18 Ağustos 2019

Konut Kredisi Faiz Oranları ve Ev Kredisi Başvurusu

2018 yılı ile birlikte Türkiye genelinde konut fiyatlarında artık ciddi düşüler meydana gelmeye başlayınca kirada oturan birçok kişi ev almaya karar verdi. Bankaların da uygun konut kredisi faiz oranları ile kredi dağıtması ile birlikte fırsatı kaçırmak istemeyen herkes gibi siz de düşük faizli konut kredisi çekerek ev sahibi olabilirsiniz. Uzun vadeli konut kredilerinde faiz oranları oldukça önemli olduğu için sizin adınıza bazı bankaların faiz oranlarını güncel veriler ile kıyasladık. Siz de kendinize en uygun ev kredisi seçeneği ile ev satın alma işlemlerini başlatabilirsiniz.  Aşağıda konut kredisi faiz oranları ve ev kredisi başvuru için istenen belgelere yer verilmiştir.

En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar

Okuyucularımız en güncel konut kredi faiz oranlarını merak ettiği için lafı çok uzatmadan en başta en düşük faizli ev kredi seçeneklerini sunan 3 bankayı yazalım.  100 bin TL ve 10 senelik ev kredisi için bankaların belirlemiş olduğu faiz oranları. Bunlar;

ICBC Bank faiz oranı: %1,01

Yapı Kredi  faiz oranı : %1,11

Halkbank Faiz Oranı : %1,12

Bu bankalar dışında aşağıda yine 10 senelik konut kredisi faiz oranlarının verildiği listeleri bulabilirsiniz.

Aradığınız Bu Mu: En Uygun Konut Kredisi

Konut Kredisi; Satın alınacak evin teminat altına alınması koşuluyla bankalar tarafından verilen kredi türüdür. Yüksek kiradan kurtulmak için ev almayı isteriz. Günümüzde artık kira öder gibi taksit ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz. Ev almayı düşünüyorsanız bireysel kredi adı altında konut kredisi çekerek ev sahibi olabilirsiniz. Bankalar konut kredisi verirken farklı oranlarda faiz imkânı sunmakta, ev almak isteyenlere farklı alternatifler sunmaktadır. Makalemizde ev sahibi olmak isteyenler için en düşük faizle konut kredisi veren bankaları sizler için araştırdık.

Page Title

REKLAMLAR

Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Kredi almaya engel bir durumunuz yoksa yani kredi notunuz düşük değilse, hakkınızda icra talebi yoksa konut kredinizi almak kolaydır. Fakat kara listede ise icra takibi gibi krediye engel teşkil edecek bir durum söz konusu ise o zaman muhtemelen kredi alamazsınız. Kredi almak için başvuru yaptığınızda banka sizden bazı belgeler istemektedir.

Bu belgeler;

  • Evi satın alacak kişinin nüfus cüzdanı ve fotokopisi
  • Alınacak evin tapu belgeleri
  • Tapu sahibinin kimlik fotokopisi
  • Bordrolu çalışanlar için maaş bordrosu, özel sektörde çalışanlar için ise meslek kuruluşları üyelik belgesi İstenmektedir.

Belgeleri temin ettikten sonra kredi başvurusu yaparken banka çalışanına teslim etmeniz gerekmektedir.

Konut Kredisi İçin Faizi En Düşük Olan Bankalar

En düşük faizle konut kredisi veren bankaları sizler için araştırdık. Sizlere İş bankası konut kredisi hakkında ayrıntılı olarak bilgi vereceğiz.

İş Bankası Konut Kredisi

İş Bankası ile ev sahibi olmak artık çok kolay. Hızlı başvuru sistemi ile kredi başvurunuzu başlatabilirsiniz. Aylık ödeme miktarı Başvuru esnasında kredi notunuz ve aylık geliriniz değerlendirmeye tabi tutulur. Ön değerlendirme sonucunda satın almak istediğiniz evin tapusunu ekrandan yükleyerek ekspertiz sürecinizi başlatabilir, sonucunu e-posta ile alabilirsiniz.

Ekspertiz sonucunuzu aldıktan sonra kredilendirme aşamasında hangi belgeler gerektiğini bankanız ile görüşüp, banka sizinle iletişime geçer. Ayrıca ipotek işlemleri de başlamaktadır. İpotek işlemleri için tapu dairesi ile görüşüp işlem başlatırsınız. Daha sonra size en yakın şubemize gelip kredi sözleşmenizi ve ödeme planınızı ayarlayabilirsiniz. Böylece tekrar bankaya gelmenize gerek kalmadan krediniz cepte, kullanımınıza hazır olacak.

Konut Kredisi Veren Diğer Bankalar Ve Faiz Oranları

Ziraat Bankası : %1,11

QNB Finansbank : % 12.7

Yapı Kredi Bankası : % 1,11

Garanti Bankası % 1.16

Şeker Bank : % 1.35

Odeabank: 1.25

Kuveyt Türk: 1.25

Türkiye Ekonomi Bankası : % 1,23

Halkbank : % 1,12

Denizbank : % 1.20

Konut kredisi almak isterseniz belirtmiş olduğumuz bankaların faiz oranlarını değerlendirip, bütçenize en uygun olan banka ile görüşüp, kredi için sizden istenilen evrakları tamamlayıp teslim ettikten sonra kredi işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Kredinizin onaylanması halinde krediniz kullanımınıza hazırdır.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Faiz Oranları 2018 başlıklı makalemizde En Uygun Konut Kredisi, konut kredisi faiz oranları ve konut kredisi faiz oranları düştü hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz