20 Ağustos 2019

Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Ev almak isteyenler ya da ellerindeki parayı konut satın alarak kullanmak isteyenler, konut kredilerinde faiz oranlarında düşüş beklemektedir. İstediği konutu seçmesine rağmen, banka faizini yüksek bulan kişiler, konut kredi faizleri ne zaman düşecek diye merakla beklemektedir. Biz de bu konuya açıklık getirmek amacı ile 2018 konut kredi faizleri düşecek mi başlıklı bir yazı kaleme aldık.

Konut kredisi ne zaman düşecek sorusuna bankadan bankaya bakarak farklı bir cevaplar verebiliriz. Çünkü, bütün bankalar aynı anda konut kredilerini yükseltip ya da düşürmez. Bankalar, hükümetin faiz politikası, ekonomik gelişmeler ve müşterilerinin kredi arz talepleri doğrultusunda faiz oranlarını belirleme yoluna gider.

 

2018’de Konut Kredisi Faizleri Ne Olur?

Konut piyasasının geçtiğimiz seneye göre bir durgunluk dönemine girdiğini kabul etmeliyiz. Bu nedenle de bankalar önceki yıllara göre kredi vermek için çok da iştahlı değiller. Daha doğrusu birkaç sene öncesine göre konut kredi faiz oranları %07 ‘lere bile düşmüşken, şu anda bankalar o kadar büyük faiz indirimlerine gitmeyi pek tercih etmemektedir.

Aşağıda sizin için hazırlamış olduğumuz ve bankaların güncel faiz oranlarını gösteren bir tablo var. Bu tabloyu inceleyerek bankaların 2017 konut kredisi faiz oranlarını karşılaştırabilirsiniz.

En Uygun Konut Kredileri ve Başvuru

En Uygun Konut Kredileri ve Başvuru

 

 En Uygun Konut Kredisini Hangi Banka Veriyor?

Günümüzde birçok kişi artık ev sahibi olmak istediklerinde bankaların konut kredilerinden yararlanarak ev kirası ödemek yerine,  kendi evlerini alarak bankalara ödeme yapmanın daha cazip olduğunu düşünmektedirler. Bu kişiler çoğu zamanda konut kredisi faiz oranları gidişatını takip ederler. Bu neden ile farklı bankaların konut kredi olanaklarını araştırmalıdır.

Page Title

REKLAMLAR

Her banka konut kredilerinden farklı faiz oranları üzerinden işlem yapmaktadırlar ve her banka aynı faiz oranını uygulamak zorunluluğunda değildir. Kişi konut kredi kullanırken,  sadece krediyi almak ile değil sonrasında ödemekle yükümlü olduğu faiz oranlarını da araştırmalıdır. Bir banka %1, 5 faiz ile işlem yaparken farklı bir bankada %2 ile işlem yapabilmektedir.

Aşağıda en uygun konut kredisi veren banka listesini göreceksiniz. Şimdilik en uygun konut kredisini 100.000 TL için Ziraat Bankası vermektedir.

Bankaların Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

Bankaların Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

 

Dönemsel olarak bankalar konut kredilerinde farklı uygulamalar ile kampanyalar düzenleyebilmektedir. Aktif bir şekilde takipçi kalarak kendi açımızdan en uygun olan banka ile çalışma imkânı bulabiliriz. Bankalarda herhangi bir sorunumuz yok ise zaten her banka bize konut kredisi vermek isteyecektir. Önemli olan çekilen kredinin faiz oranlarıdır.

Konut kredilerinin faiz oranlarının ne zaman düşüp yükseleceğini önceden bilmek zordur. Şu zaman zarfı içerisinde şu kadarlık bir oranda faiz düşüşü yaşanabilir diye düşünme imkanımız yoktur. Bu neden ile konut kredi talebinde bulunacağımız süre içerisinde sürekli olarak banka ve şubelerinden,  İnternet sitelerinden veya aracılar aracılığı ile kredi faiz oranlarını takip edebilir ve bilgi sahibi olabiliriz.

Konut kredisi kullanımından sonra,  borç yükümlülüğümüz bitene kadar,  almış olduğumuz evin yasal sahibi kredi kullanmış olduğumuz banka olarak görünmektedir. Bu süreç içerisinde almış olduğumuz evi satma hakkımız yoktur. Kredi kullanırken bütün kriterler özenle incelenmeli ve durumumuz göz önüne alınarak kredi kullanılmalıdır. Kredinin son taksiti bitinceye kadar ipotek devam edeceğinden dolayı, kredi çekmeden önce en iyi şekilde hesaplamalar yapmalıyız ki mağdur olmayalım.

 

Etiketler:

2018 konut kredisi faiz oranı, konut faiz oranları düşecek mi, En düşük konut kredisi faizleri

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz