17 Ocak 2019

Kargoyu En Ucuz Gönderme Yolları  

Kargoyu En Ucuz Gönderme Yolları  

Sürekli kargo ile eşya gönderen kişiler en ucuza kargo gönderme yöntemlerini kullanarak çok büyük avantajlar elde edebilir. Özelikle ticaretle uğraşan kişiler sürekli olarak yakın ve uzak illere kargo gönderimi yapmaktadır. Sıradan vatandaşlar gibi kargo yöntemine başvurduklarında oldukça yüksek bedeller ödemek durumunda kaldıkları için ucuz kargo yöntemlerini kullanarak işlerini yürütmeye devam ederler. Ucuz kargo yollarını bu yazımızda alternatif kargolar ile birlikte değerlendirdik.

Siz de sürekli olarak uzak illere mallarınızı ya da satmak istediğiniz diğer ürünleri kargo ile gönderiyorsanız o zaman uygun kargo yollarını da mutlaka öğrenmelisiniz. Çünkü standart kargo gönderilerinde şirketler sizden oldukça fazla bedeller isteyebilmektedir. Örneğin küçük bir zarf gönderiminden bile 20 TL ücret istenebilirken, bir de ticaret yapan kişiler bazen 100 KG ağırlığında ürünler göndermek durumunda kalabilmektedir. Bu da standart gönderilerde yüzlerce TL’ye denk geldiği için ticari zararlara neden olmaktadır.

Sürat Kargo İle Ucuz Gönderim Seçeneği

Ucuza kargo yöntemi ile artık bu gibi zararlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken en önemli iş kargo şirketlerinin yapmış olduğu avantajlı kargo gönderim kampanyalarını takip etmektedir. Her şirket resmi internet sitesinde özel kampanyalarını duyurmaktadır. Örneğin Sürat Kargo A.Ş kargo ve limitet şirketi resmi internet sayfasında yayınlamış olduğu kredili kargo sistemi ile büyük indirimler kazanılabilir.

Page Title

REKLAMLAR

Kredili Kargo Sistemi İle Ucuz Kargo

Kredili kargo sistemi ile ülkemizin her yerine gönderdiğiniz kargoları çok daha ucuza yollayabilirsiniz. Bunun için yazımızın devamında vereceğimiz bir  örnek ile konuyu daha iyi anlaşılacaktır.  Kargo şirketleri kendileri ile sürekli olarak çalışan vatandaş ya da ticaret ile uğraşan kişilere bazı ayrıcalıklar tanımaktadır. Sürekli olarak gönderide bulunan kişilere sunulan ayrıcalıklı bir kredi sistemi uygulanır.

Burada her vatandaşın da alabileceği bir hizmetten bahsediyoruz. Sistem şu şekilde işlemektedir. Gönderici kişi eğer yıl içinde sürekli olarak kargo yollayacaksa o zaman kargo şirketinden en başta kredi satın alacaktır. Örnek olarak 500 TL ‘lik bir kredi satın alma olabilir. Kişi satın almış olduğu bu kredi bakiyesini her kargo gönderisinde kullanacaktır. Kargo gönderisi ile birlikte kişiden kesinlikle ek ücret alınmayacak, sadece gerekli miktarlarda hesabından kredi puanı kesilecektir.

Bu şekilde yıl için alınan krediler tükeninceye kadar ayrıcalıklı kargo gönderiminden yararlanılarak, en uygun kargo yollama yöntemler kullanılabilecektir. Burada hem müşteri uygun kargo gönderirken, kargo şirketi de müşteriyi kendisine bağladığı için o da ayrı bir kazanç elde eder. Bu sistemde müşteri bazlı elde edilecek kar alınacak kredi miktarına göre değişkenlik gösterebilir.

Örneğin, bir yıl içinde 1000 TL kredi puanı satın alan birine uygulanacak indirim tutarı %60 olabilecekken, aynı şekilde yıl içinde 300 TL kredi puanı satın alan birine %40 civarı indirim sağlanabilir. Bu verdiğimiz oranlar tamamen örnektir. Çünkü bütün kargo şirketlerinin vatandaşlara sunmuş olduğu indirim paketleri değişkenlik göstermektedir.

Ucuza kargo sisteminde diğer bir avantaj da, satın alınan kredi puanları bir yıl içinde tüketilemediği durumlarda aynı kalan puanlar bir sonraki yıla devredilir. Yani siz fazla ürün ya da mal gönderirim diye çok fazla kredi satın almış olabilirsiniz. Ama tahmin ettiğinizden daha az ürün gönderimi gerçekleştiği için elinizde satın aldığınız kredi puanları kalmış olabilir. Bu durumda aynı puanlar silinmeyecek ve bir daha yıl içinde kullanılabilecektir. Bu da vatandaşlara sunulan ayı bir avantajdır.

Bir önceki yazımız olan Banka Referans Mektubu Nedir ve Referans Mektubu Örneği başlıklı makalemizde banka referans mektubu, referans mektubu ve referans mektubu nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz