21 Kasım 2019

Kredi Çekemeyenlere Hemen Kredi Veren Bankalar

Banka kredisine başvuru yapanların olumsuz cevap almasının bazı temel nedenleri vardır. Banka müşterileri kredi başvurusu yaptıktan sonra kendilerine ret cevabı gelse bile aynı bankadan bu kredinin neden verilmediği ile ilgili kesin bir yanıt alabilir. Genelde SMS ile verilen yanıtlarda 1-13 arası değişen ret kodları bulunmaktadır. Bu kodların genel olarak nedeni de kredi notu düşüklüğü ya da gelirin olmamasıdır. Peki kredi alamıyorum, kredi çıkmıyor ve neden banka kredi vermiyor diyenler nasıl kredi çekebilir? Bu noktada banka müşterilerine kesin onaylı kredi çıkması için %100 etkili birkaç yöntem göstereceğiz. İşte kredi çekemeyenlere hemen kredi veren bankalar. Bu yazımızda hem kolay kredi veren bankaları öğrenecek hem de bu bankalara kesin kredi için nasıl başvuru yapılması gerektiğini öğrenmiş olacaksınız.

Kredi Alamayanlara Nakit Çıkartan Bankalar

Türkiye’de aslında bankalar kredi verirken müşterilerinden çok fazla önemli şartlar istemez. Bunun yerine sadece iki önemli noktaya dikkat edilmektedir. Bu noktalardan biri kredi notu iken diğer ise kişinin sahip olduğu gelir belgesidir. Yani bu iki şartı taşıyan kişilere kesinlikle kredi verilmektedir. Ama bu iki şartı taşıyorum yine bana kredi çıkmıyor diyen kişiler de bulunmaktadır. Peki bu kişilere neden kredi çıkmaz?

Limit Sınırını Aşan Kredi Başvurusu

Kişilerin geliri var ve kredi notu da kabul edilebilir bir seviyede olan kişilere banka kredisi çıkmıyorsa bunun temel sebebi çekilmek istenen kredi tutarının hem gelire hem kredi siciline göre yüksek olması olabilir. Örneğin, geliri 2000 TL olan biri aylık 2000 TL kredi taksiti ödeyemez; ama buna rağmen aylık 2000 TL olacak şekilde bir kredi ödeme planlaması talep ederse hem şube hem de genel merkez bunu onaylamaz. Peki bu şekilde kredi alamayanlar ne yapmalıdır?

Kredi Alamayanlara Kredi Veren Bankalar

Türkiye’de bazı bankalar diğer bankalara gerçekten de daha kolay kredi vermektedir. Bunun temel sebebi diğer güçlü bankalara göre rekabet edebilmektedir. Örneğin, Türkiye banka piyasasına henüz yeni girmiş sayılan banka olan ICBC Bank pek kimsenin bilmediği bir bankadır. ICBC Bank ile Ziraat Bankası aynı koşulları sağlarsa birçok kişi hali ile Ziraat Bankasını tercih edecek ve rekabette ICBC Bank geri kalacaktır. Bu duruma önlem olarak genelde Türkiye’de özel ve yabancı sermayeli bankalar çok daha kolay kredi vermektedir. İşte en çabuk kredi çıkartan bankalar listesi;

Page Title

REKLAMLAR

  • ING Bank
  • QNB Finansbank
  • ICBC Bank( Çinli Banka Olup Tekstil Bank Yerine Geçti)
  • Yapı Kredi Bankası
  • AkBank
  • Denizbank
  • HSCB Bank
  • Burgan Bank

Bu saydığımız bankalar diğer kamu bankaları arasında yer alan; Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıf Bank’a göre çok daha çabuk kredi verebilmektedir. Tabi bu bankalar kolay kredi vermek ile birlikte bunların da bazı şartları olmaktadır. Peki bu bankalar kredi vermek için müşterilerinden ne gibi şartları yerine getirmelerini istemektedir?

Kredi Çekemeyenlere Hemen Kredi Veren Bankalar

Hızlı Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Bankadan kredi alamayanlar ne yapmalı diyenler bu bankalara başvuru için öncelik vermelidir. Başvuru öncesi kesinlikle kredi notunun öğrenilmesi gerekmektedir. Kredi notunuzu öğrenmeden kesinlikle kredi başvurusu yapılmaması gerekmektedir. Bunun da nedeni şudur; kredi notu kötü olanlar kredi başvurusu yaptığında ve ret cevabı geldiğinde kişinin kredi sicili daha da kötü duruma gelmektedir. Kredi notunuzu hızlı ve BEDAVA öğrenmek için; ücretsiz kredi notu öğrenme sayfamıza göz atın.

Kredi notunuzu öğrendikten sonra kredi notunuzun çok düşük olduğunu görürseniz (örneğin 1000 puan altı) ve bunun yanında geliriniz de düşük ise o zaman bankaya hemen başvuru yapmak yerine kredi notunuzu yükseltmek için bazı işlemler yapabilirsiniz. Ama acil kredi lazım diyorsanız o zaman sizin için komisyonlar para ve kredi veren yerler hakkında kısa bilgi verebiliriz.

Banka Dışında Komisyonla Kredi Veren Yerler

Kredi alamayanlara komisyon ile kredi verilmektedir. Faktöring firmalar genelde ticari işletmelere BDDK’nın belirlemiş olduğu faiz oranları ile kredi vermektedir. Bunun yanında gayri resmi olarak faaliyet gösteren kuyumcular, tefeciler, taklacılar komisyon ile kredi verebilmektedir. Bu yerler yasal olmamakla birlikte acil nakit ihtiyaçlar için çoğu kişinin zorunluluktan dolayı tercih ettiği yerlerdir. B yerlerin adres bilgisi için diğer yazılarımıza göz atabilir ya da yorum yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Öğrenciler Kredi Alabilir mi? başlıklı makalemizde öğrenciler kredi alabilirmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.