20 Kasım 2019

Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Kredi kart borçları biriken ve bu borçları ödeyemediği için zor duruma düşen banka müşterileri için yasal bir düzenleme yapıldı. Buna göre, kredi kartı borçlarını ödemekte güçlük çekenlere özel olarak 72 aya kadar kredi kartı borçlarını taksitlendirme imkanı getirildi. 2016 yılında çıkan bu kanuna göre, yapılandırma düzenlemesi çıkmadan önce biriken kart borçlarına 72 ve yapılandırma sonrası ise biriken kart borçlarına ise 48 aya kadar yapılandırma imkanı getirildi. Kredi kartı borç yapılandırmasını bankanın kendisi de yapabileceği gibi başka bir bankadan ihtiyaç kredisi çekilerek de yapılabilir. Peki kredi kartı borç kapatma kredisi veren bankalar hangileridir?

 

Kredi Kartı Borçlarını Kredi İle Taksitlendirmek

Kredi kartı borcu olan kişiler, bu borçlarını uzun vadeli olarak yapılandırabilirler. Daha yüksek kredi faizleri ödememek ve kara listeye girmemek için yapılandırma yapmak isteyenlere hem bankanın kendisi hem de diğer bankalar da yardımcı olmaktadır. Yapılandırma genellikle, kişiye yeni bir kredi çıkarılması ile yapılmaktadır.

Uygun faizli bir ihtiyaç kredisi ile kişinin kart borçları kapatılır ve daha uzun vade seçenekleri ile kişinin tüm kredi kartı borçları taksitlendirilir. Peki bunun için hangi bankalar yardımcı olmaktadır? Şimdi de kredi kartı yapılandırma işlemleri yapan ve ihtiyaç kredisi vererek kredi kartı borç kapatma işlemleri yapan bankaları sıralayalım.

Vakıf Bank Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi

Kamu bankası olarak borç kapatma kredisi veren Vakıf Bank, bu şekilde şimdiye kadar on binlerce kişiye kredi kartı kapatma kredisi verdi. Kredi kartı borçlarının hangi bankada birikmiş olması bu noktada önemli değildir. Borçların ödenememesi durumunda, Vakıf Bank’ın herhangi bir şubesine gerekli başvurular yapılarak, kart borcu kapatma kredisi çekilebilir. Banka, borçlu olunan diğer bankaya gerekli ödemeleri yaptıktan sonra, uzun vadeli bir kredi onayı vermektedir. Daha sonra, banka müşterisi Vakıf Bank’a kredi sözleşmesine göre ödemelerini devam ettirir.

Vakıf Bank Borç Kapatma Kredisinde 18 aya kadar uzatılabilen vade seçenekleri ve 20 bin TL’ye kadar kredi limiti imkanı bulunmaktadır. Vakıf Bank borç transfer kredisinde 3 ay erteleme şansı da bulunmaktadır. İster ödemeye hemen başlayın ister 3 ay sonra ilk taksitinizi ödeyin.

Vakıf Bank Borç Transfer Kredisi

 

QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi

QNB Finansbank 48 aya kadar borç kapatma kredisi vermektedir. Başka bankada biriken ve ödemekte güçlük çektiğiniz kart borçlarınız için QNB Finansbank’a başvuru yapabilirsiniz. QNB Finansbank size sunacağı kredi için, kredi notuna göre bir faiz belirleme uygulamasına gitmektedir.

Page Title

REKLAMLAR

Kredi notunuz yükseldikçe, çekeceğiniz borç kapatma kredisinin de faizleri ve masrafları düşecektir. Örneğin, 10.000 TL kredi çeken ve kredi notu iyi bir seviyede olan banka müşterisinin ödeyeceği yıllık faiz %1,28 iken, kredi notu daha düşük olan kişilerin yine 10.000 TL için ödeyeceği faiz ise %1,73 oranına çıkacaktır. Bu nedenle QNB Finansbank’a başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmenizde fayda vardır. Kredi notu nasıl öğrenilir yazımızı okuyarak, kredi notunuzu hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

QNB Bank Borç Transfer Kredisi

QNB Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları

Şeker Bank Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi veren diğer önemli bir banka da Şeker Bank’tır. Şeker Bank borç kapatma kredileri için 48 aya kadar vade imkanı tanımaktadır. Maksimum 100.000 TL’ye kadar kredi veren Şeker Bank, kredi vadelerine göre faiz oranları belirlemiştir. Örneğin, 3-24 ay kredi vadeleri için toplam yıllık faiz oranı %1,60 iken, 25-36 ay vadeler için %1,61 kredi faizi istenmektedir.

Vakıf Bank Borç Transfer Kredisi

Kredi Kartı Borcundan Dolayı İcralık Olunur Mu? Hapis Cezası Var mı?

Kredi kartı borcunu ödemeyen kişilere ilk etapta banka tarafından bir borç yapılandırma teklifi sunulmaktadır. Bu borcunu ödemeyi taahhüt edenlere bir süre icra uygulanmaz. Ama bu taahhüte rağmen yine borç ödenmezse, bu sefer banka avukatı devreye girer ve icra işlemi başlatılır. Kişinin ikamet ettiği eve icra gider ve evde bulunan eşyalara icra işlemi uygulanabilir.

Borcunu ödeyeceğini taahhüt eden kişi bununla ilgili banka avukatı ile anlaşıp imza atarsa ve yine borcunu ödememeye devam ederse, o zaman hapis cezası ile karşı karşıya kalabilir. Bu durumun meydana gelmemesi için kişinin bankanın sunmuş olduğu teklifi kabul edip imza atmaması gerekmektedir. Ya da imza attıysa bu borcu ödemesi gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Üniversite Öğrencisi Kredi Kartı Alabilir mi? başlıklı makalemizde en uygun üniversite kredi kart, üniversite kredi kartı ve üniversite öğrencisi kart limiti hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.