20 Ağustos 2019

İnternet Bankacılığının Faydaları

İnternet bankacılığının bankacılık sektöründe bir devrim yarattığı ve hem bireysel hem de kurumsal banka müşterilerinin oldukça avantajlı işlemler yaptığını söyleyebiliriz.

Birçok bankanın artık gelişen teknoloji ürünlerinden dolayı ve yayınlan internet ağından dolayı, tercih ettikleri internet bankacılığı yani web tabanlı kart işlemlerinizi yapabileceğiniz bir yönetim sistemidir. Bu sistem birçok kolaylık ve rahatlık sunmaktadır.

İnternet bankacılığı ile hangi işlemler yapılır?

-Kredi kartı borçları, her türlü elektrik su doğalgaz telefon faturaları ve harç gibi eğitim ücretlerini ödeyebilirsiniz.

-Kredi ödemelerinizin taksitlerini ödeyebilirsiniz.

– Kredi çekebilir ve bankaya gitmeden dosya parası vermeden kredi çekebilirsiniz.

– Fon veya bono alabilir veya değerlendiğinde satabilirsiniz.

-Altın alış satış işlemlerinizi yapabilir aynı zamanda he türlü ülkelerin paralarını anında döviz alış ve satış işlemlerinizi yapabilirsiniz.

-Aynı bankanın hesaplarına havale işlemlerinizi yapabilir, farklı bankaların hesaplarına ise EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-IBAN numarasını kullanarak yurt dışına para transferi yapabilirsiniz.

-Kredi kartı ödemelerinin yanı sıra kart eksterisini görebilir, iletişim adreslerini güncelleyebilir, kredi kartı limit artırımında bulunabilirsiniz.

-ÖSYM tarafından yapılan sınavların ücretlerini ödeyebilirsiniz.

-Karayollarına ait araç vergilerinizi ve trafik cezalarınızı internet bankacılığına giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Her türlü borsa işlemlerinizi, alım satım ve takas işlemlerinizi Borsa’ nın işlem gördüğü saat diliminde internet bankacılığına giriş yaparak kişisel hesabınızdan yapabilirsiniz.

Page Title

REKLAMLAR

-Günümüz de birçok insan internet üzerinde ki şans oyunlarında kendilerini denemekte ve vakit geçirmektedir. Yasal olan bütün şans oyunlarına rahatlıkla havale yapabilir. Bunun dışındaki diğer oyun sitelerine de EFT işlemini yapabilirsiniz.

 

İnternet Bankacılığına Nasıl Giriş Yapılır?

Artık akıllı telefonların çıkması ile de birlikte, insanların internet üzerinde bütün işleri telefonlarından da halledebilecek durumlara gelmiştir. İnternet bankacılığına giriş yapmak için öncelikle bulunduğunuz bankanın internet bankacılığını sitesine giriş yapmanız gerekir. Gerekli müşteri numaranızı ve internet bankacılığı için parolanızı aldıktan sonra, güvenlik nedeni ile telefona gelecek SMS yardımı ile giriş yapabilirsiniz. Bunun dışında telefonunuzdan da bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığını kullandıktan sonra güvenli çıkış butonuna basarak da risk durumlarını ortadan kaldırmış olursunuz.

İnternet bankacılığı için sadece bilgisayar kısıtlaması olmayıp akıllı mobil cihazlardan İOS veya Android fark etmeksizin işlemler yapılabilmektedir. İlgili bankanın mobil uygulaması cep telefonuna indirilerek 7 / 24 güvenli giriş yapabilir ve bankacılık işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

 

İnternet Bankacılığı Güvenilir Midir?

İnternet bankacılığı tamamı ile bulunduğunuz bankanın ATM si gibi düşünebilirsiniz. Ayrıca ATM de yapamadığınız birçok işlemi gerçekleştirmenize, oturduğunuz yerden bankacılık işlerinizi halletmenizi ve bütün işleri rahatlıkla yapmanıza yardımcı olmaktadır. Bu sebepten dolayı faydalarını görmek için bir an önce internet bankacılığına başvuru yapmanız sizin için iyi bir yöntem olacaktır. İnternet bankacılığı kişisel güvenliği sarsmayacak altyapıya sahip olup bu konuda hiç bir endişeye mahal verilmemelidir.

 

Bir önceki yazımız olan Tüm Borçlarımı Ödedim Kara Listeden Çıkmış Olabilir miyim? başlıklı makalemizde kara liste, kara liste affı 2015 ve kara liste nasıl çıkılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.