20 Ağustos 2019

KOSGEB’e Nasıl Üye Olunur? KOSGEB’den Kredi Çekmek İçin Nasıl Üye Olabilirim?

KOSGEB’in son günlerde yapmış olduğu büyük kredi kampanyası esnaflarımız ve KOBİ’ler arasında büyük bir heyecan yarattı. Bu büyük kredi avantajından yararlanmak isteyen binlerce esnaf ve KOBİ’miz KOSGEB merkezlerinde büyük kuyrukların oluşmasına neden oldu. 50 bin TL sıfır faizli bu KOSGEB kredisine nasıl başvuru yapılacağını merak edenler için kaleme aldığımız bu yazımızla KOSGEB’e en kolay yoldan nasıl üye olunabileceğini anlatacağız. KOSGEB’e nasıl üye olunur? KOSGEB’e kredi çekmek için nasıl üye olabilirim? Bu soruların yanıtları için yazımızı okumaya devam edin.

KOSGEB daha çok orta ölçekli işletmelere kredi sağlayan ve onlara yatırım danışmanlığı yapan bir oluşumdur. Kurulduğu günden bu yana on binlerce KOBİ ve esnafa milyarlarca TL hibe yardımında bulunmuş ya da çok uygun kredi desteği sağlamıştır. Her yıl bu şekilde esnaflara desteklerini rutin bir şekilde devam ettiren KOSGEB bu sene için çok özel bir kredi avantajı sunmaktadır.

Ekonomideki kötü tablo sebebi ile hükmet yetkilileri bu konuda bir arayış içine girmişler ve bu sorunu çözmek için temele inmeyi tercih etmişlerdir. Ekonomik dinamiklerimizin en temelinde de KOBİ ve esnaflarımız vardır. Ekonomik kalkınmanın sağlıklı devam etmesi için esnaflarımıza büyük işler düşmektedir. Çünkü ülkemizde her ne kadar mega market sayısı ya da yapı market gibi büyük iş yerlerinin sayısı fazlalaşmış olsa da asıl unsur halen küçük esnaftır diyebiliriz.

 

KOSGEB Üyeliği Nasıl Yapılır?

Esnafın ekonomik durgunluk neden, ile zor anlar yaşadığı şu günlerde hükümet desteği ile KOSGEB’ten müthiş bir haber geldi. Buna göre her başvuru sahibi uygun şartları taşıması durumunda 50 bin TL karşılıksız kredi alabilecektir. Kredi için esnaf ya da KOBİ olmanın yanı sıra ayrıca KOSKGEB veri tabanına da kayıtlı olma şartı aranmaktadır. Peki bir esnaf KOSGEB’e nasıl üye olabilir? KOSGEB veri tabanına nasıl üye olunur? Bu soruların cevapları için yazımızı okumaya deva edin.

Page Title

REKLAMLAR

KOSGEB’e üyelik için öncelikle esnaf sanatkarlar odasına bağlı bir iş yerine sahip olmalı ve her sene düzenli olarak vergilerinizi ödüyor olmalısınız. Ayrıca sabit bir işletmeye sahip olarak üretim yapan bir i yerinizin olması gerekmektedir. İşletmenizin türüne, yanınızda çalışan kişi sayısı ve yıllık cironuza göre KOBİ mi yoksa küçük esnaf mı olduğunuz belirlenmektedir. Bu elli bin TL kredi kampanyasına zaten hem esnaflarımız hem de KOBİ’lerimiz başvuru yapabilmektedir.

Yukarıdaki şartları taşıyorsanız hemen KOSGEB’e üyelik sürecinizi başlatabilirsiniz. Bunun için öncelikle KOSGEB’in resmi internet sitenize giriş yapmalısınız. Siteye girdiğiniz anda yanınızda belgelerinizi hazır tutmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Örneğin vergi levhası gibi. Site ana sayfasında KOBİ girişi kısmına tıkladıktan sonra, KOSGEB ilk kayıt bölüme geliniz. Daha sonra sizden istenen kişiler bilgileri girerek kayıt sürecinizi devam ettirmelisiniz.

 

KOSGEB Üye Formu Nasıl Doldurulur?

Giriş yaptıktan sonra karşınıza bir form çıkacaktır. Bu formda sizden oldukça ayrıntılı bilgiler istenecek olup bu bilgilerin doldurulması sonrası oluşabilecek bütün sorunlardan siz sorumlu tutulacaksınız. O nedenle bilgilerinizi girerken mutlaka doğru girişler yapınız. Zaten KOSGEB hem online çalışarak diğer kurumlardan bilgi alacak hem de daha sonra sizden de bazı belgeler istenecektir. Bu nedenle her ne kadar yanlış bilgi girseniz bile yine de bu daha sonra ortaya çıkacaktır.

Bilgileri verirken işletmenizin türü, vergi daireniz bağı bulunduğunuz oda, iş yeri sicil numarası, bağ-kur numaranız, varsa avukat olarak vekalet verdiğiniz kişinin adı soya adı, faaliyet alanınız, işletmenizin bulunduğu açık adres vb. bu bilgileri tam olarak eksiksiz olarak girmelisiniz. Bu bilgiler sonrası artık KOSGEB veri tabanına kayıt süreciniz başlatılmış olacaktır. Yukarıda belirtilen KOSGEB 50 bin TL sıfır faizli krediye başvuru süresini kaçırmamak için, yapmış olduğunuz KOSGEB üyelik başvurunuzu şahsen takip etmenizde yarar olacaktır. Çünkü başvuru süresince kaydınız tamamlanmazsa KOSGEB kredisinden de yararlanamazsınız.

.      

 

Bir önceki yazımız olan KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi - 2019 başlıklı makalemizde banka sicili bozuk olan kredi alabilir, kara listeye düşmüş kişiye kredi ve kkb sicili bozuk olana kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz