20 Ağustos 2019

Kara Listede Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi

Kredi kartı almak isteyenlerin bankacılık sicillerinin de belli bir risk seviyesi altında olmaması gerekmektedir.  Bankalar bilindiği üzere aslında kolay kredi kartı vermektedir. Ama daha önce bankalar ile arası açılmış kişilere hem kredi kartı hem de diğer bankacılık hizmetlerinde bazı engeller koyulmaktadır. Ama kredi kartı olmadan da alışveriş ve özellikle sanal alışveriş neredeyse imkansız hale geldiği için, kişiler sicilleri bozuk olsa bile kredi kartı almak istemektedir. Bu olumsuz durum karşısında okuyucularımız için kara listeye giren kişilere bile kredi kartı veren bankaları listeledik.

Kredi Notu  Kötü Olana Kredi Kartı

Öncelikle kredi sicili bozuk kişiye kredi kartı veren bankaları anlatmadan, kara liste( Bozuk sicil) ile kredi notu düşüklüğü arasındaki farkı anlatmak istiyorum. Kara listeye giren kişiler direkt kredi notu düşük kişilerdir diyebiliriz; ama kredi notu düşen herkes hemen kara listeye girecek diye bir durum yoktur. Bundan dolayı, kredi notu düşük olanlara kredi veren banka sayısında herhangi bir düşme söz konusu olmayıp, findeksi düşük kişiler de kart başvurusu yapabilmektedir.

Banka kredi puanından daha çok sicili bozulmuş kişilerin kart kullanmalarında ve kart sahibi olmalarında sorun çıkartılmaktadır. Ama bu durum da şu anlık çözülmüş gibi görünüyor.

Bunu da Oku: Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı 

Banka Kredi Sicili Kötü Olana Kredi Kartı Çıkar Mı?

Hemen cevabını verelim; evet çıkabilir. Çıkabilir diyoruz çünkü, hiçbir banka adına kesin kredi kartı onayı verilir şeklinde bir yargıda ve ifadede bulunmak doğru olmayacaktır.  Bu yazımızda okuyucularımızın derdine çözüm bulmak adına onlara sicili bozuk olana kredi kartı veren bankaların hangileri olduğunu ve bu bankaların ne gibi şartlar istedikleriniz yazacağız. Bu şekilde banka banka dolaşıp kredi kartı sorunu yaşamamanızı sağlayabiliriz.

Page Title

REKLAMLAR

Kırmızı Çizgi Yiyene Kart İmkanı

Kırmızı çizgi yemek halk arasında kullanılan bir tabir olup aslında kara listeye girmek ile eş anlamlıdır. Şimdi aşağıda bazı banka isimleri sıralayacağız. Bu bankaları kendinize uygun olana göre sıralayarak en uygun kredi kartını veren bankayı tercih edebilirsiniz. Bunlar;

  • Yapı Kredi Bankası
  • Deniz Bank
  • ING Bank
  • QNB Finans Bank
  • TEB Bankası

Bu bankalar, kredi notu düşenlere ve daha da kötüsü kara listeye alınanlara bile kolay kredi kartı vermektedir.

Kolay Kredi Kartı Veren Yerler

Kredi kartı almakta zorlanan kişiler için en kolay kredi kartı veren bankaları sıraladık. Bu bankaların aynı zamanda bazı koşulları da vardır. Bu koşulların sağlanması sonrası daha kolay kredi kartı çıkması için zaman kazanmış olursunuz. Bankanın kredi kartı için kişilerden isteyebileceği şart ve belgeler;

  • Kişinin Sigortalı Bir Yerde Çalışması
  • Gelir Belgesi (Maaş Bordrosu )
  • Banka Hesabında Bir Süre Nakit Paranın Bulundurulması
  • Daha Önce Varsa Kredili Nakit Avansların Eksiden Kurtarılması

Bu koşulları sağlayan kişilere genelde bankalar tarafından daha kolay kredi kartı verilmektedir. Bu özel durumlar sadece kredi sicili kötü olanlar için geçerlidir. Yani, diğer türlü KBB findeks puanı düşük olmayan kişiler yukarıdaki şartları tamamlamıyor olsa bile kolayca kredi katı sahibi olabilir.

En Avantajlı Kredi Kartı Hangisi

Yukarıda bazı banka isimlerini saydık. Sonuçta her birine ayrı ayrı aynı anda başvuru yapılması durumunda genel olarak sonuç olumsuz olacaktır. Ama bunun yerine bilinçli bir müşteri profilinin çizilmesi adına, nokta atış yapılarak en iyi kredi kartının seçilmesi ve ona göre başvuru yapılması gerekmektedir. En avantajlı kredi kartı için size önerebileceğimiz ilk kredi kartı Yapı Kredi Bankası’nın World Kredi Kartı’dır.

World Kredi kartı, hem en fazla para puan veren banka kredi kartı olması yanında, aynı zamanda en fazla taksit seçeneği sunan kartların başında gelmektedir. Bunun yanında ayrıca yüzlerce iş yeri ile anlaşmalı olarak ortak kampanya hizmeti sunan World kart bu sayede harcama yapan kişilere yeni avantajlar da sağlamaktadır. Ama yine de seçim sizin, biz sadece sicili bozulmuş kişilere kredi kartı imkanı sağlayan bankaları yazdık.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi World Kredi Kartı Gecikme Faizi Hesaplama başlıklı makalemizde Yapı Kredi Word Kredi Kartı Gecikme Faizi Hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz