemek 2 TL ‘dir. PTTMatik’ler ve banka ATM’leri ve PTT iş yerleri veznelerinde %2 civarında yüklediğiniz miktardan para kesilmektedir.

İninal karttan fatura ödemesi, para aktarımı gibi faaliyetlerde ücrete tabidir. 1 TL ila 2 TL arasında kesinti yapılmaktadır.

İninal Cüzdan Nedir?

Kartsız işlem yapabildiğiniz, İnternet ortamında kullanabildiğiniz, faturalarını internet ortamında ödeyebildiğiniz cep telefonunuza yükleyebileceğiniz bir uygulamadır. App Store ve Google Playdan telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternet alış verişi için İninal Kart

İninal Cüzdan İle Neler Yapılabilir.

  • İninal Cüzdanı indirdiğinizde sanal kart oluşturarak internetten alış veriş yapabilirsiniz.
  • İninal kartlar arasında para transferi yapabilirsiniz.
  • Kredi kartı veya banka kartlarından para yüklemesi yapabilirsiniz.
  • Faturalarınız ödeyebilirsiniz.
  • İnternet oyunları için dijital ürün kodları ve oyun içi ürün alabilirsiniz.

İninal Kart Güvenilir mi?

İninal kart ve cüzdan uygulamaları 2012 yılından bu yana faaliyet gösteren Bankacılık Denetleme Kurulu Tarafından Finansal izni olan, 3 milyondan fazla kullanıcısı olan kurumlara ve bireylere finansal destek sağlayan bir yapıdır. 20 binden fazla firma ile kullanıcıya kart yükleme imkanı veren piyasada güvenilirliğinin kanıtlamış durumdadır. Bazı durumlarda kart kullanıcıları sıkıntı yaşıyor olabilir. Ödeme noktalarında para yüklemeleri sırasında yaşanan gecikmeler, alış veriş esnasında karşı firmaya para transferi gecikmeleri gibi sıkıntılarla karşı karışıya gelinebilir. Bunları da firmayla görüşerek yaşanan aksaklık hakkında bilgilendirilir. Yaşanan bu tür sıkıntıyı çözüme kavuşturabilirsiniz.

İninal Kart Kampanyaları

İninal kart bir çok noktada müşterisine imkanlar sağlamaya çalışmakta ve kampanyalardan faydalanmasını sağlamaktadır. Sinema biletlerinde, restoranlarda menü indirimlerinde, giyim mağazalarındaki indirimler yaparak ininal kart sahiplerine bir çok farklı ve eğlenceli avantaj sağlamaktadır.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.