20 Ağustos 2019

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Listesi

Kredi başvurusu yapan kişilerin kredileri, gelir belgesinin olmaması ya da kişinin banka sicilinin bozuk olması nedeni ile kabul edilmemesi söz konusu olabilir. Bunun yanında ayrıca kişinin kredi limitinin yeterli olmaması da kredi ret sebebi olarak kabul edilir. Bankalar bu durumda bazı çözüm önerileri sunabilir. Bunların başında da ipotekli kredi vermektir. İpotekli ihtiyaç kredisi vererek kişilerin nakit sorunlarının çözülmesini sağlamaktadır.

İpotek Karşılığı Kredi Veren Bankalar

Aşağıda sıraladığımız bankalar ev, arsa, tarla ve yüksek model araçlar karşılığında ipotekli ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu bankalar;

ING Bank, HSCB Bank, Yapı Kredi Bankası, Ak bank, ICBC Bank, Şeker Bank, Deniz Bank, Ziraat Bankası, Garanti bankası, TEB Bankası. Diğer bankalar da müşterilerinin durumuna göre ipotek karşılığı kredi verebilmektedir.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Tam Olarak  Nedir?

Gerçek kişilerin kullandığı, bankaların veya finans kuruluşlarının sağladığı bir teminat karşılığında verilen, yüksek meblağlı ihtiyaç kredilerine ipotekli ihtiyaç kredisi denilmektedir.  Aynı zamanda ipotekli ihtiyaç kredisine bireysel finansman kredisi de denilmektedir. İpotek karşılığında kredi çekmeniz avantaj haline dönüşebilmektedir.


İlginizi Çekebilir: Ev İpoteği İle İhtiyaç Kredisi


Günümüz şartlarında kredi çekmeden ev almak neredeyse imkansız hale gelmiştir. Diyelim ki; Yıllardır hayalini kurduğunuz evi almak istiyorsunuz fakat kredi kartı borçlarınızı ödeyemediniz, banka ile sorun yaşadınız ve dolayısı ile kredi notunuz düştü ve  ne yapıp edip kredi almalıyım diyorsanız üzerinizde varsa gayri menkulü ipotek ettirerek ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Şunu da unutmamak gerekir ki krediyi ödeyemediğiniz durumunda ipotek ettirdiğiniz gayri menkule banka el koyabilme hakkına sahiptir.

İpotekli Bireysel Kredinin Şartları

1-Bankalar; ipotekli bireysel kredileri sadece üzerinize kayıtlı bulunan gayri menkul üzerinden verilmektedir. Tapu kaydı mesken olarak kayıtlı olması şartı aranmaktadır.

2-İpotekli bireysel kredi maksimum 48 aydır. Fakat ev için kullanıldığında 120 aya kadar uzatılmaktadır.

Page Title

REKLAMLAR

3-krediyi kim kullanacaksa ipotekli kredi onun adına verilecek, başkası onun adına krediyi çekemez. Yani eşi çocuğu olması durumunda dahi teminat olarak kabul edilmemektedir.

Bireysel Finansman Kredisi Hangi Şartlarda Kullanılmalı?

Bireyse finansman kredinizi farklı alternatiflerde değerlendirebilirsiniz. Bu alternatifleri sıralamak isterseniz şöyle olabilmektedir:

Borçlarınızı Tek Bir Bankada Birleştirerek Faiz Oranını Düşürmek İstediğinizde

Birden fazla bankaya borcunuz olduğunda faiz oranları katlanarak artmakta hem de siz farklı bankalara kredi taksitleri ödemekten yorulacağınızdan ipotekle kredi çekerek borçlarınızı tek bir bankanın çatısı altında birleştirmeyi düşünebilirsiniz. İpotekle ödeyeceğiniz krediyi uzun vadede ödeyebilir, hem de faiz oranını düşürebilirsiniz

Konut Kredisi İçin Nakit Para Bulamadığınızda

Ev almak için elinizde nakit para olmadığında günümüz şartlarında başvuracağınız en mantıklı yöntem elinizde bulunan gayri menkulü ipotek ettirerek istediğiniz evin ilk peşinatını ödeyebilirsiniz. Diyelim ki evin % 75 lik değerini ödediniz % 25 lik kısmı kaldı işte kalan kısmı ipotekli mal varlığınızla ödeyerek kapatabilirsiniz.

Yüksek Meblağlı Kredi İhtiyacınız Olduğunda

Para ihtiyacınız normal kredilerin karşılayabileceği meblağın çok üzerinde ise o zaman elinizde bulunan gayri menkulü değerlendirip ipotek ettirerek kredi çekebilirsiniz. Banka borcunuzu ödeyene kadar mal varlığınıza el koyacak, borcunuzu kapattığınız anda ipotekli malınızı bankadan geri alabileceksiniz.

İpotekle kredi almak isteyenler için ipotekle kredi veren bankaları araştırtırdık ve bilginize sunduk.

Ziraat Bankası İpotek Karşılığında Kredi

Ziraat bankası ipotekle kredi veren bankalardan biridir. Kredi özelliklerini inceleyecek olursak;

  • İpotekli ihtiyaç kredi üst limiti evin ekspertiz raporuna göre değişmektedir.
  • Konutun ekspertiz raporuna göre % 80
  • Konutun ekspertiz raporuna göre % 75
  • Konutun ekspertiz raporuna göre % 50 oranına kadar mülkün durumuna göre değişen oranlarda ipotekle kredi vermektedir.
  • 48 aya kadar vade verilmektedir.
  • Faiz oranı % 1,7 dir.
  • Verilecek kredi gayri menkul üzerinden değerlendirilmektedir.

İpotekle kredi veren bankaları genel olarak verecek olursak; ING Bank, HSCB Bank, Yapı Kredi Bankası, Ak bank, ICBC Bank, Şeker Bank, Deniz Bank, Ziraat Bankası, Garanti bankası, TEB Bankası  Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank.

İpotek karşılığında yüksek miktarda kredi çekmek isterseniz bankalarla görüşüp ya da internet üzerinden ipotekli kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde En Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz