Kredihesabi.com

Kargo Nasıl Ucuz Gönderilir?  

Kargo Nasıl Ucuz Gönderilir?   

 

Sürekli kargo ile eşya gönderen kişiler kargo nasıl  ucuz gönderilir sorusunun sorarak araştırmaktadır. Özelikle ticaretle uğraşan kişiler sürekli olarak yakın ve uzak illere kargo gönderimi yapmaktadır. Sıradan vatandaşlar gibi kargo yöntemine başvurduklarında oldukça yüksek bedeller ödemek durumunda kaldıkları için ucuz kargo yöntemlerini kullanarak işlerini yürütmeye devam ederler. Peki kargo nasıl ucuz gönderilir? Ucuz kargo yolları nelerdir? Bu soruların doğru yanıtları için yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Kargo Fiyatları

Bireysel Kargo Gönderiminde En Avantajlı Kargo Şirketi

Yakınlarınıza, sevdiklerinize acil ihtiyaçları için yada bir süpriz yapmak için kargo ile hediye göndermek istediniz. Bazen aldığınız hediye kadar kargo ücreti ödemek zorunda kalabiliyorsunuz. Bu duruda insanın anını sıkmıyor değil aslında. 

Hediyenizi İnternetten Alın

Eğer hediye alacaksanız, hediyenizi internetten alıp süpriz yapacağınız kişinin adresini verirseniz kargo ücretinden kurtulmuş olursunuz. Fakat kendi hediyenizi kendiniz görerek almak istediniz ya da el emeği gönderilecek paketiniz var mecbur bir kargo şirketinin kapısını çalmak zorundasınız. O halde Kargo Ücretlerine bir göz gezdirelim. Öncelikle şunu belirtmek gerekir. söyleyeceğimiz rakamlar 1-200 km arasında ve 2 kg gönderiler için geçerlidir.

Kargo Şirketlerinin Ücretleri

1-200 Km- 2 kg paket-  YURTİÇİ KARGO-26,17 

1-200 Km- 2 kg paket ARAS KARGO -19,98

1-200 Km- 2 kg paket MNG KARGO- 16-85

1-200 Km- 2 kg paket PTT KARGO-18,25

1-200 Km- 2 kg paket SÜRAT KARGO-

Görüldüğü gibi kargo ücretleri bir hayli pahalı bu durumda en uygun kargo şirketi MNG Kargo gibi duruyor. Tabi bir kargo şirketinden ne beklediğiniz önemli. Bazı kargo şirketleri kalitesinden, zamanında teslimattan paketlerin deforme olup olmaması hakkında çizgisini korurken bazı kargo şirketlerinden bu güveni alamamaktan şikayetçi olabilirsiniz. Şimdi rütin toplu ve her zaman kargo gönderenler için en uygun kargo fiyatlarına:

Şirketler İçin Ucuz Kargo Yollarını Nelerdir?

Siz de sürekli olarak uzak illere mallarınızı ya da satmak istediğiniz diğer ürünleri kargo ile gönderiyorsanız o zaman uygun kargo yollarını da mutlaka öğrenmelisiniz. Çünkü standart kargo gönderilerinde şirketler sizden oldukça fazla bedeller isteyebilmektedir. Örneğin küçük bir zarf gönderiminden bile 30 TL ücret istenebilirken, bir de ticaret yapan kişiler bazen 100 KG ağırlığında ürünler göndermek durumunda kalabilmektedir. Bu da standart gönderilerde yüzlerce TL’ye denk geldiği için ticari zararlara neden olmaktadır.

En Uygun Kargo Anlaşması

Kargo Şirketlerinin Avantajlı Kampanyalarını Takip Edin

Ucuza kargo yöntemi ile artık bu gibi zararlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken en önemli iş kargo şirketlerinin yapmış olduğu avantajlı kargo gönderim kampanyalarını takip etmektedir. Her şirket resmi internet sitesinde özel kampanyalarını duyurmaktadır. Örneğin Sürat Kargo A.Ş kargo ve limitet şirketi resmi internet sayfasında yayınlamış olduğu kredili kargo sistemi ile büyük indirimler kazanılabilir.

Kredili Kargo Sistemi

Kredili Kargo Sistemi

Kredili kargo sistemi ile ülkemizin her yerine gönderdiğiniz kargoları çok daha ucuza yollayabilirsiniz. Peki kargo kredi sistemi nedir? Bunun için yazımızın devamında vereceğimiz bir  örnek ile konuyu daha iyi anlaşılacaktır.  Kargo şirketleri kendileri ile sürekli olarak çalışan vatandaş ya da ticaret ile uğraşan kişilere bazı ayrıcalıklar tanımaktadır. Sürekli olarak gönderide bulunan kişilere sunulan ayrıcalıklı bir kredi sistemi uygulanır.

Kredili Kargo Sisteminin Avantajı Nedir

Burada her vatandaşın da alabileceği bir hizmetten bahsediyoruz. Sistem şu şekilde işlemektedir. Gönderici kişi eğer yıl içinde sürekli olarak kargo yollayacaksa o zaman kargo şirketinden en başta kredi satın alacaktır. Örnek olarak 500 TL ‘lik bir kredi satın alma olabilir. Kişi satın almış olduğu bu kredi bakiyesini her kargo gönderisinde kullanacaktır. Kargo gönderisi ile birlikte kişiden kesinlikle ek ücret alınmayacak, sadece gerekli miktarlarda hesabından kredi puanı kesilecektir.

Kargo Şirketleri Bu Anlaşmadan Memnun

Bu şekilde yıl için alınan krediler tükeninceye kadar ayrıcalıklı kargo gönderiminden yararlanılarak, en uygun kargo yollama yöntemler kullanılabilecektir. Burada hem müşteri uygun kargo gönderirken, kargo şirketi de müşteriyi kendisine bağladığı için o da ayrı bir kazanç elde eder. Bu sistemde müşteri bazlı elde edilecek kar alınacak kredi miktarına göre değişkenlik gösterebilir.

Örnek Uygulama

Örneğin, bir yıl içinde 1000 TL kredi puanı satın alan birine uygulanacak indirim tutarı %60 olabilecekken, aynı şekilde yıl içinde 300 TL kredi puanı satın alan birine %40 civarı indirim sağlanabilir. Bu verdiğimiz oranlar tamamen örnektir. Çünkü bütün kargo şirketlerinin vatandaşlara sunmuş olduğu indirim paketleri değişkenlik göstermektedir.

Kullanmadığınız Kargo Haklarının Bir Yıl Sonraya Devri

Ucuza kargo sisteminde diğer bir avantaj da, satın alınan kredi puanları bir yıl içinde tüketilemediği durumlarda aynı kalan puanlar bir sonraki yıla devredilir. Yani siz fazla ürün ya da mal gönderirim diye çok fazla kredi satın almış olabilirsiniz. Ama tahmin ettiğinizden daha az ürün gönderimi gerçekleştiği için elinizde satın aldığınız kredi puanları kalmış olabilir. Bu durumda aynı puanlar silinmeyecek ve bir daha yıl içinde kullanılabilecektir. Bu da vatandaşlara sunulan ayı bir avantajdır.

Siz de en ucuz kargo yollama yöntemlerini arıyorsanız kredili sistem tam da size göre. Bu konu hakkında yorumlarınızı aşağıda belirtebilirsiniz. Sorularınızı en kısa sürede yanıtlamaya çalışacağız.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.