20 Ağustos 2019

İnternetten Masrafsız Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?  

Fatura ödemelerine sürekli işlem masrafı vermekten bıktıysanız ve bu masraflardan kurtulmak istiyorsanız bu yazımızı dikkatli okumalısınız. İnternetten masrafsız fatura ödeme nasıl yapılır? İşlem ücreti vermeden fatura ödeme yöntemleri nelerdir? bu soruların cevapları için lütfen yazımızı kumaya devam edin.

Almış olduğumuz hizmetler sonrası her ay birçok fatura ile karşılamak durumunda kalmaktayız. Her ey gelen faturalar arasında elektrik, su, telefon, internet faturaları en başta gelmektedir. Bazen bu faturaları herhangi bir fatura ödeme merkezinde, bazen bir bankada bazen de PTT şubesinden öderiz. Her ödediğimiz fatura için de ek olarak masraf ücreti öderiz. Her ay bir eve gelen ortalama fatura sayısının düşünelim. Elektrik, su, doğalgaz, telefon, internet bu faturalar neredeyse her eve gelen faturalardır. Bunların üstüne bir de cep telefonu faturaları da eklendiğinde sayı 7-8 civarına çıkmaktadır.

Dışarıda herhangi bir ödeme merkezinde ya da bankada ödediğimiz her fatura için 1-2 TL arası işlem ücreti öderiz. Bu şekilde hesap ettiğimizde her ay bir ev faturası için 10-15 TL arası bir işlem ücreti ödenmektedir. Bu ramak yıl içinde 150 TL’yi bulmaktadır. Bir vatandaş olarak sadece faturaları ödemek için 150 TL harcamak oldukça masraflı bir iştir. Yani sonuçta bu işlem masrafını ödemeyerek de faturalar yatırılabilir.

 İşlem Masrafı Olmadan Nasıl Fatura Yatırılır?

 

Page Title

REKLAMLAR

İşlem masrafsız fatura yatırmanın en iyi yolu internetten fatura yatırma işlemidir. İnternetten ücretsiz fatura ödemek mümkündür. Bunun i.in öncelikle yapmanız gereken bir kredi kartı çıkarmaktır. Kredi kartını çıkarmadan önce bankaları araştırmalı ve özellikle de fatura ödemelerinde sizden işlem ücreti almayacak olan banka kredi kartlarını tercih etmelisiniz. Başvuru yapmış olduğunuz kredi kartı size geldikten sonra bu sefer daha kolay işlem yapmak için aynı bankada bulunan hesabınıza bağlı bir internet bankacılığı açtırmalısınız.

İnternet bankacılığını kullanarak şubeye gitmeden çok daha rahat bir şekilde işlemlerinizi halledebileceğiniz gibi birçok faturayı da ücretsiz ödeyebilirsiniz.

Otomatik Ödeme Talimatı Vererek İşlem Masrafından Kurtulun

 

Kredi kartınızla otomatik ödeme talimatı verdiğinizde birçok banka sizden artık işlem ücreti ad altında herhangi bir ek masraf almayacaktır. İnternet bankacılığından da olsa yapacağınız online fatura ödemelerinde birçok banka sizden fatura işlem masrafı alacaktır. Özellikle internet ve telefon faturalarından işlem ücreti kesilir. Hatta bağkur prim ödemeleri yüksek olduğu için tek prim ödemesinden 10 TL kadar işlem ücreti alan bankalar bile mevcuttur.

Ama bu bankalarda yapacağınız fatura ödemelerini otomatik olarak ayarlayacak olursanız sizden artık işlem ücreti alınmaz bu otomatik ödeme talimatı için ya kredi kartınızı ya da banka hesabınızı tanımlamanız gerekmektedir. Günü geldiğinde banka hesabınızdan ya da kredi kartınızdan gereken para işlem masrafsız tahsil edilir.

İnternetten fatura ödemesi yapmak için öncelikle internet bankacılığına giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra sırasıyla; ödemeler, fatura ödemelerini tıklayınız. Fatura ödemelerinde kurum tercihi yapıp artık telefon numarası ise numarayı girmeli ya da elektrik faturası ise elektrik abone numarası girilerek sorgulama yapıldıktan sonra da ödeme tamamlanmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Banko Görevlisi Maaşları Ne Kadar? başlıklı makalemizde banka çalışan maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz